Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maleństwa 2010 :))))


Gość panterka

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
mam na imie Ida, mam32 lata i jestem w swojej drugiej upragnionej ciązy,pierwsza zakończyła sie niepowodzeniem- puste jajo płodowe, z racji tego ze jestem w Anglii a tu opieka wiecie jaka poszłam do polskiego lekarza, przypisał mi luteinę (polscy lekarze przywożą z polski) ciąża bardzo wczesna bo poszłam dosłownie trzy dni po@, pęcherzyk 2 mm, powiedzial zeby poczekac tak z 10 dni do 14 az urosnie, a ja sie własnie boje ze nie urosnie...hmn.. może jestem panikarą, moje objawy to ogólne zamulenie, jakas taka "głupia" jestem, temperatura 37,3, bolace piersi,apetyt, i od czasu do czasu bóle brzucha i to mnie własnie niepokoi, na poczatku tyg brzuch bolał niemal bez przerwy i ostatnio dwa dni temu mnie bolał mocniej wieczorem,przez dwa dni nic, no i moze dzis tak słabo w południe i tyle pozatym nic, a czytam ze niektóre to pobolewa bez przerwy, czy ja mam sie martwic, tak bardzo czekamy z J. na dzidzię, że chyba sie załamię jak tym razem sie nie uda!!!!!
:36_27_2:

Odnośnik do komentarza

idah
witam,
mam na imie Ida, mam32 lata i jestem w swojej drugiej upragnionej ciązy,pierwsza zakończyła sie niepowodzeniem- puste jajo płodowe, z racji tego ze jestem w Anglii a tu opieka wiecie jaka poszłam do polskiego lekarza, przypisał mi luteinę (polscy lekarze przywożą z polski) ciąża bardzo wczesna bo poszłam dosłownie trzy dni po@, pęcherzyk 2 mm, powiedzial zeby poczekac tak z 10 dni do 14 az urosnie, a ja sie własnie boje ze nie urosnie...hmn.. może jestem panikarą, moje objawy to ogólne zamulenie, jakas taka "głupia" jestem, temperatura 37,3, bolace piersi,apetyt, i od czasu do czasu bóle brzucha i to mnie własnie niepokoi, na poczatku tyg brzuch bolał niemal bez przerwy i ostatnio dwa dni temu mnie bolał mocniej wieczorem,przez dwa dni nic, no i moze dzis tak słabo w południe i tyle pozatym nic, a czytam ze niektóre to pobolewa bez przerwy, czy ja mam sie martwic, tak bardzo czekamy z J. na dzidzię, że chyba sie załamię jak tym razem sie nie uda!!!!!
:36_27_2:

No i kolejna dziewczyna ktora przez "to" przeszla. Przykro mi bardzo z powody Twojej straty. Ida ja wychodze z zalozenia, ze dopoki nie mam zlych wiesci i nic sie niepokojacego nie dzieje to wierze bardzo mocno ze tym razem sie uda. A w ktorym jestes tygodniu teraz? Bo mnie brzuch bolal na poczatku tak do 4 albo 5 tyg (nie pamietam dokladnie) a teraz mnie juz nic nie boli.
Zycze Ci zeby tym razem wszystko bylo w porzadku.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1kc8qciz.png http://emotikona.pl/gify/pic/niemowle.gif

:angel1: Aniolek 6tc :angel1: Synek 36 tc

Odnośnik do komentarza

Tina ja nie wiem w którym tygodniu jestem, lekarz powiedział, ze ciąża wczesna, poszłam trzy dni po dacie@, ale licząc od ostatniej@ to by byl tak 4 tydz. a od czasu kiedy sie przytulaliśmy:) to 3, tak więc chyba wszystko w normie, czytałam ,gdzies na innych forach że niektóre też brzuch nie boli a wszystko ok
p.s. tak wiem godz 4.34 no ale ja spac nie moge , mam tak juz od dwóch tygodni:16_3_46:

Odnośnik do komentarza

panterka
mam pytanie do doświadczonych albo może ktoś poprostu wie czy można zażywać w ciąży rutinoscorbin ?

otoż jak byłam w ciąży z Gabim to jak kupowałam w aptece koleżance właśnie rutinoscorbin to pani aptekarka mi powiedziała że ja nie powinnam zażywać a włąśnie znalazłam artykuł że można jak się człowiek przeziebi i sam już nie wiem można czy nie można i mam pytanko odnośnie czasonku jak myślicie można ?

Panterko znalazłam coś o lekach w ciąży warto przeczytać zapraszam oto link:
Leki w ciąży

Ale wiadomo że najlepsze "leki" to te naturalne sama od wczoraj zmuszam się j przynajmniej raz dziennie jem sobie kanapkę z czosnkiem ... wiem wiem że śmierdzi ale dla dzidzi zrobię wszystko ... czosnek, cebula, miód z przegotowaną woda +plasterek cytrynki i zaraz lepiej się czuję, staram się mało pić czarnej herbaty ze wzgledu ze ma teinę mimo że ją uwielbiam więc leki natury są najlepszym lekarstwem dla nas i dla maleństwa.

Tak ogólnie dziś niedziela więc życzę miłego i spokojnego dnia :))))))))

http://www.suwaczek.pl/cache/0bc0174b26.png
*************:36_2_58:*************
:Aniołek: - 2.05.2008_ok. 8 tyg. c. ektopowa
:Aniołek: - 12.12.2008_10 tyg. poronienie
:Aniołek: - 26.11.2009_ok.11 tyg. c. ektopowa

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam pytanie czy wy wszystkie macie podniesioną temperaturę ciała powyżej 37 stopni? czytałam że to normalne w ciąży i że to oznaka ciąży a ja nie mam takiej temperatury ja mam obecnie 36.0 stopni tak u mnie zawsze jest nie może więcej ale nigdy nie przekracza mi 37 stopni (a moja normalna temp. waha się od 34 do 25 stopni) wiem dlaczego tak jest ale podejrzewam że to wina tego że cierpię na niedociśnienie tętnicze (hipotonię), jak będę u gina to się spytam.

http://www.suwaczek.pl/cache/0bc0174b26.png
*************:36_2_58:*************
:Aniołek: - 2.05.2008_ok. 8 tyg. c. ektopowa
:Aniołek: - 12.12.2008_10 tyg. poronienie
:Aniołek: - 26.11.2009_ok.11 tyg. c. ektopowa

Odnośnik do komentarza

amirian
Kaika a gdzie można zobaczyć to zdjęcie? No i przede wszystkim gratuluję tak dużej dzidzi :smile_jump:

AmiriaN niestety te forum nie pozwala mi się pochwalić dzidzią dopóki nie napiszę ileś tam postów :Real mad: A najchętniej zdjęciuchem bym się pochwaliła całemu światu :hot over you: Drugim najpiękniejszym dniem w moim życiu było jak zobaczyłam jak bije serduszko, łzy ze szczęscia leciały mi po obu policzkach :)

Justa, Idah gratuluję i trzymam kciuki!

dorotea72 uważaj na wędzone rybki, lepiej zjeść łososia pieczonego w folii niż wędzonego. Niestety dym wędzarniczy posiada wiele szkodliwym substancji, które przenoszą się do jedzenia, dlatego warto teraz takie rzeczy ograniczyć. Ja znowu uwielbiam domowej roboty wędzonki, mniam, mniam i też staram się je ograniczać.

Justa ja miałam podwyższoną temperaturę w 4 i 5 tygodniu. Teraz dokucza mi głownie zmęczenie :)

A co do leków to jak tylko czuję się troszkę gorzej to pije gorący, babciny soczek z leśnych malin na noc. Chyba nie ma nic lepszego, działa jak aspirynka, tylko jest zupełnie bezpieczny.

Nie wiem jak wy, ale ja mam straszny problem, aby porządnie się odżywiać. Nie mam praktycznie nudności, więc jej normalnie. Mam wiedzę odnośnie żywności, bo 5 lat na studiach się o niej uczyłam. Wiem co znajdę w danym produkcie dobrego, a co moze mi zaszkodzić. I mimo tego nie jestem w stanie się zmusić do racjonalnego odżywiania. Po prostu jej tylko to na co mam ochotę... Aż się wstyd przyznać, ale mam ochotę na ostre i słone jedzonko, najlepiej smażone lub pieczone Natomiast na słodycze nawet patrzeć nie chcę.

Miłego dnia kochane :)))

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

witam niedzielnie czerwcóweczki :))))

u mnie to samo nudności od rana i chyba wcale niemają zamiaru przestac mimo tego że coć zjem to dalej ehhh robiłam z rana sałatkę włoską z brokułam i co miałm ochotę na nią a jak ją robiłam to :wymiotuje: no ale może potem mi sie zachce narazie nie mam ochoty na nic jeszcze wczoraj zrobiłam ciasto i tez nie mam ochoty ehhhh oczy by jadły a żoładek nei chce przyjąć :)

Odnośnik do komentarza

idah
witam,
mam na imie Ida, mam32 lata i jestem w swojej drugiej upragnionej ciązy,pierwsza zakończyła sie niepowodzeniem- puste jajo płodowe, z racji tego ze jestem w Anglii a tu opieka wiecie jaka poszłam do polskiego lekarza, przypisał mi luteinę (polscy lekarze przywożą z polski) ciąża bardzo wczesna bo poszłam dosłownie trzy dni po@, pęcherzyk 2 mm, powiedzial zeby poczekac tak z 10 dni do 14 az urosnie, a ja sie własnie boje ze nie urosnie...hmn.. może jestem panikarą, moje objawy to ogólne zamulenie, jakas taka "głupia" jestem, temperatura 37,3, bolace piersi,apetyt, i od czasu do czasu bóle brzucha i to mnie własnie niepokoi, na poczatku tyg brzuch bolał niemal bez przerwy i ostatnio dwa dni temu mnie bolał mocniej wieczorem,przez dwa dni nic, no i moze dzis tak słabo w południe i tyle pozatym nic, a czytam ze niektóre to pobolewa bez przerwy, czy ja mam sie martwic, tak bardzo czekamy z J. na dzidzię, że chyba sie załamię jak tym razem sie nie uda!!!!!
:36_27_2:

Ida witam serdecznie Ja też mam tensam problemco ty angilescy lekarze wrrrr nienawidze do nich chodzić Też się wybieram do polskiej ginekolog za tydzien w sobotę Ja już mam duphaston i zażywam byłam już ubezpieczona od polkiej mojej giekolog dała mi że jak będę w ciąży to od razy zażywać ale i tak muszę iść i sprawdzić czy wszystko Ok Nie cię nie martw z twoją dzidzią tez jest Ok :) musisz mysleć pozytywnie to jest teraz najwazniejsze :)
a napisz mi skad jesteś może niedaleko mnie :) ja jestem z Peterborough A gdzie byłas u tego ginekologa ja wybieram sie do londynu

Odnośnik do komentarza

Justa
panterka
mam pytanie do doświadczonych albo może ktoś poprostu wie czy można zażywać w ciąży rutinoscorbin ?

otoż jak byłam w ciąży z Gabim to jak kupowałam w aptece koleżance właśnie rutinoscorbin to pani aptekarka mi powiedziała że ja nie powinnam zażywać a włąśnie znalazłam artykuł że można jak się człowiek przeziebi i sam już nie wiem można czy nie można i mam pytanko odnośnie czasonku jak myślicie można ?

Panterko znalazłam coś o lekach w ciąży warto przeczytać zapraszam oto link:
Leki w ciąży

Ale wiadomo że najlepsze "leki" to te naturalne sama od wczoraj zmuszam się j przynajmniej raz dziennie jem sobie kanapkę z czosnkiem ... wiem wiem że śmierdzi ale dla dzidzi zrobię wszystko ... czosnek, cebula, miód z przegotowaną woda +plasterek cytrynki i zaraz lepiej się czuję, staram się mało pić czarnej herbaty ze wzgledu ze ma teinę mimo że ją uwielbiam więc leki natury są najlepszym lekarstwem dla nas i dla maleństwa.

Tak ogólnie dziś niedziela więc życzę miłego i spokojnego dnia :))))))))

justa właśnei ten artykuł czytałąm o tych lekach i tam właśnie pisze że można rutinoscorbin i właśnie sie zastanawiałam nad tym bo raz pani w aptece mi powiedziała że nie powinnam zażywac i panie gin też wiec wolę nie ale dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Ida witam serdecznie Ja też mam tensam problemco ty angilescy lekarze wrrrr nienawidze do nich chodzić Też się wybieram do polskiej ginekolog za tydzien w sobotę Ja już mam duphaston i zażywam byłam już ubezpieczona od polkiej mojej giekolog dała mi że jak będę w ciąży to od razy zażywać ale i tak muszę iść i sprawdzić czy wszystko Ok Nie cię nie martw z twoją dzidzią tez jest Ok :) musisz mysleć pozytywnie to jest teraz najwazniejsze :)
a napisz mi skad jesteś może niedaleko mnie :) ja jestem z Peterborough A gdzie byłas u tego ginekologa ja wybieram sie do londynu

Witaj , ja jestem z Londynu a konkretnie z Wembley, byłam na Actonie tam jest polska przychodnia, i lekarze wszystkich specjalności, Polish Private Clinic, bez trudu znajdziesz w wyszukiwarce, pozatym słyszałam ze Zielona Przychodnia tez jest dobra, albo gin. Michał Samberger- tez ma dobre opinie.
Ja poki co za 2 miesiace pojade jeszcze do polski i tam sie dokladnie przebadam ,krew itd
pozdrawiam, trzymaj sie cieplutko, bo teraz to nie możemy sie przeziebiać:))))
papatki do usłyszenia

Odnośnik do komentarza

Witam w niedziele drogie Panie,

Kaika gratuluje dobrych wiesci, super ze zobczylas dzidzie i slyszalas serduszko.

Justa ja tez mam rozna tempertaure, teraz to juz nawet przestalam mierzyc bo kiedys jak zobaczylam 36 niecale to omalo zawalu niedostalam. Raz mam 37 a potem znow 36.3 albo jeszcze mniej. Tak mysle jednak ze gdyby to byl taki priorytet to by nam lekarze zalecali mierzyc temerature codziennie a oni nawet na wizycie tego nie sprawdzaja. Jestem dobrej mysli.

Admirian jak po wczorajszym spiewaniu?? Pewnie odsypiasz dzisiaj. Trzymam kciuki za wizyte jutrzejsza.

U mnie mdlosci, mdlosci, mdlosci i jeszcze raz mdlosci. A miala byc taka fajna niedziela :-(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1kc8qciz.png http://emotikona.pl/gify/pic/niemowle.gif

:angel1: Aniolek 6tc :angel1: Synek 36 tc

Odnośnik do komentarza

oj Tina ja tez miałammdłości ale troszke przeszły

byliśmy dzisiaj z mężusiem w Polskiej restauracji i powiem wam że tak sie najadłam że nie mam siły teraz na nic kompletnie jestem objedzona i pękam Wziełam sobie placek po węgiersku i zachciało mi sie nie potrzebnie zupy jeszcze żurku z kiełbaską i jajaeczkiem ehhh śmiałąm sie jeszcze może deser to już bym chyba nie wstała z tamtąd ale jedzonko bardzo dobre :) zaraz idę leniuchować przed TV

Odnośnik do komentarza

idah
Ida witam serdecznie Ja też mam tensam problemco ty angilescy lekarze wrrrr nienawidze do nich chodzić Też się wybieram do polskiej ginekolog za tydzien w sobotę Ja już mam duphaston i zażywam byłam już ubezpieczona od polkiej mojej giekolog dała mi że jak będę w ciąży to od razy zażywać ale i tak muszę iść i sprawdzić czy wszystko Ok Nie cię nie martw z twoją dzidzią tez jest Ok :) musisz mysleć pozytywnie to jest teraz najwazniejsze :)
a napisz mi skad jesteś może niedaleko mnie :) ja jestem z Peterborough A gdzie byłas u tego ginekologa ja wybieram sie do londynu

Witaj , ja jestem z Londynu a konkretnie z Wembley, byłam na Actonie tam jest polska przychodnia, i lekarze wszystkich specjalności, Polish Private Clinic, bez trudu znajdziesz w wyszukiwarce, pozatym słyszałam ze Zielona Przychodnia tez jest dobra, albo gin. Michał Samberger- tez ma dobre opinie.
Ja poki co za 2 miesiace pojade jeszcze do polski i tam sie dokladnie przebadam ,krew itd
pozdrawiam, trzymaj sie cieplutko, bo teraz to nie możemy sie przeziebiać:))))
papatki do usłyszenia =QUOTE]

dzięki ja właśnie się wybieram do tej zielonej przychodni zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! rano weszłam do sieci, a tu się przez weekend tyle działo!
[lubię moją pracę, bo jak czekam na materiały to mam czas na sieć :) a w domu nie..]

Pozdrawiam serdecznie wszystkie CZERWCÓWKI !
Ewcia_K usciski przed wizytą u gina - ja w przyszły tyg., ale to wciąż jak za dwa tyg. Może też już coś zobaczysz i usłyszysz jak KaiKa?
Kaika: dzięki za patent na wklejanie zdjęć :)
Justa: dzięki za konkrety o pandze - to teraz chyba najtansza ryba i jest wszędzie!! W piątek skoczyłam do baru mlecznego po obiad - nie chciało mi się gotować i tyle :) babka przede mną zamówiła dwie porcje dorsza i wyszło blisko 30 zeta! panga -porcja to tylko 6-7zeta... wcześniej już się naczytałam o rzece-ścieku, więc już dawno zrezygnowałam z tego gatunku ryby, ale jak komuś zależy wyłącznie na cenie...
Panterko: mam już powoli dosyć swoich mdłości... Też mam tak, że zrobię, a potem nie mogę tknąć. Wystarczy, że pomyślę o jakimś zapachu albo daniu i już mnie skręca.. Niektóre przypadki rozumiem, ale czemu wywraca mi żołądek w kontekście czekolady? Na koniec września zapisałam się do Klubu Czekolady na ekskluzywne bombonierki - i się qrde marnują!! Dokarmiam gości najlepszymi czekoladkami na świecie, a większość z nich to barbarzyńcy ;) którzy łykają na raz-dwa, jak bezika.
Qrde. Byłam kiedyś nawet w Londynie specjalnie po to by spróbować słynnych Lady Godiva.. Buuu.. nieporozumienie...i to drogie ;)
Idah z tą temperaturą nie powinnaś się zbytnio przejmowac. Z dwóch powodów: 1/ średnia dla populacji to 36,6 C, ale np. i ja i moja mama całe życie mamy 34 C i zdrowo sobie żyjemy :) 2/ ani razu w pierszej ciąży gin/ położna/ położnik nie zapytali, ani nie sprawdzili mojej temperatury. Tylko na oddziale poporodowym przed porannym obchodem - przy czym to wyglądało tak, jakby rutynowo spisywali, bez szukania jakichkolwiek zależności.

Uffff ale się popisałam :)
Dziś wchodzę w 8 tc /wg mnie, bo gin za tydzień/ i od rana czuję się jakbym miała dostać okres. Pobolewania podbrzusza, napięcie brzucha, nudności, pobolewa mnie jeden jajnik. W mojej mądrej księdze [Pierwszy rok życia dziecka] napisały Autorki, że to ma prawo tak być i na przełomie miesięcy, jak powinna wypadać @, należy szczególnie o siebie dbać = oszczędzać się.

Może ta fala brzuszkowych niedomagań o których wcześniej pisałyście bierze się właśnie stąd?

Pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...