Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maleństwa 2010 :))))


Gość panterka

Rekomendowane odpowiedzi

witam
u nas pogoda sie dzisiaj zrabala ale i tak bedziemy sie wietrzyc :))

wiecie jak sie boje wyrywania? brrrrrrrrrrr strasznie
dzisiaj dzwonila pani zeby potwierdzic wizyte to mialam ochote powiedziec ze cos mi wypadlo :D
jutro mam fryzjera wiec mam nadzieje ze nie spuchne jakos strasznie :/

dziewczyny a co wy sie tak spieszycie z tymi pokarmami?
nie zebym sie czepiala tylko bardziej sie interesuje bo moze cos przeoczylam... skoro wszedzie mowia ze do 6 miesiasca dziecku spokojnie wystarczy piers to po co juz kaszki i sloiczki???

tym co dzis nie maja - zycze sloneczka a wszystkim milego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

justysia_k


dziewczyny a co wy sie tak spieszycie z tymi pokarmami?
nie zebym sie czepiala tylko bardziej sie interesuje bo moze cos przeoczylam... skoro wszedzie mowia ze do 6 miesiasca dziecku spokojnie wystarczy piers to po co juz kaszki i sloiczki???

Justynka, ja tak jak pisałam wierzę, że stałe pokarmy lub/i zagęszczone przyniosą ulgę Zuzi w refluksie. Już teraz zagęszczamy jej mleko taką specjalną substancją. A jak będzie moża już kaszką czy kleikiem to będzie dużo lepiej. Chodzi o to, żeby więcej jadła i lepiej przybierała- tak jest w moim przypadku. Poza tym moje dziecko już praktycznie na piersi nie jest. Jak je 60ml w ciągu dnia z piersi to sukces.
W tym temacie pozostaje mi powiedzieć sobie : "Kończ waść, wstydu oszczędź"

Ale jak bym miała tyle mlekusia co Ty i brak problemów z karmieniem/przybieraniem też bym się nie śpieszyła. Ale jak się mamuśki wypowiedzą o słoikach teraz, to za 2 miesiące będziesz miała informacje i sonadaż jak znalazł:-)

Mocno trzymam kciuki za tego zębistę.

PA.

"Gdy zostajesz matk

Odnośnik do komentarza

ja pisałam co u Nas słychać, miałam małe zmiany w pokoiku Uli- panterce powinny się spodobac bo ona lubi puchatka zdjecie jest na poprzedniej stronie

Ula zaczyna sciagac sobie rajstopy ze stop, poza tym karmię ją butlą w cyckach po prostu puuuustka :)

justysiu masz rację dziecku wystarczy do pół roku cycek ale nikt nie mówi tez zeby nie uczyc bąbelka nowych smaków, nie wiem jak w innych przypadkach ale u mnie jak Ula jest na butli to dostaje raz dziennie pół słoiczka zupki jarzynowej gerbera i chyba jej baaardzo smakuje

dorotko taaak włosy wypadały, ja obcięłam i pomogło, fryzjerka mówiła,że to normalne po ciąży i że na 100% przestanie

ewcia powodzenia na szczepieniu ja mam ostatnia dawkę po 29.10 i do 13 m-ca spokój

poza tym znów pokłóciłam się z matką... najpierw ochłonę później napiszę

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

u nas dziś słoneczka pogoda :) Nie odzywałam się, bo do wczoraj był M, więc chciałam jak najwięcej czasu z nim spędzać. U nas wszystko ok. Od niedzieli karmię Olę przez sen ok.23 i w końcu śpię do 5 rano :taniec1::taniec1::taniec1: O 5 się przebudza bawi się w łóżeczku godzinkę i dalej idzie spać. Dziś pospałyśmy tak do 9 :) Odkąd Ola się urodziła to nie spałam ciurkiem nawet 4h, a tu 6h przespane. Aż pierwszego dnia nie mogłam zasnąć taka się czułam wyspana :)

Dorotka mi też włosy wypadają. Fryzjerka mi prosto wytłumaczyła ten fakt: " F: A przez ciążę pani włosy wychodziły? Ja: nie F: w normie jest wypadanie do 100 włosów na dzień, jak pani przez ciążę nie wychodziły to teraz nadrabiają, ale to nie będzie wiecznie trwać" Jak dla mnie to dosyć logiczne wytłumaczenie, szczególnie, że w ciąży włosy mi praktycznie nie wypadały. Teraz wypada dużo, ale raczej 100 włosów dziennie nie przekracza. Chociaż mam długie włosy, więc jak się czeszę to wygląda to przerażająco.
A co do zupek to nie mamy preferowanej marki. Każda firma spełnia surowe normy produktów przeznaczonych do zywienia dzieci. Jedynie różnią się dla mnie smakami. Ja kupując sugeruję się składnikami, a nie marką.
Zuzia jest cudna!! Nie przejmuj się, że na brzuszku nie lubi leżeć. U Oli tydzień temu nastąpił przełom i polubiła leżeć na brzuszku. Zaczyna się na nim bawić nawet:)

Iza ślicznie pokoik :) To teraz Ula ma swoje królestwo :) I Ula jak zwykle cudnie wyszła :* Ciekawa jestem jak Twoja nowa fryzura.

Justysia powodzenia z zębem!!! Trzymam kciuki aby było bezboleśnie i abyś nie opuchła.
U nas podobnie jak u Dorotki i Izy źródełko już prawie wyschło... Ola nawet nie chce juz cyca ciągnąć, bo tak słabo leci. Dziennie jej odciągnę 120 ml na jeden posiłek tylko :( Stąd u nas słoiczki i kaszki. Może przy następnym dziecku uda mi się dłużej karmić, bo wiem jakie błędy tu zrobiłam...

Marika bardzo ładnie Kubuś trzyma głowę w górze :) Ale on się zmienia, chyba zaczyna być coraz bardziej podobny do taty.

Aiti zdrówka dla Krzysia!

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Dorotkazkrainyoz
ewcia_k

A tak pozatym to ok. Maly dostaje juz kaszke 2 razy na dzien Tzn robie mu taka zadsza do picia

Ewcia, ile wsypujesz kaszki na ile mleka żeby było żadsze? i jakiego smoka do tego używasz? Jakiej firmy i jaki numer?

Dzięki,
D.

Kaszki daje 5 malych lyzeczek na 120 wody. Butelke mam z dr browna i smoczki z tej butli wlasnie. Smoczek mam 2. Tzn pierwszy byl od 1 tygodnia co uzywalismy a teraz podskoczylismy jeden wyzej.

Justysiu nie zeby sie spieszylo... to nie o to... niby do 6 m-ca piers starcza a przy pierwszym synku w 5 m-cu pediatra powiedziala zeby wprowadzac pomalu zupki...
Teraz zaczelismy sami bo pierwszy synus pozno sprobowal kaszki i nie chcial ich jesc wogole bo tylko piers i piers i nic wiecej nie liczylo sie dla niego wiec teraz chcialam tego uniknac.
A ze na sloiczkach i kaszkach pisze od 4 m-ca to to wlasnie dla tych maluszkow jest:)
no i zauwazylam ze moj Mateuszek bardzo zadowolony przy tych owockach:) A daje mu z bobo frut.

Odnośnik do komentarza

Witam się na chwile i ja !! Zaglądam ale brak było czasu by napisać bo co chwilę coś , Kacper oczywiście zabiera mi najmniej wolnego czasu bo jest kochany ale mam drugie dziecko - JEGO TATĘ :)

Na początek to gratki dla Uleńki i Kuby z ukończenia 4 miesiąca !!

Tak więc Zuzia śliczna dziewczynka !! rośnie jak nie wiem :):)

Uleńka jak zwykle super zdjęcia i pokój super !!

Piszecie o jedzonku , ja kaszki nie praktykowalam jeszcze , ale Kacper dostał soczek jabłkowy i ... kwaśny jak narazie :) Jabłuszko ze słoiczka ok ale największą furorę zrobiła zupka z warzyw , jak wzięłam łyżeczkę (bo stwierdziłam że narazie troszke ) to się popłakał , jak wróciłam z łyżeczką to siedział z otwartą buzią :)

Pewnie że pierś wystarczy , ale dużo jest tu mam karmiących butlą a wolę dać mu zupke by butla wchodziła w grę mniej razy . I chyba każdy wie co robi :)

Co do włosów to mi leci z głowy masakrycznie , wszędzie moje włosy , jak myje głowę to wylatują cąłymi pasmami , ale mam nadzieje ze minie jak najszybciej !!

Justyna
powodzenia u dentysty !! jak najmniej bólu !!

Chciałam wlepić parę zdjęc ale kabla nie mogę znależć;p jak znajdę to pokarze wam jaki Kacper juz duzy :)

U nas pogoda do d... ale mam sporo na głowie dzisiaj wiec bede zaglądac jak tylko znajde czas zeby wątek nie upadł !!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

Dorotkazkrainyoz

Ja już też odliczam dni do wprowadzenia słoiczków. Ja chyba niestety będę musiała zacząć od zupek lub/i marcherwki bądź ziemniaków, bo nie wiem czy pozwolą nam owoce przy refluksie małej- owoce mają kwas, który może tylko wzmagać ból.. ale mam nadzieję, że się uda.

Dziewczyny, czy Wam też wypadają włosy tak okrutnie? Gdzie nie spojrzę- moje włosy... Może macie sprawdzone sposoby oprócz obcięcia się na krótko tudzież łyso?;-)

A co u Was? Kaika? Izd? Ati? Doroty dwie? Panterka? Ewcia? Marika? Martek? Malaga? Aga, Natali? Minia? Dixi? Asia? Odzywać się.
Muszę chyba znów jakąś sondę zapodać, żebyście zaczęły się wypowiadać!

Więc pytam- słoiki Gerber, Hipp czy Bobovita a może jeszcze coś innego?

jestem jestem ;)

Słoiczki - jakie wpadną ze sklepowej półki. Grunt by były 1-2 składnikowe i od 4-tego m-ca.

kaszkę też zaczynam wprowadzać, taką z "państwowym mlekiem". Proprcje pi-razy-oko, byle spływała z łyżeczki, w końcu ile taka Gabi popróbuje? ze 4-5 łyżeczek

I od początku podaję wszystko łyżeczką. Soków nie daję jak chce pić to "wymuszam" picie z piersi. I jakoś tak się kręci.

Dziś szczepienie. 3 dawka infarinksu /czy jakoś tam ;P/
kupiłam plasterki emla, obym tylko nie zapomniałą godzinę wcześniej założyć ;P

Krzysiowi przeziębienie przeszło, ale wciąż ma troszkę zapchany nos i wyskoczyła mu febra na ustach...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

Gabi jaka ślicznotka :) i jakich fajnych pucolków dostaje :):) słodko !

Ale tak patrze i nie wiem czy podobienstwo do mamy czy nie ?:)

Ja tez od początku jadę łyżeczką , a co do picia raz spróbowałam dać soczek i nie bardzo

Jedyne co Kacper był chory miał pleśniawki biedak ;/ i odstawał nystatyne i rózne inne sropki na chrypke itd wiec walczyliwsmy z tym niedobrym smakiem lekarstw to pił wtedy herbatke , a tak to nie chce :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...