Skocz do zawartości
Forum

prężenie się do tyłu i wywracanie oczu do tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry nie wiem czy dobrze weszłam żeby zadać pytanie ekspertowi . Mam 3 miesięczną córeczkę zauważyłam u niej coś co mnie martwi, otóż: gdy córeczka denerwuje się leżyąc zwykle na plecach pręży się do tyłu i patrzy również się do tyłu . Wiem że jest to wzmożone napięcie mięśniowe jeżeli chodzi o prężenie się do tyłu a czy patrzenie się do tyłu to również jest spowodowane tym napięciem. Czy można temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza

ela123! Patrzenie się w tył przy odginaniu się, jest spotykane. Bo dzieci w tym wieku (3 m-ce) nie mają jeszcze umiejętności zupełnego rozdzielenia pracy gałek oczu od pracy głowy - czyli oczy "idą" tam, gdzie głowa. Zwłaszcza gdy głową czasem "steruje" wzmożone napięcie - i emocje (w waszym przypadku zdenerwowanie). Można temu zaradzić. Przede wszystkim zapobiegać prężeniu i odginaniu się w tył. Poprzez odpowiednie układanie córeczki (z niewielką poduszeczką pod głową, żeby utrudnić odchylanie się do tyłu - jeśli jest taka potrzeba), staraj się umieszczać zabawki nad nóżkami (kolankami) dziecka, żeby patrzyło w przód, żeby nie prowokować odchylania - nie nad (i za) głową, bo to sprzyja odginaniu. Próbuj obniżać napięcie mięśniowe (jeśli jest zwiększone) głaskaniem, opukiwaniem, rozcieraniem barków i rączek. No i przede wszystkim - potrzebujecie dużo spokoju, wyciszenia. :) I jak najmniej silnych (negatywnych) emocji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...