Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie, mam pytanie:)
Natanek wlasnie caly obsypany, z tylu z przodu i pod spodem :lol:
ale mam dwie sprzeczne wersje co do pojawiania sie tych krosteczek :)
jedna to ta, ze pojawiaja sie przez jakies 3 dni i potem koniec

druga to tak, ze pojawiaja sie przez trzy dni a za dwa dni znowu sie pojawiaja przez trzy dni i moze jeszcze raz tak samo....
ktos wie jak to dokladnie wyglada??
bo nawet jak czytam w internecie to sie w tym gubie!!! a chcialabym wiedziec czy nowa fala nalotu przed nami czy tez na tym bedzie koniec??!!

Odnośnik do komentarza

Z tą ospą to jest tak, że właściwie wysypka może pojawiać sie tydzień. Może zacząć się od pojedyńczych krostek na brzuchu, następnie rozszerzać się na kończyny i głowę. Jest to tak, że najpirw są pojedyńcze krostki, następnie za 2-3 dni następny rzut i po kolejnych 2-3 dniach jeszcze jeden rzut wysypki.
Drugi przebieg może być taki, że od razu jest dużo krostek, i w kolejnych dniach przybywa po kilka-kilkanaście.
Można to obserwować, jeśli dziecko ma smarowane krostki pudrodermem lub gencjaną. Wtedy widać, czy krstek przybywa.

Nikolka
http://www.suwaczek.pl/cache/85b5fb45f4.png

Maja
http://www.suwaczek.pl/cache/27e310f6f4.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20050122290117.png

Odnośnik do komentarza

sylwia, dziekuje bardzo za tak dokladne wyjasnienie, wlasnie o tym mowilam...
Natanek w sobote w ciadu dnia zaczal miec drobne krosteczki, wieczorem lekka goraczka i w niedziele i poniedzialek duuuuuzo krostek, wlascicwie wszdzie je ma, we wlosach, na twarzy (tu jakies 15/20), brzuchu i plecach - tu najgorzej, troszke na nogach i rekach... no i w sumie nie wiem czy jeszcze beda bo te pierwsze juz zaczely zasychac po zejsciu tego wodnistego pecherzyka... czyli logicznie liczac, jesli bedzie kolejny rzut to jutro... jak dla mnie, na tym mogloby sie skonczyc...
a we Francji jakos nie smaruje sie tego specjalnie niczym, raczej nie zalecane bo to co istnieje nie jest zbyt skuteczne, podaje sie za to syrop na alergie, swedzenia itp... no i dezynfekcja krostek obowiazkowa 1raz dziennie

Odnośnik do komentarza

monikouette
sylwia, dziekuje bardzo za tak dokladne wyjasnienie, wlasnie o tym mowilam...
Natanek w sobote w ciadu dnia zaczal miec drobne krosteczki, wieczorem lekka goraczka i w niedziele i poniedzialek duuuuuzo krostek, wlascicwie wszdzie je ma, we wlosach, na twarzy (tu jakies 15/20), brzuchu i plecach - tu najgorzej, troszke na nogach i rekach... no i w sumie nie wiem czy jeszcze beda bo te pierwsze juz zaczely zasychac po zejsciu tego wodnistego pecherzyka... czyli logicznie liczac, jesli bedzie kolejny rzut to jutro... jak dla mnie, na tym mogloby sie skonczyc...
a we Francji jakos nie smaruje sie tego specjalnie niczym, raczej nie zalecane bo to co istnieje nie jest zbyt skuteczne, podaje sie za to syrop na alergie, swedzenia itp... no i dezynfekcja krostek obowiazkowa 1raz dziennie

a jak z myciem, kąpaniem dziecka? jak we Francji do tego podchodzą??? bo ja, jak moje dziecikai miały ospe to jeden lekarz absolutnie zabronił mycia, a drugi twierdził że prysznic może dziecko wziąść normalnie, tyle że po myciu obowiązkowo pudodremem każdą krostke potraktować...
sa jeszcze takie opinie,ze w czasie ospy powinno się brać kąpiele z nadmanganianem potasu, bo to zasusza i odkaża krostki...
i bądź tu człowieku mądry....:Spoko:

Tam gdzie sie Kocha,- nigdy nie zapada noc...

http://www.suwaczek.pl/cache/6a5404c52e.png

Odnośnik do komentarza

juz po wizycie wiec dodam co wiem :)
kapiel owszem jak najbardziej ale krotka wiec w sumie lepszy prysznic zeby dziecku nie robic przyjemnosci ze sie wykapiea po 5 min go wyciagac ;)
bezwzglednie trzeba myc dziecko zeby sie lepiej goilo i potem dobrze wysuszyc skore, obowiazkowa dezynfekcja krosteczek, tak samo jak np kikucik pepka, to jednoczescie dezynfekuje i wysusza krosty
niczym sie nie smaruje tylko specjalny syrop na alergiczne swedzenia i tyle, ewentualnie na noc skarpetki na rece zeby sie nie drapal ;)
u nas nie powinno juz byc kolejnego wysypu, w poniedzialek do szkoly marsz :)
no a za 10 dni sie okaze czy Noah zlapal, zalozylam sie z pediarta, ona mowi ze jak najbardziej :) to ja z przekory ze nie zlapie, zobaczymy :sofunny: zebym chociaz wygrala np darmowa wizyte? :oczko: guzik

Odnośnik do komentarza

monikouette
juz po wizycie wiec dodam co wiem :)
kapiel owszem jak najbardziej ale krotka wiec w sumie lepszy prysznic zeby dziecku nie robic przyjemnosci ze sie wykapiea po 5 min go wyciagac ;)
bezwzglednie trzeba myc dziecko zeby sie lepiej goilo i potem dobrze wysuszyc skore, obowiazkowa dezynfekcja krosteczek, tak samo jak np kikucik pepka, to jednoczescie dezynfekuje i wysusza krosty
niczym sie nie smaruje tylko specjalny syrop na alergiczne swedzenia i tyle, ewentualnie na noc skarpetki na rece zeby sie nie drapal ;)
u nas nie powinno juz byc kolejnego wysypu, w poniedzialek do szkoly marsz :)
no a za 10 dni sie okaze czy Noah zlapal, zalozylam sie z pediarta, ona mowi ze jak najbardziej :) to ja z przekory ze nie zlapie, zobaczymy :sofunny: zebym chociaz wygrala np darmowa wizyte? :oczko: guzik

Pocieszę Cię, ze jest bardzo mało prwdopodobne, żeby drugie dziecko nie zaraziło się, niestety :Smutny:
Ale może u Was się uda, trzymam kciuki za wygranie darmowej wizyty :Oczko:

Nikolka
http://www.suwaczek.pl/cache/85b5fb45f4.png

Maja
http://www.suwaczek.pl/cache/27e310f6f4.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20050122290117.png

Odnośnik do komentarza

SylwiaŁ-W
Właściwie im młodsza osoba , tym lżej przechodzi ospę. Najgorzej przechodzą dorośli:(

Święta prawda. Mój małżonek zachorował na ospę w wieku 30 lat, załapał ją od swojej 4 miesięcznej chrześnicy. Masakra to była, gorączka po 40 stopni, strupy nawet w gardle i pewnych intymnych miejscach. Męczył się okropnie :Smutny: Za to Emilka (chrześnica) przeszła ospę bardzo łagodnie :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

No mój Natan miał kontakt z ospą 5 czy 6 tyg temu i też byłam przerazona, a tu prosze,- nie zarazil się jednak! :) więc jest jak najbardziej możliwe że mozna miec kontakt a jednak się nie zarazić...:)
teraz planuję go zaszczepić jak skończy roczek, coby juz sie nie denerwowac....;)

Tam gdzie sie Kocha,- nigdy nie zapada noc...

http://www.suwaczek.pl/cache/6a5404c52e.png

Odnośnik do komentarza

no właśnie jakas plaga z tą ospą :Śmiech:
wszedzie źródła zachorowań
ciekawe kiedy padnie na moich
co do szczepienia to wiem, ze ono nie chroni przez zakażeniem a pozwala na łagodniejszy przebieg ospy
i póki co ja swoich nie mogę zaszczepić bo Kuba na antybiotyku a ja z zapaleniem oskrzeli jestem chodzącą bombą zarazającą - więc musimy poczekać ze szczepieniem :Szok:

Monika wyslij troche tego do mnie- moze tez bede miala z głowy
no i powodzenia z zakładem- albo przegraj- bedziesz miała z głowy tez jak mówisz :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Małgosia
no właśnie jakas plaga z tą ospą :Śmiech:
wszedzie źródła zachorowań
ciekawe kiedy padnie na moich
co do szczepienia to wiem, ze ono nie chroni przez zakażeniem a pozwala na łagodniejszy przebieg ospy
i póki co ja swoich nie mogę zaszczepić bo Kuba na antybiotyku a ja z zapaleniem oskrzeli jestem chodzącą bombą zarazającą - więc musimy poczekać ze szczepieniem :Szok:

Monika wyslij troche tego do mnie- moze tez bede miala z głowy
no i powodzenia z zakładem- albo przegraj- bedziesz miała z głowy tez jak mówisz :Śmiech:

plaga teraz, bo i sezon na ospe jest, przeca ona panuje własnie w okresie późna zima / wczesna wiosna. Co do szczepień to mnie lekarka powiedziała, że szczepienie jak najbardziej chroni przed zachorowaniem a ryzyko że mimo szczepienia złapie sie kiedyś ospe jest okolo 1-2 %, a wtedy to oczywiście bardzo łagodny przebieg.:)
Teraz to nawet nie powinno się szczepić, nie w sezonie kiedy ospa panuje...;)

Tam gdzie sie Kocha,- nigdy nie zapada noc...

http://www.suwaczek.pl/cache/6a5404c52e.png

Odnośnik do komentarza

Ospa wietrzna

Szczyt zachorowań przypada na marzec, dlatego lekarze zachęcają do szczepień. Zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień ochronnych

Ospę wietrzną oraz półpaśca wywołuje ten sam wirus - Varicella-zoster. Należy on do grupy wirusów opryszczki. Ospa wietrzna to jedna z najbardziej zakaźnych chorób.

Szczepienie wykonuje się podskórnie. Można je wykonać razem ze szczepieniem przeciwko śwince, odrze i różyczce. Jeśli doszło do kontaktu osoby nie zaszczepionej z osobą chorą na ospę wietrzną, szczepienie ochroni przed chorobą lub złagodzi jej przebieg, jeśli zostanie wykonane w ciągu 72 godzin po kontakcie.

więcej na ten temat:

szczepienia.pl - Ospa wietrzna

Odnośnik do komentarza

Małgosia
Ospa wietrzna

Szczyt zachorowań przypada na marzec, dlatego lekarze zachęcają do szczepień. Zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień ochronnych

Ospę wietrzną oraz półpaśca wywołuje ten sam wirus - Varicella-zoster. Należy on do grupy wirusów opryszczki. Ospa wietrzna to jedna z najbardziej zakaźnych chorób.

Szczepienie wykonuje się podskórnie. Można je wykonać razem ze szczepieniem przeciwko śwince, odrze i różyczce. Jeśli doszło do kontaktu osoby nie zaszczepionej z osobą chorą na ospę wietrzną, szczepienie ochroni przed chorobą lub złagodzi jej przebieg, jeśli zostanie wykonane w ciągu 72 godzin po kontakcie.

więcej na ten temat:

szczepienia.pl - Ospa wietrzna

Gosia,ale ja zaznaczony przez ciebie fragment rozumiem inaczej... dla mnie wynika z niego że jesli doszło do kontaktu z ospą i w ciągu 72 h od tego kontaktu zostanie podana szczepionka, to ochroni ona od zachorowania albo złagodzi przebieg przynajmniej.
Ja tak to rozumiem i tak mi mówiła nasza pediatra...

ale jeśli zaszczepimy się po prostu bez wczesniejszego kontaktu z ospą, to organizm ma czas wytworzyc poszczepienne przeciwciała i potem juz zarażenie sie nie bedzie mozliwe...

Tam gdzie sie Kocha,- nigdy nie zapada noc...

http://www.suwaczek.pl/cache/6a5404c52e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...