Skocz do zawartości
Forum

Związki mieszane czyli mężowie obcokrajowcy:)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam prosbe u nas na majowkach jedna dziewczyna urodzila kilka dni temu coreczke w Angli niestety kiedy wrocili do domu niemogli dobudzic malej obecnie sa w szpitalu mala ma sonde bo niechce jesc podejrzewaja zapalenie opon mozgowych ale nieumia jej pobrac plynu rdzneniowego i mam prosbe pomyslcie cieplo o Julce zeby szybko wyzdrowiala wierzace prosze o modlitwe zeby Julcia szybko wrocila zdrowiutka do domku z gory dziekuje


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Dziewczyny mam prosbe u nas na majowkach jedna dziewczyna urodzila kilka dni temu coreczke w Angli niestety kiedy wrocili do domu niemogli dobudzic malej obecnie sa w szpitalu mala ma sonde bo niechce jesc podejrzewaja zapalenie opon mozgowych ale nieumia jej pobrac plynu rdzneniowego i mam prosbe pomyslcie cieplo o Julce zeby szybko wyzdrowiala wierzace prosze o modlitwe zeby Julcia szybko wrocila zdrowiutka do domku z gory dziekuje

Oczywiscie Agatko...
Ale coz to za smutna historia...
Mam nadzieje, ze dobrze sie skonczy!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-18170.png

Odnośnik do komentarza

uffff

wreszcie do Was dotarlam! Natalka ostatnio wywraca mi plan dnia do gory nogami, w poniedzialek nie poszla w ogole spac w ciagu dnia, moze dlatego ze sie duzo dzialo i goraco bylo, wczoraj tez nie chciala sie polozyc a potem kolo 16 odpadla siedzac w krzeselku podczas obiadu! ja ja karmie za chwile patrze a dziecku glowa leci :D:D bidusia - a mnie sie tak smiac chcialo. Dzis na szczescie po spacerze spi, zobaczymy tylko jak dlugo...

dom mam zapuszczony, nie wiem od czego zaczac..

przede wszystkim Italy!! Ogromne gratulacje!! Ciesze sie bardzo!! Szczesliwej podrozy do domu i zagladaj do nas z "wymiotnymi" wiadomosciami ;)

super ze mala Julcia czuje sie lepiej i wraca powoli do zdrowia!!

Agatko super zdjecia z nad morza, Mama Sloneczka ma racje - wygladacie tam jak siostrzyczki!

Agha ale ta Twoja Michasia jest slodka, jakie wloski! i powiem Ci ze zaczynam dostrzegac podobientwo do Ciebie, wydaje mi sie ze ksztalt brody albo i calej twarzy ma Twoje?

Suzy dobrze ze przetrwalas i czekamy na opowiesci jak sie juz przeprowadzisz i zadomowisz, tylko nie zapominaj o nas!!

bo Kata to juz chyba do nas nie wroci :36_2_20:

MamoSloneczka co tam u Ciebie? stolik zeliwny odnowiony? :)

to na koniec i ja Wam wstawie moja modelke, jak pozuje i jak molestuje kota:)

Odnośnik do komentarza

jes żem....:lup:

tyle do pisania że nawet nie wiem czy was tym zanudzać... ale najpierw z innej beczki.
ITALY GRATKI! opiekuj się fasolką ::zwyrazami_milosci::Kiss of love:

Asik o was sie nie da zapomniec, mnie sumienie gryzie jak nie pisze przez dluzszy czas :lup: Bombowe fotki, ale rosnie jak na drożdżach (huh)

Agha... tak patrzę na Twoją piękną i słodką czekoladkę... ehhh... normalnie taka śmiszka fajna... ale bym się z nia wybawiła... czadowa jest.

dla reszty buziaki...

pierdu pierdu... etra wam powiem o tym pożal sie boze chrzcie... :eee:
Odbył sie w niedziele... o godzinie 11:30 kurde... cała CEREMONIA trwa moze okolo 45 min. - do godziny :-/ ja przekazuje dziecko chrzestnej... i wio pod ołtarz tam z A stoimy i mozemy tylko aptrzec... chodza sobie z ksiedzem po kosciele a on jej tam pierd... nad glowa rozne bzdury... wreszcie dochodza do oltarza... jeszcze pierdzieli i wyje cos tam... potem rozbieraja dziecko z normalnych ubranek... i chlup cale do wody glowke tez polewaja... a Nastka w rykkkk .... i to taki ze hej.... i tak z trzy razy do wody... potem maluja ja pendzelkiem z jakimis olejkami smierdzacymi... bach... na stol ubieraja w te wszystkie pierdoly... tyleee tego jest ze ja cie pierdziele... a tu 35 stopni... pfff... ubrali daja mi dziecko cos tam pierdziele jeszcze i daja mi swieczke ogromna do reki.. blka bla bla... koniec... ale jeszcze do pelni cyrku musza porobic nam 10000000000 zdjec.... a dziecko placze... ja zdenerwowana... i mam juz mine konkretna jak to ja... to A zaczyna swoje ty taka i taka..., kiijj wyszlam z tego kosiola to mnie poportsu nerwy wybuchly i sie poryczalam.. tak juz mam....

potem na zarcie do restauracji... i wszyscy musza nastke do okola ogladac... pfff...

TO NIE KONIEC... koniec ale tylko niedzieli.

Wczoraj tj. wtorek ... zgodnie z tradycja przyszla chrzestna do domu nastke wykapac i wyprac ubaranka bo od niedzieli nie wolno bylo ani prac tego co nosila ani jej kapac... takze super dżesss... ta gruba krowaa ja kapie... a tu mydlo do buzi... do oczu do nosa... no i jak mam miec mine normalna????????????? i znowu wojna z andreasem... ufff juz mi nic lepiej nie mowcie....

Odnośnik do komentarza

kata
oczywiscie ze nie to samo!!moj na pewno lepszy:)
dziewczyny a zastanawialyscie sie jak to zrobic zeby wasze dzieci mowily po polsku (oczywiscie jesli chcecie) bez uszczerbku na jezyku kraju w ktorym mieszkaja. no zeby pozniej nie patrzyli sie na nie dziwnie ze niby akcent nie ten, zeby nie jialy problemow z rowiesnikami, w przedszkolu, szkole....?

mieszkam w norwegii - wystarczy ze matka uczy po polsku, a ojciec w drugim jezyku.
generalnie zeby kazdy rodzic rozmawial w tym jezyku ojczystym, lub zagranicznym, ktory zna lepiej.

dziecko lapie oba akcenty jak trzeba:36_1_11:
.
znam ludzi, ktorych 3letnie dzieci sa 3-jezyczne!!!!!!!!!!!!

a generalnie jesli w szkole, na podworku uzywa jezyka kraju w ktorym mieszkacie to na pewno jezyk polski nie zaszkodzi akcentowi obcego jezyka.

Z mojej strony mam zero szacunku dla mam, ktore dzieci polskiego nie ucza po to zeby mialo lepszy akcent obcojezyczny...............

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

SuzyMummy

sie tobie nie dziwie ja bym sie wsciekla...
moj Vic do teraz nie ochrzczony - bo malzon ma problem isc do spowiedzi...
chcialam go wykluczyc z imprezy w ogole ale to juz dpiero byla awantura...
w koncu pojde cichaczem w PL jako samotna matka jak tak dalej pojdzie...bo malzon ma fefry do ksiezy...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Suzy bidulko, nie dziwie sie ze sie poryczalas, dobrze ze to juz za Toba
a z A juz lepiej? kiedy przeprowadzka?

Devachan roznie to bywa na emigracji, ja bym nie potepiala tak surowo tych co nie decyduja uczyc dzieci ojczystego jezyka, ich wybor...
a co do chrzcin - czy Twoj maz jest wierzacy? moze nie ma sensu tak na sile..

Odnośnik do komentarza

.... scie popisalyy.................. FAJNIE!!!

Ja nie mam sily dzisiaj wiec tylko:

SUZY - OBY NIE BYLO JUZ TAKICH CEREMONII w Waszym zyciu, GDZIE Mama IDZIE "W ODSTAWKE", ja bym sie tez wsciekla...

AGHA, gratki tla Michaski!!!

AGATKO, i jak po szczepieniach?
Ja jutrzejsze przeloze, bo mi dziecko dzis goraczkowalo (ale to te ostatnie zeby znowu raczej)...

WITAJ DEVACHAN!!!
I tak jak ASIK napisala... Rozne sa losy, wybory i ich motywacje Emigrantek...

ASIK, Natalka cudnaaaaaaaaaaaa!!! P.S. Zelastwo dalej w garazu ;)))

CALUSY WSZYSTKIE MIESZANE!!!
:Kiss of love:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-18170.png

Odnośnik do komentarza

Devachan ... ja uważam tak jak dziewczyny wszystko zalezy od matki, od sytuacji... ja prawdopodobnie gdyby nie moja mama i dwie koleżanki tutaj to nie wiem czy mówiła bym w domu po polsku... czasem juz nawet do mamy potrafie sie pomylic i mówic albo po grecku albo po angielsku... przyzwyczailam sie... Tak jak na przyklad Moniq ona tam we Francji niema nikogo z Polski wiec... jakos tak glupio mowic po polsku... no nie wiem... glupio nie glupio... poprostu sie o tym nie mysli....

a teraz wam cos nastka napisze hehe :

7nnłąąą,.oiufgztu g uz zu z n zz t nm mbvliuzjkk,>

bo nastka lubi pisac:lup:

Odnośnik do komentarza

Devachan - jak dziewczyny pisza rozne sa sytuacje i gdybym nie miala rodzicow w Polsce (a Michaela to dla nich jedyna wnuczka) to na bank bym jej nie uczyla polskiego bo ma 3 inne jezyki do nauki (holenderski, francuski i angielski). Ale ze mam to uczyc sie bedzie 4 :). A co do akcentu ... litosci w kazdym kraju teraz jest taka mieszanka ludzka ze srac na akcenty i dopuki sie ludzie dogaduja to akcent nie ma znaczenia i kropka. A jak ktos dokucza dziecku 2-3 jezycznemu to tylko z zazdrosci ze jego/jej dzieci mowia tylko jezykiem ojczystym.

Suzzy - wlasnie sie balam ze tak bedzie bo znam obyczaje prawoslawne i wiedzialam ze Cie szlag trafi ze 3 razy zanim sie to skonczy. Niestety dla Andreasa to normalne wiec Twoich sprzeciwow nie rozumie. Na szczescie macie to juz za soba !!!!!!!

Agatko nie ma sprawy wkleje moja malpiatke na majowki :)

Asik Natalka jak zwykle mnie rozwala mina ... a wloski ma juz dlugasne :)

My dzis pospalysmy do 10:00 z jednym karmieniem o 6:00 wiec jestem wyspana i pelna energii, zaraz posprzatam i zaczne obiad zanim Michaela sie nie obudzi :) A pozniej musze pomyslec o jakiejs niespodziance na jutro bo nasza pierwsza rocznica slubu ... kiedy to minelo !!!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/69aff7552b.png

Odnośnik do komentarza

dziendoberek

Agha fajno ze sie wyspalas, mnie Natalka podniosla dzis o 6.30 a teraz smacznie spi :nerw:
tez chcialam sie walnac ale kurde nie umiem spac w dzien :( pokrecilam sie na lozku i stwierdzilam ze lepiej zajrze do Was :D

zrobilam sobie kryzysowa czekolade i sie nia zajadam :D:D

Suzy uwazaj bo Ci Nastka zalatwi spacje tak jak mi Natalka ;) a jak lubi walic w klawiatute to pokaz jej ta stronke KneeBouncers | Free Toddler Games • Index page i niech wali :)

MamoSloneczka wczoraj zauwazylam ze nam 200 stronka strzelila ale przemilczalam, na szczescie jestes Ty i mozemy poswietowac!! :taniec1:
kiedy rodzice przylatuja? bo zapomnialam juz, na dlugo? wysprzatalas juz?:)
oby te zebole Alexa juz wyszly i byl spokoj!

wlasnie Agatko jak po szczepieniach??

Odnośnik do komentarza

hahaha Suzzy, widze,z e nie tylko Iza lubi postukac w klawisze;) dzieki niej nie pisuje tutaj od jakiegos czasu, bo skasowala mi wiele postow;) no ale ja rozumiem dlaczego - zamiast sie z nia bawic to ja klikam:D

Italy - gratulacje i oby ciaza byla fantastyczna:)

Zuzia - wiem co masz na mysli mowiac o chrzcie prawoslawnym;)barbarzynstwo ....

ja mowie do Mlodej po polsku, mojego A cisne, zeby mowil do niej po grecku a kot mowi po kociemu;)

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/mWgg.jpghttp://lb3f.lilypie.com/mWggp2.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dragon Lady!!!
Usmialam sie z kociego :36_2_25:

Umylam okna, powiesilam firanki uff... Moj M sie smieje, ze u nas jak firanki sie susza i pachnie lasagne to znaczy, ze goscie za progiem ;)))
Przydalaby mi sie dzis Twoja energia AGHA, przeslij jesli Ci zosalo jeszcze... :)

Asik, ja jestem niepoprawna z tym swietowaniem, swietowalabym wszystko najchetniej :what:
Dzis popatrzylam na obchody rocznicy wyborow w PL i sie powzruszalam... A przy tym pomyslalam.. Skoro ja to pamietam to znaczy, ze chyba juz stara d... jestem...
:smile_move:

Teraz popisze, bo daleko w polu jestem...

Calusy Kochane
:Kiss of love:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-18170.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...