Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Aguu

Użytkownik
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 1. Hela da radę, jak Syberię czy Saharę przetrwała, to co jej tam inne kataklizmy
 2. A co będzie, się okaże :) Ja tam żyję z myślą, że zawsze jakiś idiota może mnie potrącić na ulicy itp. więc co ja się tam będę Końcem Świata czy jakimś kataklizmem martwić...
 3. curryAguucurry Ależ właśnie sama sobie zaprzeczasz, bo wcześniej napisałaś, że zginą wszyscy z tych 2/3 - Ci nawróceni i Ci nienawróceni. Ci nawróceni będą z Bogiem, a Ci nienawróceni otrzymają swoją karę. Więc ja pytam co spowoduje, że ta 1/3 żyje nadal? Bo nie nawrócenie skoro nawróconych też ma spotkać zagłada. A ja pytałam dlaczego Bóg karze wszystkich niby, a 1/3 zostawia? Czyli co? Zostawia tych nawróconych, czy jednak nie? Jakby nie było nawet do czasu tego kataklizmu (o ile będzie) masa ludzi już zginęła i są lub jeszcze czekają na bycie z Bogiem i masa jest potępiona, więc może ta 1/3 ma dalej żyć na bożą chwałę i oczekiwać Sądu Ost. na Ziemi. (Gdybam, Bogiem nie jestem, ale tak mi to się układa ) Wszystko pięknie ładnie Ale kataklizmu nadal niet To chyba dobrze, nie? Ja tam się cieszę
 4. aśka 79AguuA to ci ciekawe. A my wierzymy, że w Niebie jest królestwo, a nie parlament, czy tam rząd z Jezusem na czele. Do tego na tronie zasiada Jedyny Bóg, władca wszechświata w Trójcy Św. No ale nie ma co porównywać ŚJ z KRK i walka na cytaty też nie ma sensu, bo zawsze będzie odbita piłeczka "ale to symbol" tego czy owego.nowy rząd- inaczej Królestwo Boże na czele którego stoi Jezus, król ustanowiony przez Boga. Pytałaś czym sa nowie niebo i ziemia w/g mnie więc odpowiedziałam. Rozumiem. A wg mnie... czele którego stoi Jezus, król ustanowiony przez Boga. ...Jezus jest Bogiem ;) No ale nie będę z Tobą dyskutować kto ma rację, a kto nie. Ty wierzysz w swoje, ja w swoje. Amen. A że przykro się robi, gdy się widzi, że ktoś błądzi (którakolwiek strona by tak myślała) to już inna rzecz
 5. A to ci ciekawe. A my wierzymy, że w Niebie jest królestwo, a nie parlament, czy tam rząd z Jezusem na czele. Do tego na tronie zasiada Jedyny Bóg, władca wszechświata w Trójcy Św. No ale nie ma co porównywać ŚJ z KRK i walka na cytaty też nie ma sensu, bo zawsze będzie odbita piłeczka "ale to symbol" tego czy owego.
 6. curry Ależ właśnie sama sobie zaprzeczasz, bo wcześniej napisałaś, że zginą wszyscy z tych 2/3 - Ci nawróceni i Ci nienawróceni. Ci nawróceni będą z Bogiem, a Ci nienawróceni otrzymają swoją karę. Więc ja pytam co spowoduje, że ta 1/3 żyje nadal? Bo nie nawrócenie skoro nawróconych też ma spotkać zagłada. A ja pytałam dlaczego Bóg karze wszystkich niby, a 1/3 zostawia? Czyli co? Zostawia tych nawróconych, czy jednak nie? Jakby nie było nawet do czasu tego kataklizmu (o ile będzie) masa ludzi już zginęła i są lub jeszcze czekają na bycie z Bogiem i masa jest potępiona, więc może ta 1/3 ma dalej żyć na bożą chwałę i oczekiwać Sądu Ost. na Ziemi. (Gdybam, Bogiem nie jestem, ale tak mi to się układa )
 7. To konkretny argument, nie zrozumiem hehe. Symboli może i dużo, ale jak i w całej Biblii. Symbol Baranka, pieczęci, trąb. Ale reszta jak najbardziej czytelna. I jak najbardziej poparłam cytatem z Biblii, Apokalipsa znajduje się w Piśmie św. A do końca nie wiem, bo to jeden Bóg wie, a tego nikt nie pojmie (nawet redaktorzy Strażnicy). Twoim więc zdaniem jak należy ją rozumieć?
 8. iszmaonaNo a ja nadal czekam na odpowiedź dziewczyn które wymieniłam, bo przyznam, ze rozdawanie takich kartek jakoś nienajlepiej mi się kojarzy i nie wiem czy to tylko tak w moim kościele, czy ogólny trend. Dużo wszędzie dewotów, którzy nawet z modlitwy zrobią zabobon (czyt. te wszystkie łańcuszki, karteczki).
 9. aśka 79To z Biblii warszawskiej było, nie z mojej. Nowa ziemia nie powstanie, bo Bóg nie ma zamiaru niszczyć tej. Ja tam nie wiem jakie zamiary ma Bóg ;) Czy zniszczy by stworzyć nową, czy w inny sposób tą odnowi, Boża moc wielka, zrobi po swojemu. Ale zanim to nastąpi będzie Koniec Świata zapowiedziany w Apokalipsie i Sąd Ostateczny. Ap 8, 7-13: (7)I pierwszy zatrąbił. A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona. (8) I drugi anioł zatrąbił: i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią (9) i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń - te, które mają dusze - i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu. (10) I trzeci anioł zatrąbił: i spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak pochodnia, a spadła na trzecią część rzek i na źródła wód. (11) A imię gwiazdy zowie się Piołun. I trzecia część wód stała się piołunem, i wielu ludzi pomarło od wód, bo stały się gorzkie. (12) I czwarty anioł zatrąbił: i została rażona trzecia część słońca i trzecia część księżyca, i trzecia część gwiazd, tak iż zaćmiła się trzecia ich część i dzień nie jaśniał w trzeciej swej części, i noc - podobnie. (13) I ujrzałem, a usłyszałem jednego orła lecącego przez środek nieba, mówiącego donośnym głosem: Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi wskutek pozostałych głosów trąb trzech aniołów, którzy mają [jeszcze] trąbić! i następne rozdziały. Ap 20, 11-14 (11) Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. (12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. (13) I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia. A potem Ap 21, 1-5 (1) I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe.
 10. aśka 79AguuZły tok myślenia. I tak wszyscy umrzemy. A Boże wybaczenie nie polega na wiecznym życiu tu na ziemi a zbawieniu po śmierci. Nawet gdy ten cały kataklizm nadejdzie, aż do śmierci, ci którzy zechcą, mogą się nawrócić. A kto się nawróci i umrze ten będzie żył wiecznie więc nie zgładzi :P Ja właśnie tego nie rozumiem. Po co by Bóg stwarzał ludzi, i później ich skazywał na śmierć. Dlaczego mamy umrzeć? Dlaczego nie możemy żyć wiecznie na ziemi , skoro tą ziemię dla nas stworzył. Kaznodziei 3 (11) Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca. A to o czym piszesz to dla mnie masło maślane. tu zginą potem będa żyć wiecznie czyli nie zginą. Bo masz inną Biblię Ale w sumie sama sobie odpowiedziałaś: człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca. Jak mówi Apokalipsa, powstanie nowa Ziemia, będziemy mieć nowe ciała. Te są skażone grzechem pierworodnym.
 11. curryAguucurryNo bez sensu. Zatwardziałych grzeszków w historii było mnóstwo i zero zniszczenia 2/3 świata. Wybacza ale tez zgładzi? Czy jednak nie wybacza? Zły tok myślenia. I tak wszyscy umrzemy. A Boże wybaczenie nie polega na wiecznym życiu tu na ziemi a zbawieniu po śmierci. Nawet gdy ten cały kataklizm nadejdzie, aż do śmierci, ci którzy zechcą, mogą się nawrócić. A kto się nawróci i umrze ten będzie żył wiecznie więc nie zgładzi :P Zły tok myślenia czy teoria się kupy nie trzyma ;)) Bo skoro by było tak jak piszesz to czemu ma zgładzić 2/3 ludzkości, a nie 100%. To ta 1/3 to co? A za daleko popłynęłam :P Ja już o Końcu Świata :) Ale jedno drugiego jak dla mnie nie wyklucza. 2/3 zginą to 1/3 będzie żyć Ma szansę żyć "po Bożemu". No ale właściwie nie wiadomo czy się spełni, może ludzie się opamiętają, kto to wie. Pan Bóg swój plan może zmienić, w zależności od reakcji ludzi na tę przepowiednię.
 12. curryAguucurryOtóż to. A ile było niegodziwców w historii po drodze Zanim zesłał potop też po drodze się tych niegodziwców nazbierało Hmmm a dinozaury to czym zgrzeszyły, że zostały zgładzone? Za bardzo się rozpanoszyły po Ziemi zwierzęta nie grzeszą.
 13. curryAguucurryNo to albo wybacza albo zsyła straszliwą karę na ludzkość. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka Wybacza skruszonym, a zsyła karę na zatwardziałych grzeszników. Swoją drogą czego się bać, jak jest się nawróconym. Szybciej będzie ten nawrócony w raju w wiecznej szczęśliwości No bez sensu. Zatwardziałych grzeszków w historii było mnóstwo i zero zniszczenia 2/3 świata. Wybacza ale tez zgładzi? Czy jednak nie wybacza? Zły tok myślenia. I tak wszyscy umrzemy. A Boże wybaczenie nie polega na wiecznym życiu tu na ziemi a zbawieniu po śmierci. Nawet gdy ten cały kataklizm nadejdzie, aż do śmierci, ci którzy zechcą, mogą się nawrócić. A kto się nawróci i umrze ten będzie żył wiecznie więc nie zgładzi :P
 14. curryHelenacurryHmmm i to ma zrobić ten dobry Bóg, który daje szansę każdemu na nawrócenie i ten, który wybacza, o którym pisałyście? ten sam co sprowadzil potop w czasch noego, bo jak pisze w ksiedze rodzaju rodz 6 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, 6 żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się3. 7 Wreszcie Pan rzekł: «Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem». w dzisiejszych czasch tez pelno ludzi niegodziwych.... Otóż to. A ile było niegodziwców w historii po drodze Zanim zesłał potop też po drodze się tych niegodziwców nazbierało
×
×
 • Dodaj nową pozycję...