Skocz do zawartości
Forum

"Kampania" wrześniowa 2008 - razem raźniej


Rekomendowane odpowiedzi

5 MIESIĄC
Purée owocowe (1 porcja)

Składniki:

* 1 duże (ok. 120 g) jabłko
* 2,5 łyżki stołowej Nestlé Sinlac
* do smaku - sok jabłkowy dla niemowląt lub koperek

Sposób przygotowania:

* Jabłka obrać ze skórki, pokroić na kawałki, a następnie dusić na małym ogniu w niewielkiej ilości wody.
* Dodać Nestlé Sinlac, zamieszać i gotowe.
* Do smaku można dodać sok jabłkowy dla niemowląt lub drobno posiekany koperek.

Od 7. miesiąca życia jabłko można zastąpić gruszką, brzoskwinią lub morelą, od 10. mies. bananem. Nie podawać dzieciom uczulonym na jabłka i koperek.
__________________
Purée marchewkowe (1 porcja)

Składniki:

* 1 średnia (ok. 50 g) marchewka
* 120 ml wody
* 1,5 łyżki stołowej Nestlé Sinlac
* 1 łyżeczka od herbaty oliwy z oliwek
* do smaku koperek, szczypta soli

Sposób przygotowania:

* Marchewkę obrać ze skórki, zetrzeć na tarce (jak najdrobniej), a następnie ugotować (na małym ogniu) w wodzie do konsystencji miękkiej papki
* Dodać Nestlé Sinlac i zamieszać
* Można do smaku dodać oliwę i drobno posiekany koperek

Marchewkę można zastąpić brokułami, a powyżej 6. miesiąca zielonym groszkiem.Nie podawać dzieciom uczulonym na marchewkę i koperek.

Zupka z brokułów

Składniki:

* 100 ml wody
* 1 łyżeczka ugotowanych brokułów
* 1 łyżeczka Nestlé Sinlac

Sposób przygotowania:

* Ugotuj brokuły w wodzie (muszą być bardzo miękkie).
* Włóż brokuły do czystej, wyparzonej miseczki i rozetrzyj je na gładką masę (łyżką).
* Dolej ostudzoną wodę, w której były gotowane, wsyp Nestlé Sinlac i wymieszaj.
* Podawaj przez smoczek jak do kaszki.

Starszym dzieciom do zupki można dołożyć kawałki nierozdrobnionych brokułów. Nie podawać dzieciom uczulonym na brokuły.

Odnośnik do komentarza

DANIA OD 5 M-CAZupki robi się bardzo podobnie. Generalnie ugotować wszystko, zmiksować
razem, do ciepłego dodać tłuszcz(masło, oliwę lub olej sojowy), dodać
kleik(ryżowy lub kukurydziany) i wymieszać, przełożyć do słoiczków.
1.MARCHEWKA
- marchew (kilka małych lub 2-3 średnie)
- kleik ryżowy
-1 łyżeczka oliwy z oliwek lub masła
-woda
Ugotować obraną marchew w niewielkiej ilości wody, zmiksować lub przetrzeć przez sitko. Dodać kleik(tyle by uzyskać pożądaną konsystencję), wymieszać, podgrzać i dodać masło lub oliwę.
2.BROKUŁY
-kilka różyczek brokuła
-woda
- kleik ryżowy
Ugotować brokuły do miękkości, zmiksować(można dodać wodę z gotowania) i dodać kleik ryżowy.
3 ZUPKA JARZYNOWA 1 (podstawa)
-ziemniak
-marchewka
- pietruszka(kawałeczek)
- por
-seler(ostrożnie- może uczulać)
-masło lub oliwa z oliwek
-kleik ryżowy lub kukurydziany
Ugotować wyszorowany ziemniak w łupince, a osobno ugotować marchew, por wraz z selerem i pietruszką. Zmiksować jarzyny wraz z wodą z gotowania i obranym ziemniakiem, w razie potrzeby zagęścić kleikiem(niekoniecznie) dodać oliwę lub masło i podgrzać mieszając by składniki dobrze się połączyły.
4.ZUPA ZIEMNIACZANKA
- 2 ziemniaki
-2 szklanki wywaru z warzyw(por, marchew, pietruszka, seler)
Obrać ziemniaki, pokroić w kostkę i ugotować w wywarze z jarzyn. Zmiksować.
5.ZUPA BROKUŁOWA
-1 marchewka
-100gram brokuła
- 1 łyżeczka oliwy
- 1 łyżeczka kaszki ryżowej
Ugotować marchew marchew i brokuła(osobno z dodatkiem oliwy) zmiksować, dodać kaszkę, wymieszać.
6.MUS JABŁKOWY
- 1 duże słodko-kwaśne jabłko
- sok jabłkowy klarowny
- kleik ryżowy
Jabłko obrać, pokroić w kawałeczki, ugotować w niewielkiej ilości wody by zmiękły, zmiksować, dodać kleik ryżowy i sok klarowny do smaku.
7.ZUPKA JARZYNOWA Z BURACZKIEM
-1/2 buraka
-marchewka
-1/2 ziemniaka
-1/4 pietruszki
- 1łyżeczka masła(lub oliwa z oliwek)
- 2 łyżeczki kleiku ryżowego
Ugotować warzywa, zmiksować z dodatkiem wywaru z gotowania (ale nie z ziemniaka), podgrzać i dodać tłuszcz. Jeśli trzeba dodać kleik dla uzyskania odpowiedniej konsystencji.
8.ZUPA JARZYNOWA Z KALAFIOREM I BROKUŁEM
- marchew
- kalafior
- brokuł
- oliwa z oliwek
- kleik ryżowy
Gotujemy marchew, brokuła i kalafior. Miksujemy wraz z wodą z gotowania, dodajemy oliwę i w razie potrzeby zagęszczamy kleikiem ryżowym.
9)ZUPKA Z CUKINII
Ugotowałam na masełku 5 marchewek,1 ziemniaczka i pod koniec gotowania
dodalam kilka plasterkow cukinii.Na koniec kasze jaglana i na malym ogniu
gotowałam Az napecznieje.W innym garneczku gotowałam piers z indyka
(kawałeczek) razem z natka selera i pietruszki oraz porem.Nastepnie zmieliłam
warzywka i włożyłam do sloiczko czesc zupki a do pozostałej czesci dodalam
miesko i zmiksowałam i tym sposobem mialam 2 rodzaje zupek za jedzym
razem,miesna i bezmiesna
Cukinia jest polecana od 5 miesiaca,bardzo zdrowa i smaczna,nadaje słodkawego
smaku.

Puree owocowe od 5 miesiąca
________________________________________
Duże jabłko
2-3 łyżki kaszki kukurydzianej
sok jabłkowy dla niemowląt

Obrane i pokrojone jabłko dusić na małym ogniu w niewielkiej ilości wody. Dodać kaszkę kuurydzianą, dokładnie zamieszać i gotowe. Do smaku można dodać odrobine cukru lub sok jabłkowy dla niemowląt.
Zamiast jabłek można też użyć malin, a po 7 miesiącu gruszek lub moreli.
SMACZNEGO :)

Odnośnik do komentarza

Magda w tym twoim synusiu to naprawde mozna sie zakochac :):)
Cafe brawo za onko, dla ciebie dzien bez pracy to dzien stracony, jeszcze u mnie jest w kuchni do mycia nie chcesz?:sofunny::sofunny:

zupki i mleczka to rowniez nie moj temat, ale wydrukowac mozna
my po spacerku, nie bylismy za dlugo bo bardzo zimny wiatr dzisiaj, mlody jeszcze w wozku spi, mysle ze godzine mu sie uda

http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/P9280406.JPGhttp://suwaczki.maluchy.pl/li-31234.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/009/0092369a0.png?3641

Odnośnik do komentarza

witam popoludniowo
agnkel witamy na forum ja mam syneczka oleczka....ja tez juz karmie zupkami, a dopiero dzisiaj chce wprowadzic kaszke wiec zobaczymy jak to bedzie.....jak narazie to moje dziecko robi kupki co 3 dni i to po zupkach i sa takie miesiste :)
veronika dobrze ze mam drukarke juz mam wydrukowane i musze tylko kupic blendera w lutym i bedziemy gotowac....

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

agnkel witam na forum koleżankę z Gdyni ;) Od razu mi raźniej- panie za Szczecina były już przecież dwie, Pyry to w ogóle niezła ekipa, południe Polski zaliczone, są korespondentki z zagranicy- Kampania Wrześniowa górą ;P

A ja dzisiaj na spacerze wjechałam w gówno! Nie, to nie była psia kupa, to było wstrętne wielkie gówno! Kółka całe upaciane, musiałam je odczepić zanim wjechałam do domu! Ja nie wiem co te psy mają w tyłkach, że nawet śnieg nie chciał ruszyć tego cholerstwa!

Wraca Prosiak, odezwę się później ;)))

http://www.suwaczek.pl/cache/7dd702d99e.png
http://s2.pierwszezabki.pl/017/0174999f0.png?4853

Odnośnik do komentarza

W końcu mam chwilę, żeby do Was zajrzec. Dziewczyny zasnely, a K. pojechał ze Stachem do sklepu.
Znowu cały dzień marudziły...ufff...na szczescie pogoda była ok., wiec wyszłysmy na pierwszy, po dwutygodniowym areszcie, spacer. Zawsze to 1,5 h zleci:)

Moje dziewczyny się dzisiaj tez obraziły na obiadek, pluły, zamykały buzie, a ja wstałam o 7, żeby im tej marchewkowej zupy kurna nagotowac. Zero wdziecznosci. Kupiłam na jutro zupe z krolikiem, mam nadzieje, ze zjedza!!!

Magda prześliczny ten Twój Michaś.
Veronica ja własnie z takich przepisów robie te obiadki, a paniusie wydziwiaja:lup:
Gosia zrobiłam wczoraj na noc Sinlac-180 ml wody i 10 łyzeczek(tych od Nutramigenu) Sinlacu, wytrabiły wszystko, więc chyba jest ok!!!
Agnkel witaj!!! U nas problemów z zatwardzeniem nie ma, ale marchew rzeczywiście może zatwardzac, warto wtedy jakas herbatke podac!!!
Justynka a jak Twoje zdrówko?
Prosiaczek ja tyeż słyszałam, że bliźniaki raczej wszystko z lekkim opoznieniem robia...zobaczymy!!!A gówno to na szczescie:)
rena widze, że dołek już zakopany. Tak trzymac...
Cafe jak ja CI zadzroszcze tych lumpeksów!!!

Odnośnik do komentarza

A my dzisiaj caly dzien gosci. Teraz taka cisza sie zrobila, ze az dziwnie. Od rana byla moja kuzynka (chrzestna malego) z corka (moja chrzesnica). Potem dojechali rodzice. Zamowilismy pizze i siedze teraz obzarta i nie mam sily posprzatac. Ale bylo fajnie, w koncu ktos nas odwiedzil :)
Maly grzeczny i rozbawiony.
Rena opowiadalam wcyesniej Michakowi, ye Bartek tak piszczy i .... maly dzisiaj tez zaczal. Juz sie nie smieje tylko krzyczy i piszczy strasznie glosno. No, ale dobrze ze z usmiechem :)

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorkiem :) u nas fatalny dzień...Marcel non stop przyklejony do mnie..raptem teraz zabawia się sam...ale nie na dlugo:(
Całe szczęście,że już wieczór:taniec1:
Udało mi się wystawić kilka rzeczy nawet na allegro. Nadal walczę z gilami tylko, że Marcel nie daje ich wyciągnąć. Tak kręci glową,że boję się dłubac w jego noska-jeszcze coś tam zepsuje.
Agnkel witaj! u nas też nie ma problemu z zatwardzeniem choć ja samamarchew dawalam tylko 2 dni a póxniej z jabłuszkiem i kupa była szybciej wtedy :oczko:
Prosiaczek gówno to na szczęście!!
A co do lumpeksów to jestem umowiona ze znajoma na wypad do second-handow ale dopiero jak moaj mam weźmie urlop w lutym, bo trzeba tam jechac rano. Może cos wyszperam fajowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...