Skocz do zawartości
Forum

jest tu kto na październik 2008 ?


Rekomendowane odpowiedzi

justynka
gdzie sie wybierasz na 4D? Masz jakiegoś sprawdzonego lekarza w okolicy - ja pierwsze prenatalne robiłam w Tychach ale troche to dla mnie za daleko znów się tam wlec...

Co do popędziku - to mam sprawę prostą - mam zakaz od lekarza więc choćbym chciała to nie mogę. Mam przodujące łożysko i musze uważać :Smutny:

A odnośnie spotkanka - świetny pomysł tyle że ja przez najbliższe 2 tygodnie będę u rodziców ale dam znać jak już będe w pobliżu.

Szani - ja mam podobnie, mój M ciągle buczy że jeszcze czas, że łóżeczko i wózek po urodzeniu, jakieś stare głupie przesądy... a ja bym chciała byc wcześniej gotowa i bezstresowo rodzić. W końcu mamy 21 wiek... Nie mam ochoty zamartwiac się w szpitalu czy M zdąży zamówić i kupić to co zostało wybrane...

Odnośnik do komentarza

ja łóżeczko kupowałam wczesniej już w listopadzie mialam łóżeczko ale wózek dopiero po urodzeniu.
Gagawa łóżeczko kup normalnie wczesniej a wózek spokojnie mozesz kupic po urodzeniu :)
A jak juz to kup wózek tylko niemiej go u siebie w domu tylko np u rodziców badz tesciów :) U mnie tez wierza w takie przesady mąż nie ale moi rodzice ;) hehe

Odnośnik do komentarza

też miałam taki plan idąc na kompromis, ale pojawia się mały problem - zdecydowaliśmy ze kupimy wózek trójfunkcyjny (czyli spacerówka - gondola- fotelik samochodowy) czyli nie mam w czym dzidzi ze szpitala przywieźć a to duży problem bo do domu będe miała 40 minut jazdy ...
Muszę przekonać mojego M bo jemu się wydaje że tak z byta wejdzie do sklepu i od ręki kupi wybrany model w wybranym kolorze... uff
Wybraliśmy peg perego co oznacza ze tu w Zagłębiu i na Śląsku jest baardzo mało sklepów oferujących od ręki te wózeczki. Spróbuję zrobić tak, że po prostu zamówię, wpłacę zaliczkę bądź całość i mąż odbierze jak już ja będę w szpitalu. Tylko gorzej jak się dzidzia pośpieszy..

Odnośnik do komentarza

ja tam nie wierzę w żadne przesądy, ostatnio w gazecie był na ten temat artukuł "m jak mama" bardzo dobrze to wszytsko wytłumaczyli.
ale jak narazie to tylko sie rozglądamy za wózkiem i łóżeczkiem bo nie mamy kiedy jechać a poza tym najpierw trzeba zebrać składki od dziadków :)
Ania26 my również szukamy wózeczka trójfunkcyjnego- ale nie mamy konkretnej firmy, mamy zamiar jechac do częstochowy bo tam jest bardzo dużo producentów. poszukaj na allegro.

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Ania26
Gagawa a możesz powiedzieć ile taki wózeczek kosztuje??

Ania, Ceny są różne, oczywiście zależy od firmy i jakości - na początku chciałam Chicco ale jak mój M zobaczył ramę to mnie zbluzgał że za 3 miesiące zacznie wszystko klekotać i huśtać na boi i nie ma żadnej amortyzacji (w necie te wózeczki wyglądały całkiem całkiem) ale w sklepie.. i chyba muszę mu przyznac rację. Są wystawione w większości sklepów w Sosnowcu, najwięcej na Zagórzu w sklepie KAJA.
WĂłzki trzyfunkcyjne (ceny +- kilka stówek zależy gdzie)

Teraz myślę o tym
Pliko P3 Modular System Tri Fix
ale go jeszcze nie widziałam w realu więc wybieram się do VIKI w zabrzu, może tam będą wystawione.

teoretcznie nie wychodza najtaniej ale jak musisz kupić gondolę i dobry fotelik a na wiosne spacerówkę to wychodzi porównywalnie za całość.

Sądzę że są też tańsze ale mi zależało żeby gondolka była sztywna, taka którą można wpiąć w pasy na tylne siedzienie - często zamieniamy się z M samochodami i przepinanie bazy było by uciążliwe.

Odnośnik do komentarza

ja miałam zwykły wózek za 530 zł 3 funkcyjny ale i tak teraz kupuje spacerówke osobno i w sumie wychodzi na to ze niepotrzebnie kupowałam 3-funkcyjny :P a pozatym niewiem jak mam wozić mojego synka w spacerówce skoro on śpi tylko i wyłącznie na brzuchu a pozatym w samych nogach wózka (czasem sie smieje ze wystarczy mu wózek metr na metr)
Polecam kupić wózek gdzie spacerówka będzie LEKKA bo z głebokiego bardzo szybko wyrośnie.
A gagawa dziecko w gondoli w samochodzie mozna wozić tylko do 6 tygodnia z tego co wiem jak później złapią wlepią mandat.

Odnośnik do komentarza

Justynka jeśli chodzi o meble też nie pomogę:/

Ja wczoraj byłam na badaniach i miałam to badanie z tą glukozą, rzeczywiście fuuuj! odbijało mi się cały dzień...

Nika, wiesz a ja w ogóle ostatnio apetytu nie mam, lekarz pytał mnie ostatnio czy ja coś jem? Bo nic nie tyje, tylko tyle że brzuszek rośnie;) Maluch wyciąga ze mnie wszystko:)
Pewnie po ciąży zejdzie z Ciebie ładnie wszytko, ja mam znajomą, która od zawsze chuda jak szczypior, w ciąży przytyła ponad 30 kg, a potem wróciła do swoich poprzednich rozmiarów bez problemu, nie ma co się za bardzo przejmować kilogramami...;) Pomyśl jak będziesz karmić piersią będzie ostra pełnowartościowa dietka!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Szani, to cenna informacja odnośnie wieku do jakiego można przweozić dziecko w gondoli. Muszę doczytać. Dziękuję.

Justynka, ja jakiś czas temu kopowałam w Black Red White - teoretycznie są to gotowe elementy ale niektóre z nich mozna przyciąć -np, otwarte szafki - i w ten sposób dopasowujesz sobie na wymiar. Odnośnie innych firm robiących pod wymiar w okolicy niestety niewiele wiem - ostatni raz jak się meblowałam - mieszkałam na pomorzu. A tu .. to dopiero przedemną niestety.

Ania - odnośnie pieluszek tetrowych to ja kupiłam jedynie 15 sztuk tak na wszelki wypadek, chcę od razu wprowadzić pampersa.

A powiem wam jeszcze że będąc u rodziców wybrałam się dziś rano do Zabrza do sklepu VIKI i jesem zachwycona - zarówno asortymentem jak i poziomem obsługi pracownic - każdy dział ma osobnego sprzedawcę, którego nie da się niczym zagiąć, wszystkie panie jak z nut objaśniają co i jak (szczególnie dział wózków i fotelików i mebli).
Poza tym że na 100% przekonałam się że wybrany przeze mnie model jest fantastyczny, w porównaniu z chicco rama o niebo stabilniejsza i solidniejsza, porządna amortyzacja i cała masa innych zalet na których ja się skupiałam.

Niestety nie wytrzymałyśmy z mamą i poszalłyśmy zarówno z ciuszkami jak i innymi gadżdcikami. Nie da się oprzeć niestety... :-)). Noo i do H&M zajrzałam i ..kolejne 2 stówki nie moje.. :-))

Odnośnik do komentarza

hhaha gagawa normalne ;) ja w ciąży miałam multum rzeczy od koleżanek a mimo wszystko co chwile kupowałam coś nowego :) a teraz już mysle co małemu na zime kupić i rozglądam sie ;) A i na roczek już planuje sie rozejrzeć. Czas tak leci że szok ;)
Ostatnio robiłam porządek z ciuszkami i znalazłam pierwsze śpioszki małego i aż się popłakałam :)

co do pieluszek to powiem tak. Jak byłam w ciazy chodziliśmy na szkole rodzenia i tam kazali nam brac do szpitala PAMPERSY nie tetrowe. Co do domu tez myslałam nad tetrowymi ale jak tylk,o założyłam synkowi pieluszke to za około 10 minut były już przesikane i spioszki i pieluszka i wszystko mokre ponieważ maleństwo dużo sika a co zje pokarm robi zaraz kupke więc szczerze nieopłaca się bynajmniej ja stwierdziłam że nie będe tetrowych używac bo z praniem bym nienadążyła a ubran musiałabym mieć chyba z 5 szaf dużych zeby wyrobić.
Ja w domu mam około 30-40 pieluszek i wycieram buzinke małemu a resztą okna myje ;) hehe

Odnośnik do komentarza

Hej Julia
pewnie wszystkie na zakupy poszły hihi

Ja już mam większość ciuszków, chcę jeszce dokupić kilka kaftaników a potem to się już zabieram za cieplejsze ciuszki i większe.

Wisz, mam ten sam problem, kupiłam taki welurowy cieplutki dresik, kocyk z polaru.. no i nie wiem czy wystarczy. Zobaczymy jaka będzie pogoda, najwyżej mój M będzie improwizowął jak będzie nas odbierał.. :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

ja wam powiem ze rodzilam w styczniu i malego odbiereałam w "wyprawce"( czyli kaftanik i śpioszki ) a na to miał drugi cieplejszy komplecik niemowlęcy (śpioszki i sweterek) i owiniety był w kocyk i tak wsiadalismy do auta i do domu. No i oczywiscie czapeczka na główce. Przeciez nie bedziecie musiały jechac autobusem tylko napewno odbiora was autem wiec niema potrzeby ubierac niewiadomo jak grubo dziecko :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...