Skocz do zawartości
Forum

Grudnioweczki 2009 :))))


Rekomendowane odpowiedzi

dorotaiwiki
yasmelka
cherry82

swietne sa moja ma ala tapczan z super materacem noi oczywiscie baldachim ksiezniczki fajnie to wyglada

ale jak rozłożysz tą sofę to będzie to materac na ziemi moja koleżanka to miała i nie bardzo była zodowolona....6 miesiećy później kupiła łóżko....to zresztą zależy chyba też od dziecka...sama nie wiem..

no własnie z tego wzgledu narazie sie wstrzymujemy ,bo nie pasuje mi to że jest na podłodze,a łożka nie kupimy,bo niestety mamy za mało miejsca w pokoju,bo niestety wszyscy bedziemy spac w tym jednym

słuchaj a taką sofę tylko że rozsuwaną do przodu i niunia śpi normalnie wyżej.....albo fotel rozkładany


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza

dorotaiwiki
yasmelka
o coś takiego...też fajne...a dla smyka na początek wystarczy
Fotel rozk�adany OLA I - promocja - (690311534) - Aukcje internetowe Allegro

no dokładnie cos takiego ,tylko sie zastanawiam czy kupic od razu 2 osobowa bo za 2 lata by spały dzieciaczki razem
a dziecko nie zniszczy tego

cherry miłego sprzatania życze

jak masz miejsce na dwuosobową to kup dwu...pewnie....
a powiem Ci że moja babcia kupiła sobie taki fotel i spała bardzo długo na nim....mówiła że ją plecy tak potem nie bolą i że wygodny....
tylko jak będziesz kupowała to najlepiej w sklepie i rozłożyć i położyć się na tym wtedy zobaczysz czy wygodne...bo niektóre są do niczego...a maluchy dla dobra mamy powinny się wysypiać..heheh


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza

hej,
widze, ze juz macie plany co do lozeczek i poscieli itd...
my mamy zamiar stopniowo z naszego pokoju do pracy zrobic pokoik dzieciecy.
ale na poczatek bedzie male lozeczko kolo naszego lozka w wypialni i takie cos jakby wieksze ogorszone, w ktorym najpierw male dziecko moze w dzien spac, a potem sie tam bawi, bo to jest wielkisci jakos 120x120...mozna ustawic materacyk na dwoch wysokosciach...i to bedzie stalo w duzym pokoju.
kupie wszytsko uzywane i potem jak juz dziecko bedzie za duze, to sprzedamy znowu i pomysli sie nad "doroslejszymi" mebelkami.
do kuchni bedzie krzeselko do jedzenia. my mamy maly stolik przymocowany do sciany i akurat sie jeszcze 3 krzeselko zmieci :-)

przewijaka nie chcial kupowac, ale moj K sie uparl, ze zam zromi i przymocuje na komodzie w naszej sypialni, a w komodzie beda najpotrzebniejsze ubranka i sprzety dla dzieci.
wszytsko mamy w wypialni w bieli i kremie, wiec wlasnie stwierdzilam, ze lozeczko moze byc drewniane (bo to jakby nie wydaje sie w komplecie z innymi mebelkami nie takie dziecinne, a dodatki moga byc kolorowe, obrazki, zabawki itd) a posciel bylaby fajna jak z allegro w tym kolorze kremowym :-)

ale jeszcze nawet sie nie zabralam za szukanie mebli...tu handel rzeczymi uzywanymi jest baaaaaaaaaaaardzo popularny, sa specjalne pchle targi z rzeczami dzieciecymi i mamy sprzedaja ciuszki i rzeczy po swoich dzieciach w swietnym stanie. wszytsko mozna obejrzec i pohandlowac, wiec pewnie tam dokonam wiekszych zakupow. a reszta to ze stron z ogloszeniami z internetu :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

a mialam sie zapytac dziewczyn z Polski, albo tych, ktore w polsce w ciazy byly...jak to jest z opieka medyczna? z jednej strony slysze mnostwo pozytywnych opinni, bo prawie zawsze USG, badanie przeziernosci karkowej podobno naleza do badania...ale czy to jest tak jak sie chodzi do przychodni albo jakichs panstwowych jednostek zdrowia czy jak sie chodzi prywatnie i za wszytsko zaplaci?

ja tu place miesieczne skladki na kase chorych i ja 3 USG w ciagu tych 9 miesiecy nie place (plus oczywiscie za te, ktore sam zechce zrobic lekarz na wlasne zyczenie), wyzyty sa do konca 7 miesicaca co 4 tygodnie, a potem co 2 no i darmowe polozne, opieka po porodzie, szkola rodzenia, szpital, znieczulenia, wszytsko co potrzebne dziecu w szpitalu, jakies sprzety higieniczne dla kobiety i dziecka tez...

no ale jak sie zachce dodatkowego USG to z 70 euro trzeba liczyc...i tak do wszytskiego na luzie podchodza...

ale ja ciagle nie rozumiem co jest takiego strasznego w Polsce, skoro czasem slysze, ze na usg byla jakas kobieta z 7 razy...:36_2_12:

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

Gosiaj. Ja rodziłam córkę w Polsce i tam miałam prowadzoną całą ciążę.
Chodziłam do przychodni do ginekolożki, nie prywatnie (a tu już zaczyna się pierwsza różnica).
Ja trafiłam na kobietę zmęczoną swoim zawodem chyba :/ Usg miałam u niej 3.
Pierwsze na potwierdzenie ciąży, potem w 12 a zamiast połówkowego w 20 tygodniu miałam je w 24.
I tak np. potrafiła mnie wyprosić z gabinetu i powiedzieć, że nie może mnie przyjąć, bo nie mam wpisanej grupy krwi:36_2_12:
Co ma jedno do drugiego? Nie wiem...
Podczas tego badania w 24 tygodniu okazało się, że mała jest ułożona pośladkowo, ale nie zostałam powiadomiona o tym. Zapisała tylko jakiś łaciński termin w karcie ciąży a ja nie mogłam go rozgryźć.
O jakiekolwiek badanie typu morfologia musiałam prosić.
Sama zastanawiam się czemu byłam taka głupia i nie zmieniłam lekarza...

W 36 tygodniu coś mnie natknęło by pójść na prywatne usg. Wtedy właśnie inna ginekolożka powiedziała mi o położeniu dziecka. Dwa tygodnie później powtórzyłam usg a kobietka zapisała mi na pierwszej stronie karty, że dziecko ułożyło się pośladkowo.

Kiedy poszłam na ostatnią wizytę do przychodni i powiedziałam, że już wiem, że dziecko nie jest dobrze ułożone to ona mi odpowiedziała, że przecież ona mi mówiła!!!! :36_2_12:

Za to opieka w szpitalu... SUPER! Dodam, że w mojej miejscowości były dwie porodówki, gdzie jedną z nich zamknęli krótko przed moim porodem. Ta co pozostała otwarta miała okropną opinię. Nawet niektóre kobietki z mojej rodziny wynosiły stamtąd traumatyczne przeżycia.
Ja z kolei trafiłam na bardzo miłą załogę. Mogłam liczyć na pomoc w każdej kwestii. A przede wszystkim nie zapłaciłam ani GROSZA a niestety niektórzy dają w łapę.

Teraz będę rodzić w Szkocji. Mam zaplanowane 3 usg. Jedno już za mną, wykonane w 12 tygodniu, drugie mam teraz w piątek a trzecie w 36 tygodniu, by sprawdzić jak tym razem maluszek się ułożył.
Mocz miałam badany dwa razy. Morfologię na razie raz, w tym syndrom downa, hiv, syfilis, grupa krwi itd.
I jestem zadowolona :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-30733.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53788.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53787.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Czesc:)
dzis temat poscieli:) fajne te co pokazalyscie:)

Emilka ma posciel koloru bialego a druga kremowa-czyli wlasnie kupywane uniwersalne:)
lozeczka narazie nie bedziemy kupowac,bo Niemowlak bedzie z nami spal,a Emi pojdzie do swojego lozeczka-taka mala wymiana;) i tak w czworke,mimo miejsca w chalpie(2 sypialnie+duzy pokoj) bedziemy spac w jednej sypialni:lol:
-tak sobie pomyslalam,ze czemu bieda Emilka ma sama spac, wjakims pokoju obok-jak Drugie podrosnei,to obydwoje powedruja do swego pokoju-we dwoje razniej:D

przed narodiznami Emili zastanawialismy sie czy juz przygotowywac pokoj dzieciecy,ale jakos stwierdzilismy,ze i tak dziecie z nami bedzie w pokoju...a teraz w pokoju przyszlym dzieciecym jest kacik z zabawkami,i kacik komputerowy:)

i tak to wlasnei u nas wyglada:)

Odnośnik do komentarza

Co do opieki medycznej - hmm to pewnie jak wszędzie - zależy na jakiego człowieka się trafi i w jakie miejsce... Ja chodzę do przychodni na NFZ, póki co miałam 1 USG (na 3 które muszą być) a połówkowe też nie zapowiada się równo na 20tc ;) Z badań narazie mocz i morf. oraz wymaz i cytologia, no i przed nastepna wizytą powtórka moczu i morf. Na pewno będę miała badania na przeciwciała, a reszta to jeszcze nie wiem czy i kiedy (tokso, różyczka...). Zarówno położna jak i pani dr są miłe i nie miałam żadnych niemiłych sytuacji typu wypraszanie kogoś...
A co do porodu to jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić... Za duży wybór ^^ Hmm

http://www.par-michal.legnica.opoka.org.pl/adwent.gif

Odnośnik do komentarza

dorotaiwiki
witajcie ja juz po lekarzu okazało sie że mam bardzo slabe wyniki krwi przepisał mi troche leków:magnez, tardyferon, acidum folicum, vegavit
drogie te leki zapłacilam 80 zł ,a z dobrych wiesci słyszałam jak maluszkowi serduszko bije,przepieknie :)

no to dbaj o siebie bo to najważniejsze....a serduszko malucha napewno cudnie słychać.....od razu się człowiek lepiej czje nie?
ja na usg 4 sierpnia....buźki


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza

dorotaiwiki
witajcie ja juz po lekarzu okazało sie że mam bardzo slabe wyniki krwi przepisał mi troche leków:magnez, tardyferon, acidum folicum, vegavit
drogie te leki zapłacilam 80 zł ,a z dobrych wiesci słyszałam jak maluszkowi serduszko bije,przepieknie :)

dorotaiwiki: a co to bylo za bydanie? tak poszlas po prostu czy jak? ja jeszcze nie slyszalam serduszka...ale za to widzialam :-) :11_9_16:

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

gosiaj
dorotaiwiki
witajcie ja juz po lekarzu okazało sie że mam bardzo slabe wyniki krwi przepisał mi troche leków:magnez, tardyferon, acidum folicum, vegavit
drogie te leki zapłacilam 80 zł ,a z dobrych wiesci słyszałam jak maluszkowi serduszko bije,przepieknie :)

dorotaiwiki: a co to bylo za bydanie? tak poszlas po prostu czy jak? ja jeszcze nie slyszalam serduszka...ale za to widzialam :-) :11_9_16:

w poniedziałek miałam tylko usg,a dziś normalną wizyte z badaniem recznym hehe ;)
to badanie z serduszkiem to cos podobnego jak usg ,tylko zamiast monitora były głosniki i było głosno słychaś jak serduszko bije :)


Kiedy trzeba wspi

Odnośnik do komentarza

ja chodzę do niby prywatnej kliniki ale mają podpisaną umowę z NFZ więc spoko.Tylko za te trzy USG płacę połówkowe itp.Ja nie narzekam opieka dobra USG na miejscu wszystkie badania teżi endokrynolog też.Polecam jest też w gdańsku Invicta.
Dorota ja też miałam kiepskie badania krwi dlatego biorę mnustwo witamin.Za jedne zapłaciłam tylko 50 zł.A jeszcze magnez i żelazo.No i na tarczyce też bo mi spada poziom TSH.Nie martw się to podobno normalka dzidzia zużywa bardzo dużo a my mało odstarczamy tych witamin w pożywieniu dlatego tak jest.Super usłyszeć bijące serduszko nie?Ja usłyszałam pierwszy raz w 8 tygodniu!!!I za każdym USG też słuchamy bo ten aparat ma jednocześnie głośniki.A mnie się wydaje że otrzymuje pierwsze delikatne kopniaki i czuje jak by mi rybka pływała w brzuchu jak fikołki hihihi.Czasami tak natarczywie że aż siadam i gadam i głaszczę brzuszek i troszkę się uspokaja a za chwilę znowu hihihi mały wiercioszek tak sobie mówie do dzidziusia hihihih.
A nie wiem jak wy ale ja ostatnio mam zgagę nie do wytrzymania poprostu koszmar nawet jak wodę niegazowaną piję bleeeee.Wczoraj tak miałam cały dzień tak paliło że mało nie zeszlam a do tego wiercioszek dawał mi czadu jak zjadłam obiadek troche przeszło ech może maleństwo było głodne?Jak sobie radzicie z tą zgagą?A i mdłości mi wróciły ble ale trochę mniej nasilone ech co zrobić.
Co do pościeli to prześliczna mi się bardzo podobała kremowa i zielona i niebieska.Ale mamy jeszcze trochę czasu na przemyślenia nie?Tak płeć chciała bym znać jak będę kupować.Co do spania to łózeczko wstawimy do nas do sypialni tylko trochę trzeba będzie poprzestawiać.Potem zobaczymy,nie jest powiedziane że nie zamienię mieszkania na 3 pokoje bo i tak nie mam swojego tylko wynajmujemy.I tak fajnie bo w lutym przenieśliśmy się z kawalerki 21 m2 tam było by nam ciasno.Tutaj 46m2 i dwa pokoje i ameryka teraz.Dobra spadam spać i poza tym zgaga mnie zamęczy ech nie daje z nią rady.

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-50418.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnsg18r28igx75.png

Odnośnik do komentarza

dorotaiwiki
gosiaj
dorotaiwiki
witajcie ja juz po lekarzu okazało sie że mam bardzo slabe wyniki krwi przepisał mi troche leków:magnez, tardyferon, acidum folicum, vegavit
drogie te leki zapłacilam 80 zł ,a z dobrych wiesci słyszałam jak maluszkowi serduszko bije,przepieknie :)

dorotaiwiki: a co to bylo za bydanie? tak poszlas po prostu czy jak? ja jeszcze nie slyszalam serduszka...ale za to widzialam :-) :11_9_16:

w poniedziałek miałam tylko usg,a dziś normalną wizyte z badaniem recznym hehe ;)
to badanie z serduszkiem to cos podobnego jak usg ,tylko zamiast monitora były głosniki i było głosno słychaś jak serduszko bije :)

ja widzialam juz takie badania u innych kobiet w gabinecie mojej ginki, wiec mysle, ze niedlugo tez mnnie to czeka...ale zobaczymy :-)

a co do witamin to ja biore od chyba 11 tg zestaw witamin bo niby wszytscy mowia, ze wystarczy sie dobrze odzywiac, jesc owoce i warzywa, ale ja wiem dokladnie jak to jest z tymi min. 5 porcjami warzyw i owocow...

choc nie powiem, ja codziennie na obiad jem talerz surowek i salatek (tu na stolowce...i przy tych temperaturach pasuje to swietnie) a wieczoraj na kolacje mam znow jakas salatke :-) no i w miedzy czasie zapycham sie jablkami :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

zosieńka
ja chodzę do niby prywatnej kliniki ale mają podpisaną umowę z NFZ więc spoko.Tylko za te trzy USG płacę połówkowe itp.Ja nie narzekam opieka dobra USG na miejscu wszystkie badania teżi endokrynolog też.Polecam jest też w gdańsku Invicta.
Dorota ja też miałam kiepskie badania krwi dlatego biorę mnustwo witamin.Za jedne zapłaciłam tylko 50 zł.A jeszcze magnez i żelazo.No i na tarczyce też bo mi spada poziom TSH.Nie martw się to podobno normalka dzidzia zużywa bardzo dużo a my mało odstarczamy tych witamin w pożywieniu dlatego tak jest.Super usłyszeć bijące serduszko nie?Ja usłyszałam pierwszy raz w 8 tygodniu!!!I za każdym USG też słuchamy bo ten aparat ma jednocześnie głośniki.A mnie się wydaje że otrzymuje pierwsze delikatne kopniaki i czuje jak by mi rybka pływała w brzuchu jak fikołki hihihi.Czasami tak natarczywie że aż siadam i gadam i głaszczę brzuszek i troszkę się uspokaja a za chwilę znowu hihihi mały wiercioszek tak sobie mówie do dzidziusia hihihih.
A nie wiem jak wy ale ja ostatnio mam zgagę nie do wytrzymania poprostu koszmar nawet jak wodę niegazowaną piję bleeeee.Wczoraj tak miałam cały dzień tak paliło że mało nie zeszlam a do tego wiercioszek dawał mi czadu jak zjadłam obiadek troche przeszło ech może maleństwo było głodne?Jak sobie radzicie z tą zgagą?A i mdłości mi wróciły ble ale trochę mniej nasilone ech co zrobić.
Co do pościeli to prześliczna mi się bardzo podobała kremowa i zielona i niebieska.Ale mamy jeszcze trochę czasu na przemyślenia nie?Tak płeć chciała bym znać jak będę kupować.Co do spania to łózeczko wstawimy do nas do sypialni tylko trochę trzeba będzie poprzestawiać.Potem zobaczymy,nie jest powiedziane że nie zamienię mieszkania na 3 pokoje bo i tak nie mam swojego tylko wynajmujemy.I tak fajnie bo w lutym przenieśliśmy się z kawalerki 21 m2 tam było by nam ciasno.Tutaj 46m2 i dwa pokoje i ameryka teraz.Dobra spadam spać i poza tym zgaga mnie zamęczy ech nie daje z nią rady.

Zosienka: to fajnie, ze juz cos czujesz. ja tez mam coraz czesciej to uczucie w brzuchu, taki delikatny mloteczek...ostatnio bardziej na lewej stronie brzucha ;-) wczesniej bylo bardziej na prawej.

ja zgagi nie mam, nie mam nic zupelnie, ani spuchnietych nog, ani boli kregoslupa, ani boli plecow, ani nudnosci :-) no moze przy tej pogodzie jestem bardziej wyczulona, bo jak za goraco to zamulona jestem, jak zachmurzone niebo, to spac mi sie chce....ale ogolnie super :-)

duze mieszkanie to super sprawa. my mamy teraz 72m² - 3 pokoje i czasem mysle ze to jak lotnisko...a czasem, ze przydalby sie jeszcze jeden pokoj, taras albo balkon...a najlepiej to domek :-)
ale najwazniejsze, ze na swoim, nikt mi nic nie mowi kiedy mam sprzatc, kiedy chodzic spac itd.
jak na razie to pokoj dziececy bedzie przerobiony z mojego pokoju do pracy...ale idzie nam to jak krew z nosa...chyba jak moj brzuch bedzie na prawde ciazowy, to stanie sie cala moja ciaza bardziej realna...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...