Skocz do zawartości
Forum

Sepsa


Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę oczywiście siać paniki, potraktujcie to jako cenne ostrzeżenie
zawsze to dodatkowe informacje :

Sanepid nie ogranicza się tylko do kontroli dyskotek. - Nadal będziemy prowadzić akcję informacyjną. Ulotki i plakaty, informujące jak się bronić przed sepsą, trafią do szkół i gabinetów lekarskich - informuje Bondar.

Dodaje, że trzeba szczególnie uczulać dzieci, żeby nie podjadały od kolegów czy nie piły z tej samej butelki, bo w ten sposób łatwo zarazić się bakteriami, które powodują sepsę.

Przedstawiciele stacji epidemiologicznych w najbliższym czasie będą kontrolowali placówki, do których przyjadą uczniowie na ferie.

Sepsę mogą wywołać meningokoki typu B i C. Szczepionka działa tylko przeciwko meningokokom C. Od 2002 roku na terenie Polski obserwuje się wzrost zachorowań na sepsę tego typu.

przeczytałam w artykule:
Czy fajki wodne roznoszą sepsę - bada sanepid

Odnośnik do komentarza

Pamiętajmy o jednym - sepsa nie jest chorobą! Sepsa to zespół objawów zewnętrzynych świadczących o wewnętrznych zmianach w organiźmie. Dlatego jakotaką sepsą nie można się zarazić. Mało to pocieszające, ale przynajmniej tyle dobrego, że nie każdy przypadek sepsy może powodować lawinę zarażonych.

Niecały rok temu z powodu sepsy zmarł mój brat cioteczny. Miał 31 lat, był zdrowy, wysportowany, silny... Pojechał na ferie z rodziną do Zakopanego. Już nie wrócił. Zostawił żonę i 5 letnią córkę... Z tego co się dowiedzielismy padł ofiarą meningokoków C. Żonę i córkę nie ruszyło. Jemu się nie udało...

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...