Skocz do zawartości
Forum

bardzo chce siadac


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój synek 20 wrzesnia skończy 3 miesiące, jest dość duży ma 66 cm i waży 6200 gr. Nie lubi leżeć na brzuszku, płacze jak go troche zmuszamy, choć ostatnio jest ciut lepiej, głókę zadziera, ale jeszcze nie opiera się na łokciach. Jednak kiedy leży na pleckach, zwłaszcza na podusi, która go leciutko podnosi z płaskiej pozycji to bardzo chce usiąść. Łapie się rączkami za moje palce i chce żeby go dźwignąć do pozycji siedzącej, główkę utrzymuje w lekko zachwianym pionie. Kiedy go tak poddźwigne jest bardzo zadowolony. Po sekundzie go kładę i znowu chce się dźwignąc i tak w kółko. Czy możemy już robić takie ćwiczenia czy to jeszcze za wcześnie ?? I jak mogę sadzać dziecko, ma mieć podparte tylko plecki czy główkę też ?? I czy ma to być siad pod kątem 90 stopni, czy taki pół siad pół leżenie.

Dziekuję i pozdrawiam
Monika

Odnośnik do komentarza

Moniko! 3 miesiące to trochę wcześnie, żeby siadać... Ale jeżeli dziecko chce, to niech próbuje – ale samo. Bez pomocy „z zewnątrz”. Nie jest najlepiej, że dziecko (w tym wieku) podnosi się łapiąc za palce mamy (taty lub kogokolwiek innego) – tym bardziej, że piszesz, że Twój synek chce, żeby go dźwignąć. Bo to oznacza, że tak naprawdę nie potrafi sam siadać. A to, co robicie, to niezupełnie jest ćwiczenie – i nie do końca prawidłowe. I raczej nie zalecałabym jeszcze sadzania dziecka. A jeśli już, to układanie w pozycji półleżącej, z podpartymi pleckami. A najlepiej, żeby obejrzał synka terapeuta, który oceni jego stan fizyczny. Bo na podstawie opisu ja tyle mogę powiedzieć, a „na żywo” dziecko może wyglądać zupełnie inaczej. Pozdrawiam. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...