Skocz do zawartości
Forum

jest tu kto na październik 2008 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie wzięłam sie za "porzadkowanie" moich zakupów. Przez ten szpital część rzeczy wylądowała w domu, część u rodziców :-((

Mam już ciuszki na rozmiar 56 i 62, łóżeczko, pościel.
Wózek mam wybrany, myślę że na początku września się kupi ponieważ kupuję komplet z fotelikiem więc musi być wcześniej, tak na wszelki wypadek :-))
Muszę tylko jeszce znaleźć jakąś fajną komodę z przewijakiem - te które dotąd widziałam albo paskudne albo cholernie drogie..

Pozostały mi drobiazki takie jak wanienka, trochę przyborów do kąpieli, jakieś kremiki, spirytusiki, mydełka i tego typu sprawy. No i pampersiaki, u mnie niestety konieczne do szpitala.

Co do pokoiku to raczej za jakieś 2 tygodnie kompletne urządzanie - narazie siedzę u mamy. Jak przestanie padać będę wszystko prała, prasowała i jak lekarz mi pozwoli pędzę do domu urządzać :-)).

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)
Ania 26 Nie nieslyszalam jeszcze nigdy o GRIPE WATER... niestety nie moge Ci pomodz ale popytam moze ktos ze znajomych slyszal. Nie bylo mnie wyjechalismy na sobote i niedziele do tesciow dlatego sie nie odzywalam. Kupilismy stara szafe i komode musielismy ja tam u nich wyszlifowac zeby potem pomalowac. Gagawa masz zupelna racje nie ma ladnych mebli za wele i albo sa nieladne albo ladne ale strasznie drogie. Z tego powodu zdecydowalismy sie na restauracje starych mebli, strasznie duzo pracy ale podoba mi sie to co zrobilismy :) bardzo mi sie podoba :) Jak bylam w Polsce to kupilam troche dla Dzidziusia zeczy i sporo dostalam od Siostry ona urodzila w czerwcu wiec Maly zdazyl wyrosnac z 56. Ale jeszcze sporo mi brakuje i tak sobie mysle ze mam tu troche znajomych ale nie znamy sie dlugo bo ja tu mieszkam dopiero od Pazidziernika, to moze powinnam zadbac zeby miec wszystko. Bo potem moze sie kupowanie skomplikowac ? Mame to mozna o wszystko poprosic lub Siostre i krecic nosem na to co kupily ale czy mozna to ze znajomymi robic? Chyba nie... W nastepnym miesiacu rozpoczyna sie kurs rodzenia, ciekawa jestem jaki bedzie. Byla moze kturas z was na takim kursie?

pozdrowienia Mamusie :)
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

Witam,

Wiesz Lena pytałam o tą wodę bo poleciła mi ją kuzynka, która jest w Szwecji, urodziła tydzień temu, mówiła, że tą wodę może pić dziecko i karmiąca mama tak na wszelki wypadek, typu kolka, wzdęcia, niestrawność malucha, byłam ciekawa, czy spotkałyście się z tym.

Szczerze miałam w planach zapisanie się do szkoły rodzenia, ale tak jakoś wyszło, że się nie zapisałam, ponieważ słyszałam opinię na temat jedynej w mojej okolicy, która nie była zbyt dobra, a inne szkoły musiałaby kawałek dojeżdżać i raczej sama.

Jeśli chodzi o rzeczy od znajomych, rzeczywiście "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby", dlatego ja staram się delikatnie w rozmowie sugerować innym dobrym znajomym, czego jeszcze potrzebuję, co by mi się przydało i takie tam, do paru znajomych mam taką śmiałość, że sama pytam czy nie mają czegoś na zbyciu;) no jest jeszcze takie powiedzenie, ze kobietom w ciąży się nie odmawia hi hi;) ale oczywiście cieszy mnie każda dobra wola ze strony znajomych, którzy coś podrzucą;) Wszystko zależy od tego jak dobrze rozumiesz się ze swoimi znajomymi;)

Buziaki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Ania 26,
miewasz zgage i ja tez miewam bardzo pomaga mi mleko, wieczorem stawiam sobie szklanke mleka przy lozku i jak mnie budzi zgaga to popijam po lyku. Migdaly przynosza tez ulge ale w nocy to nie praktyczne bo trzeba je dobrze pogrysc.
Kobietom w ciazy sie nie odmawia masz racje, ale ja potem nie bede w ciazy hi,hi,hi :) Ale na zakupy bede meza wysylac on wezimie sobie na dwa tygodnie wolne.

Calusy
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

witam znowu sie troche wtrące:)
ja uczestniczyłam w szkole rodzenia i powiem wam ze nieżałuje tzn. brałam w niej udzieł tylko dlatego ze chciałam zeby mój mąż był ze mną przy porodzie a wiem ze w wiekszej ilosci szpitali jezeli niema sie odbytej szkoły rodzenia to mąż bądz inna osoba niemoze być obecna przy porodzie. A uwierzcie duże wsparcie i jezeli macie mozliwosc a chcecie zeby był mąż przy porodzie to idzcie.
co do kolek ja powiem Wam ze ja kupowałam małemu "ESPUTICON" od urodzenia i bardzo małemu pomagały te kropelki. Mój mały do 2,5 miesiąca miał straszne kolki i to dawało mu ulge takze poleca tak jak "PLANTEX" herbatka z kopru tez dla niemowląt.
Na zgage niepolece nic bo mi nic niepomagało tzn najpierw pomogło a po 2 dniach już nie. Mleka za dużo nie pijcie bo podobno powoduje skaze białkową ale niewiem ja piłam pod koniec ciąży i jest ok z małym.

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny. jezeli chodzi o zgage to mnie pomaga mleko zreszta pije go bardzo duzo bo minimum litr dziennie.
a dlugi weekend nie minal najlepiej bo cala sobote lezalam w lozku i w koncu zebralismy sie z mezem wieczorem do szpitala i mnie zostawili na obserwacji.
bo moj synek juz sie spieszyl na swiat, nie wiem co mu ak tutaj spieszno przeciez tam ma bardzo dobrze. a do tego w czwartek i piatek mielismy grilla i podraznilam sobie wyrostek ale na szczescie juz mi go wyciszyli i nie bedzie operacji.
cos dzisiaj napomknał ordynator ze moze w piatek mnie wypuszcza, ale to jeszcze zobaczymy.
pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Halo justynka1984 tlumacz Maluszkowi ze nie musi sie spieszyc jeszcze ma czas :) Trzymam kciuki zebys w piatek wyszla.
Szani skaze bialkowa to dziecko moze dostac jak Mama przy karmieniu pije duzo mleka bo wtedy jest ono w pokarmie. W ciazy nie wolno nie pasteryzowanego mleka pic tak jak i nie pasteryzowanych serow lub surowego miesa ale to ze wzgledu na bakterie. Po porodzie nie mozna ciezko strawnych zeczy, smazonego, czekolady, truskawek, owocow cytrusowych, nie zaduzo mleka itd. pic i jesc bo jedne uczulaja inne powoduja kolki u dziecka. To wiem od mojej Siostry ona po porodzie unikala wielu zeczy i jej Maluszki nie miewaly kolek. Przewod pokarmowy niemowlecia nie radzi sobie z wieloma potrawami (to wszystko jest jeszcze delikatne i musi byc powoli na rozne jedzonka przygotowywane) jezeli je sie wszystko od razu i w duzych ilosciach moze to kolki u dzidzusa wywolywac. Wszystko co Mama je znajduje sie potem w pokarmie, przekonalam sie u mojej Siostry jak zjadla za duzo smazonego zamiast odrobiny to Maly postekiwal coraz czesciej potem i puszczal duzo bakow :)
Ania 26 migdalow to wystarczy jak 4-5 zjesz nie musisz ich duzo jesc. To rada mojej Siostry to z mlekiem i migdalami i musze przyznac ze mnie to przy zycu czasem trzymalo,bo jak mnie zgaga chwytala to siedzialam (bo lezec nie mozna) i mi sie plakac chcialo bo jak to spac na siedzaco :)

pozdrowienia dziewczyny
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

Justynka trzymam za Ciebie kciuki, musisz myśleć pozytywnie, będzie dobrze! Buziaki dla Ciebie

Lena spirytus potrzebny do przemywania pępuszka dziecka, a raczej kikuta, który ma odpaść, mnie polecono takie gaziki nasączone spirytusem nazywają się LEKO,
Z tą zgagą to rzeczywiście czasem masakra!! Szczególnie w nocy, lekarz przepisał mi jakieś mleczko na zgagę zobaczymy czy pomoże;)

:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Lena, tak, jestem juz w domku!
Tak jak Ania pisze miałam na myśli takie gaziki nasączone 70% alkoholem do przemywania pępuszka (czy do przemywania ran). Dziś właśnie kupiłam dokładnie ten sam firmy Leko. Po prostu otwierasz jednorazowe opakowanie i gotowe.

Poza tym po "badaniu rynku" :-)) kupiłam taką emulsję do kąpieli Oilatum (zerknijcie na wątek http://parenting.pl/zakupy/2991-jakie-kosmetyki-dla-noworodka.html#post201351)
Pani w aptece też polecała - nie trzeba przy tym stosować do kąpieli ani mydelka ani oliwki. Wydaje się że będzie wygodne na początek. Oczywiście nie zaryzykowałam dużego opakowania bo to dość drogie. Zobaczymy niebawem :-))

Odnośnik do komentarza

Aniu,
odnośnie prania zdecydowałam się na Yelp. Teraz wyszedł nowy ze zmiękczaczem (Soft)czyli nie trzeba uzywac płynu do płukania a ciuszki są mięciutkie i pachnące. I w dodatku w ubiegłym tygodniu był w promocji w kilku marketach więk skorzystałam :-))
Nadaje się on do prania zarówno ręcznego jak i do pralki. Ja piorę w pralce na praniu bardzo delikatnym plus dodatkowe płukanie.

Mam nadzieję że maleństwo zaakceptuje bez problemów. Podobno łagodniejszego proszku już nie ma...

Odnośnik do komentarza

Gagawa właśnie też słyszałam o kosmetykach dla dzieci z tej firmy, że są bardzo dobre, tylko podobno drogie, czytałam też w jednej z gazet dla rodziców, że najlepsze są takie 3 w 1 bo im mniej kosmetyków dla dziecka tym lepiej, może to i racja, też rozglądam się u siebie za tymi kosmetykami dla dzidziusia,
a powiedzcie dziewczyny zaopatrujecie się w coś nie wiem "specjalnego" dla siebie po porodzie.. kosmetyki lub jakaś bielizna specjalna, no nie wiem coś co pomoże wrócić do siebie?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Lena
Halo justynka1984 tlumacz Maluszkowi ze nie musi sie spieszyc jeszcze ma czas :) Trzymam kciuki zebys w piatek wyszla.
Szani skaze bialkowa to dziecko moze dostac jak Mama przy karmieniu pije duzo mleka bo wtedy jest ono w pokarmie. W ciazy nie wolno nie pasteryzowanego mleka pic tak jak i nie pasteryzowanych serow lub surowego miesa ale to ze wzgledu na bakterie. Po porodzie nie mozna ciezko strawnych zeczy, smazonego, czekolady, truskawek, owocow cytrusowych, nie zaduzo mleka itd. pic i jesc bo jedne uczulaja inne powoduja kolki u dziecka. To wiem od mojej Siostry ona po porodzie unikala wielu zeczy i jej Maluszki nie miewaly kolek. Przewod pokarmowy niemowlecia nie radzi sobie z wieloma potrawami (to wszystko jest jeszcze delikatne i musi byc powoli na rozne jedzonka przygotowywane) jezeli je sie wszystko od razu i w duzych ilosciach moze to kolki u dzidzusa wywolywac. Wszystko co Mama je znajduje sie potem w pokarmie, przekonalam sie u mojej Siostry jak zjadla za duzo smazonego zamiast odrobiny to Maly postekiwal coraz czesciej potem i puszczal duzo bakow :)
Ania 26 migdalow to wystarczy jak 4-5 zjesz nie musisz ich duzo jesc. To rada mojej Siostry to z mlekiem i migdalami i musze przyznac ze mnie to przy zycu czasem trzymalo,bo jak mnie zgaga chwytala to siedzialam (bo lezec nie mozna) i mi sie plakac chcialo bo jak to spac na siedzaco :)

pozdrowienia dziewczyny
Lena

lena ja po 3 tygodniu zycia małego straciłam pokarm i maly karmiony był butlą a mimo wszystko kolki miał więc tez do końca to nie jest tak.

Odnośnik do komentarza

gagawa
Lena, tak, jestem juz w domku!
Tak jak Ania pisze miałam na myśli takie gaziki nasączone 70% alkoholem do przemywania pępuszka (czy do przemywania ran). Dziś właśnie kupiłam dokładnie ten sam firmy Leko. Po prostu otwierasz jednorazowe opakowanie i gotowe.

Poza tym po "badaniu rynku" :-)) kupiłam taką emulsję do kąpieli Oilatum (zerknijcie na wątek http://parenting.pl/zakupy/2991-jakie-kosmetyki-dla-noworodka.html#post201351)
Pani w aptece też polecała - nie trzeba przy tym stosować do kąpieli ani mydelka ani oliwki. Wydaje się że będzie wygodne na początek. Oczywiście nie zaryzykowałam dużego opakowania bo to dość drogie. Zobaczymy niebawem :-))

Gagawa oilatum to są kosmetyki dla dzieci z róznego rodzaju uczuleniami na rózne kosmetyki. Są bardzo wydajne i mozna spokojnie kupowac je dziecią bo na ten kosmetyk dziecko uczulenia miec napewno nei bedzie miał :) ja kupowałam małemu mydełko i starczyło mi na 5 miesiecy :)

Odnośnik do komentarza

Aniu,
odnośnie kosmetyków to ja na początku nie będę ryzykować. Oilatum 150 ml to w mojej aptece ok. 20 zł (mam tam mały rabat więc jeszce taniej wychodzi hihi). Więc do przejścia (sama oliwka to ok 8-9 zł przecież). SA TYLKO W APTECE.
Tak jak piszą dziewczyny w wątku który podałam jest polski zamiennik - Oilum czy jakoś tak - w aptece mi powiedziano że skład dokładnie taki sam a tanśze, bo polskie.

Ja nic super specjalnego dla siebie nie szykuje narazie. Biustonosze te rozpinane do karmienia, krem na rozstępy używam od początku więc też wezmę, dużo położnych poleca Tantum Rosa - to taki delikatny płyt do higieny krocza po porodzie - podobno super.
Poza tym oczywiście jakieś wkładki laktacyjne i co tam wymagają u mnie w szpitalu np. podkłady jednorazowe na łóżko, podpaski te duże poporodowe, wata. I to chyba wszystko. Jak do tego dołożę pampersy, ręcznik, koszulę i normalne przybory toaletowe to i tak chyba duuuuuuuża waliza będzie potrzebna hihi).

Z bielizny korygującej to nic nie szykuje - na 99% cc więc nie będe chyba mogła..

Odnośnik do komentarza

Gagawa

Nie no jasne że na początek nie ma co szaleć, są różne dzieci i różne kosmetyki, też lepiej zacząć ostrożnie, nie ma co kupować na zapas, u nas w szpitalu też mają swoje przyzwyczajenia i używają często produktów z promocji i takie same próbki otrzymuje mama wychodząca ze szpitala, więc najpierw zobaczę czym poczęstują nas w szpitalu;) a zapowiedziałam już mamie, że musi być w pogotowiu jeśli chodzi o zakupy kosmetyków;) po prostu jak będę w szpitalu i uznam, że czegoś mi będzie w domu brakowało, to ona mi dokupi;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Ania26
Gagawa
...w szpitalu też mają swoje przyzwyczajenia i używają często produktów z promocji i takie same próbki otrzymuje mama wychodząca ze szpitala, więc najpierw zobaczę czym poczęstują nas w szpitalu;)

Wiesz, wydaje mi się że na kosmetyki typu Oilatum to nie ma co w szpitalach liczyć.. :-)) co najwyżej J&J (podobno najwiecej go w szpitalach) ewentualnie Nivea.
Słyszałam głosy że dużo maluszków na początku J&J nie toleruje..
No ale.. wkrótce same się przekonamy :-)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...