Skocz do zawartości
Forum

Grudnioweczki 2009 :))))


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, dajcie przepis na krokiety...

i na faworki, jak macie...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

KROKIETY

CIASTO: 4 szklanki mąki pszennej,

• 2 jajka, 2 szklanki mleka,

• 3 szczypty cukru, 5 szczypt soli.

• FARSZ: mięso mielone, natka pietruszki, cebula,

• żółty ser starty, pomidory w puszce

• INNE: Olej do smażenia, jajko i bułka tarta do obtaczania.

Etapy przygotowania

1. Wpierw robimy naleśniki. Podane składniki do ciasta razem mieszamy. Ciasto ma mieć rzadką konsystencję, żeby można było smażyć cieniutkie naleśniki dlatego w razie gdyby było zagęste - dodać więcej mleka. Naleśniki smażymy.

2. Przez czas smażenia naleśników możemy też zacząć przygotowywać farsz. Cebule i pomidory pokroić w kosteczke, pietruszke poszatkować, wszyskie te składniki smażyć z mielonym na patelni. Dodać ser, który połączy wszystkie składniki.

3. Gdy naleśniki się usmażą, nakładamy na każdy troche farszu po czym zawijamy tworząc krokiety. Każdego krokieta obtaczamy w jajce i bułce tartej oraz smażymy do pozłocenia. Przypominam, że krokietów nie trzeba już smażyć gdyż naleśnik jak i farsz są już usmażone, należy je tylko zezłocić :)

Odnośnik do komentarza

agula7777
KROKIETY

CIASTO: 4 szklanki mąki pszennej,

• 2 jajka, 2 szklanki mleka,

• 3 szczypty cukru, 5 szczypt soli.

• FARSZ: mięso mielone, natka pietruszki, cebula,

• żółty ser starty, pomidory w puszce

• INNE: Olej do smażenia, jajko i bułka tarta do obtaczania.

Etapy przygotowania

1. Wpierw robimy naleśniki. Podane składniki do ciasta razem mieszamy. Ciasto ma mieć rzadką konsystencję, żeby można było smażyć cieniutkie naleśniki dlatego w razie gdyby było zagęste - dodać więcej mleka. Naleśniki smażymy.

2. Przez czas smażenia naleśników możemy też zacząć przygotowywać farsz. Cebule i pomidory pokroić w kosteczke, pietruszke poszatkować, wszyskie te składniki smażyć z mielonym na patelni. Dodać ser, który połączy wszystkie składniki.

3. Gdy naleśniki się usmażą, nakładamy na każdy troche farszu po czym zawijamy tworząc krokiety. Każdego krokieta obtaczamy w jajce i bułce tartej oraz smażymy do pozłocenia. Przypominam, że krokietów nie trzeba już smażyć gdyż naleśnik jak i farsz są już usmażone, należy je tylko zezłocić :)
ty nasz kuchareczko....:)


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

PĄCZKI

60 dag mąki
15 dag cukru
15 dag masła
6 jaj
1/4 l mleka
5 dag drożdży
1 olejek śmietankowy
szczypta soli
50 dag marmolady
cukier puder
olej do smażenia

Przepis: Z 1/3 części mąki oraz drożdży i mleka wykonać rozczyn. Gdy podrośnie, dodać jaja, cukier, olejek, resztę mąki, sól i stopione masło. Wyrobić ciasto. Gdy podrośnie, formować kulki, a do ich środka nakładać marmloladę. Kłaść je na wysypanej mąką serwetce. Kiedy pączki podrosną, smażyć je na gorącym oleju. Po usmażeniu posypać cukrem pudrem

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

FAWORKI

20dkg mąki
3 zółtka
3 łyżki gęstej śmietany
1 płaska łyżeczka proszku spulchniającego
1 łyżka spirytusu
2 kostki smalcu lub innego tłuszczu do smażenia
sól
cukier puder do posypania « 2»Pokaż duże

Wszystkie składniki wymieszać. Cieniutko (1 mm) rozwałkować, pokroić w kilkucentymetrowe (8-10) paseczki o szerokości 1-2 centymetrów. Paseczki ponacinać wzdłuż przez środek - abu powstała "dziurka". "Wywinąć" - czyli złapać za jeden z końców i przewlec go przez "dziurkę". Smażyć w dużej ilości tłuszczu na złoty kolor przez ok. 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

yasmelka
a ja pod wpływam aguli sprzatam w szafkach...już dwa worki poszły na PCK....po co ja to wszystko trzymałam? i mojego T ciuchy i moje i córci - te co sie nam nie podobały.....
jak zaczne teraz to bede miała mniej do pakowania...heheh :P

Agula nie ma z tym nic wspólnego,hihihiihi

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

witam ponownie:lol:

zaopatzrylam sie w paczki i faworki:D
uciekl mi jeden dzien tygodnia i wczoraj myslalam ze dzis sroda,wiec poszlam na latwizne i kupilam faworki,mniam mniam:usmiech:

bylismy dzis na wizycie u lekarza,mierzeniu i wazeniu
mlody zdrowy:D
i przystopowal z gromadzniem tluszczyku,przez dwa tygodnei przybral 400 g,czyli juz normalnie jak neimowlaki do 3 miesiaca
ciesze sie,bo gdyby rosl w takim tempie szybkim,to ktoregos dnia od znoszenia na dol dwoch dzieciow,peklby mi kregoslup:sofunny:
a 17 mam podwojne szczepienie:Emilia i Benjamin
zapowiada sie ciekawie:lol:

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
witam ponownie:lol:

zaopatzrylam sie w paczki i faworki:D
uciekl mi jeden dzien tygodnia i wczoraj myslalam ze dzis sroda,wiec poszlam na latwizne i kupilam faworki,mniam mniam:usmiech:

bylismy dzis na wizycie u lekarza,mierzeniu i wazeniu
mlody zdrowy:D
i przystopowal z gromadzniem tluszczyku,przez dwa tygodnei przybral 400 g,czyli juz normalnie jak neimowlaki do 3 miesiaca
ciesze sie,bo gdyby rosl w takim tempie szybkim,to ktoregos dnia od znoszenia na dol dwoch dzieciow,peklby mi kregoslup:sofunny:
a 17 mam podwojne szczepienie:Emilia i Benjamin
zapowiada sie ciekawie:lol:

to ile teraz wazy...
ach, gdybym ja mogla faworki tu gdzies kupic...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

Aguu
Się rozpisałyście.... :36_19_3:

Moja Żaba o 7:30 pobudka, cyc, pogadała trochę do pajacy na ścianie, pozwiedzała pokój, cyc i 9:15 śpi dalej :) tatuś z resztą też śpi

Hmm... to gdzie te pączki? .... :lol:

Na szczęście (odpukać) nie mamy problemów z teściami, ale za to nie ma narazie jak odłożyć na własne mieszkanie

Chrzcicie swoje dzieci? Jak tak to kiedy (w jakim wieku)? :)
My Małą mam nadzieje jeszcze teraz w lutym, ale póki co nie mogę dojść do porozumiena z P kto ma być ojcem chrzestnym, bo jemu wszystko jedno i dla niego chrzestni to pic na wodę że tak powiem...
Aguu ja chrzczę w świeta ,no chyba,ze coś się zmieni np.ostra kłotnia z teściami,bo już przyszły chrzestny mnie wnerwił

gosiaj
Aguu: my na razie nie chrzcimy. K nie nalezy do zadnego kosciola, czesc jego rodziny to ewangielicy, ja katoliczka...powiem szczerze, ze w sumie podobja mi sie niektore zasady koscola ewang., ale niestety nie orientuje sie na tyle, zeby powiedziec, ze chce aby moja coreczka wychowywala sie we wierze ewang.
i przez kosciol w polsce troche mam opory, zeby ochrzcic olivke w polsce w kosciele kat.
najchetniej poczekalabym az olivia bedzie na tyle duza, zeby sama zdecydowala gdzie chce byc chrzczona. na razie jeszcze czekamy, moze jeszcze w tym roku cos zdecydujemy- k daje mi tu wolna reke.

panna- mi smutno, bo ja tu sama jak palec bez rodziny- rodziny tylko na skype. no i niemiecka rodzina to tak troche inaczej niz w polsce- taki wielki dystans...chociaz czasem tesciowej sie zdarzy jakis glupi tekst, wiec cie rozumiem, ze cie to strasznie wkur....
ja jak jestesmy u nich to staram sie robic kolo malej jak najmniej- zawsze mowie, zeby kay ja przewinal albo wykapal, albo tesciowie- wtedy mnie nie oceniaja i jest super. ale marzy mi sie juz wyjazd z mala na jakies 2 tyg. do polski- na pewno byloby inaczej....tu kurde caly dzien sama....wczoraj o 20 wrocil k do domu, ja musialam isc mala uspic, on w tym czasie musial jeszcze gdzies pojechac...i w sumie przyszedl do mnie do lozka sie przytulic...inaczej bysmy sie nie widzieli w ogole....smutne...

ana: co do lekow przed sexikiem to cie rozumiem...ja co prawda nic nie widzialam z tego co mi robili na koniec porodu, bo zamknelam oczy...i tez nic mnie za mocno nie bolalo juz jak mi olivke kleszcami wyciagali...ale jakos ciagle mnie tam cos piecze- chyba jeszcze nie wszytsko do konca wygojone...no ale k cierpliwy- apoza tym kiedy mielibysmy sie kochac, skoro go wiecznie nie ma?

panna- a jak usypiasz swoja majke? ja niestety zazwyczaj cycem, potem ona go wypuszcza z buzi i tak leze jeszcze z nia chwilke....ale chcialabym bez cycka...

cherry: a bierzesz nathanka do pracy ze soba`?

wielkie dzieki za paczki...zupelnie zapomnialam, ze dzisiaj tlusty czwartek...moze mi k jakiegos paczka przywiezie...bo mnie jakos gardlo drapie i snieg pada- wiec to argumenty za siedzeniem dzisiaj w domu- niestety :-(

aaaaaa, apropos tesciow- wlasnie tesciowa zadzwonila sie zapytac czy mi pomoc cos ugotowac na sobote na moja urodzinowa kolacje...wiec ustalilysmy , ze mi ciasto upiecze :-) bardzo milo z jej strony :-)
no ja niestety nie musiałam patrzeć,bo za to bardzo czułam:36_11_23:

yasmelka
a ja pod wpływam aguli sprzatam w szafkach...już dwa worki poszły na PCK....po co ja to wszystko trzymałam? i mojego T ciuchy i moje i córci - te co sie nam nie podobały.....
jak zaczne teraz to bede miała mniej do pakowania...heheh :P

no no te same myśli mamy,ja też robiłam porządki w szafkach......zaczęłam od swojej,bo wnerwiały mnie plączące sie ubrania ciążowe,a skończyłam na Marice,bo mnóstwo rzeczy za małych i ile ,w które w ogóle nie weszła,to szok.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9htzkll9el.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe8u69vk2b8jtc.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe8iiky2y17cmo.png http://s2.pierwszezabki.pl/026/0264099b0.png?7172

Odnośnik do komentarza

agula7777
ja sobie dziś zrobiłam dzień bez karmienia:)
napiłam się piwka i jestem 7 niebie:36_1_11:

:36_1_11::36_1_11::36_1_11:

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

yasmelka
agula7777
Dziś stwierdziam,że mi się należy bo już mi brakło sił:)
Wasze zdrowie:)))

kurde blaszka...ja to bym taki dzień zrobiła i obżarła sie wszystkim co nie wolno a na koniec okocimek mocny i hejka....ale mam marzenia co..?:lol:

Marzenia do zrealizowania:)
Ja jem pizze i popijam piwkiem:)mój karmi małą,hihiih:36_1_11:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...