Skocz do zawartości
Forum

dlaczego niemowlę nie lubi się kąpać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Mam 6 miesięczną córeczkę i straszny problem z kąpielą. Od jakiegoś czasu nie daję sobie z tym rady. Mała okropnie krzyczy i płacze czasami już w wanience lub po wyjęciu jej z wanny i położeniu na ręcznik. Nie daje się nawet nasmarować oliwką. Owszem czasem zdarza się że da się spokojnie wykąpać ale żadko. Sprawdzałam czy jej coś nie boli lub nie szczypie, ale nie. Zresztą cały czas używam takich samych kosmetyków i kiedyś było dobrze. Uspokaja się dopiero po wzięciu jej na ręce. Nie wiem co robić. Nie pomaga nawet to że się do niej mówi, zabawia i odstawia różne cyrki. Wogóle nie zwraca na to uwagi. Jeżeli ktokolwiek miał podobny problem i sobie z nim poradził to bardzo proszę o pomoc. Jak ją zachęcić do kąpieli.:Męki:

http://img179.imageshack.us/img179/3350/glitteryourwaybc624dc5rq0.gif
http://suwaczki.maluchy.pl/li-9959.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

Witaj Martaneu
przykro mi ale nie moge pomoc, moja Ala uwielbia kapiel
ale pisze dlatego zeby zaprosic Cie na nasz watek sierpnioweczko-wrzesnioweczki2007
mam nadzieje ze Twoj problem z kapiela Oliwki jest przejsciowy i szybko sie rozwiaze
ja gdzies czytalam ale dotyczylo to raczej noworodkow, zeby nie robic nic na sile, przez jakis czas myc mokrym reczniczkiem i sprobowac pozniej, ale jak pisalam rada ta dotyczyla noworodkow
pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

witaj.myślę ze często powodem problemów z kąpiela sa przejscia jakie maja z tym własnie dzieci w szpitalach po urodzeniu.mam dwoje dzieci i tez przez to przechodziłam i przechodze, mój synek ma 2 tygodnie.sposob w jaki dzieci sa kapane jest szokujacy, widziałam na własne oczy, przy okazji swoich porodów i porodów kolezanek.dziecko ma zakodowane :zimno, brak poczucia bezpieczeństwa,ból.nie dziwie sie kompletnie,ze potem moga byc kłopoty z kąpielą nawet przez długie miesiące.mysle,ze najskuteczniejsza metoda jest kapanie spokojne, delikatne, takie, zeby dziecko nie czuło sie zagrozone.oczywiscie moze to ptrwac ale jak to w przypadku dzieci często bywa bardzo łatwo jest stracic zaufanie i bardzo ciezko jest to zaufanie odzyskac ponownie.Trzymaj sie i nie przejmuj zbytnio, najwazniejsze, ze dzieci są zdrowe.pozdrawiam gosia.

Odnośnik do komentarza

Ciezka sprawa....moja naszczescie uwielbia kapiele.Od 2 miesiecy kapiemy helenke w duzej wannie oczywiscie helusia kapie sie z tatusiem a czasami ze mna.

Martaneu ,tak jak Sylwia pisala sprobuj wykapac sie z mala,wrzuc gumowe zabawki porub z mala banki mydlane....Jesli to nie pomoze to jak Anulka pisala musisz przez jakis czas podmywac mala w misce.
Albo wlewac malo wody do wanny i co drugi dzien dolewac troche wiecej...moze to poskutkuje
POWODZENIA

http://www.suwaczek.pl/cache/4cc4b0ced0.png

Odnośnik do komentarza

martaneu
Małą kąpie między 18-19 wieczorem. W zależności od tego kiedy ostatnio spała lub jadła (ok 2 godz. po karmieniu, a wytrzymuje ok 3-4 godz bez cycka). A w pomieszczeniu mam 24 stopnie więc nie jest za zimno. Woda też odpowiednia wg. termometra ale dla pewności sprawdzam też łokciem.

ten typ tak ma w takim razie...trzeba nauczyć się z tym żyć :Śmiech::Śmiech::Śmiech:

Odnośnik do komentarza

martaneu
Witam serdecznie,
Mam 6 miesięczną córeczkę i straszny problem z kąpielą. Od jakiegoś czasu nie daję sobie z tym rady. Mała okropnie krzyczy i płacze czasami już w wanience lub po wyjęciu jej z wanny i położeniu na ręcznik. Nie daje się nawet nasmarować oliwką. Owszem czasem zdarza się że da się spokojnie wykąpać ale żadko. Sprawdzałam czy jej coś nie boli lub nie szczypie, ale nie. Zresztą cały czas używam takich samych kosmetyków i kiedyś było dobrze. Uspokaja się dopiero po wzięciu jej na ręce. Nie wiem co robić. Nie pomaga nawet to że się do niej mówi, zabawia i odstawia różne cyrki. Wogóle nie zwraca na to uwagi. Jeżeli ktokolwiek miał podobny problem i sobie z nim poradził to bardzo proszę o pomoc. Jak ją zachęcić do kąpieli.:Męki:

witam
ja również mam taki problem moja córeczka ma 4miesiące i też nienawidzi się kąpać.Jeszcze nie włożę jej do wanienki a już okropnie krzyczy ale tylko wyjmę ją z kąpieli na ręcznik to się śmieje.Spróbuje chyba kąpieli ze mną może to pomoże
pozdrawiam:Całus:

http://www.suwaczek.pl/cache/becd2ceab4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...