Skocz do zawartości
Forum

kołatanie serca/arytmia serca/szybki i dziwny puls


Rekomendowane odpowiedzi

jestem w 30 tygodniu ciązy i mam 14 600 surczów dodatkowych na dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca.

Ps. hormony tarczycy mam w normie tylko magnezciut ponizej normy 1,78 gdzie norma od 1,8.

Lekarze(dwóch kardiologów) każe mi barć wielkie dawki magnezu.

Dziewczyny czy która sma lub miała coś podobnego?

jedyny organ kobiety jaki jest przystosowany do ci

Odnośnik do komentarza

ja coprawda nie mam stwierdzonego niczego - nei badałam sie ale przy pomiarach ciśnienia mój puls zawsze jest powyżej 80 a czasem nawet dochodzi do 120 mimo ze sie nie męcze wczesniej. Do tego odczuwalne kołatania czasami

jak narazie urodziłam naturalnie i jest wszystko ok :)

sadze ze powinnas sie dokładnie raz jeszcze przebadac - u innego lekarza aby wiedzieć jak sobie z tym radzić.

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

o masz, to rzeczywiście niemiła przygoda.
A zapewne Twoje myśli i nerwy dodatkowo robią swoje.
Masz jakiś sposób aby się relaksować ? "wyciszać " ?
Czy rozmawiałaś o swoich obawach ze swoim lekarzem?
Twój spokój jets tu jednak bardzo ważny.
Ja mam stwierdzoną arytmie serca i kołatanie z wypadaniem płatka zastawki ( czy jakoś tak )- ale funkcjonuje normalnie, urodziłam 2 dzieci - naturalnie.
Wysiłek ponad siły powoduje u mnie gorsze skutki

Odnośnik do komentarza

Małgosiu, z tego co ja wiem wypadanie płataka zastawaki dwudzielnej czyli miteralnej ni eniesie ze soba żadnego zagrozenia życia tylko czasem pogaesza jego standard. Moja arytmia- komorowa jest niestety tą najniebezpieczniejszą i ja dlatego się tak bardzo boję......

Dzięki dziewczyny za posty..........

jedyny organ kobiety jaki jest przystosowany do ci

Odnośnik do komentarza

Suzou1981
Małgosiu, z tego co ja wiem wypadanie płataka zastawaki dwudzielnej czyli miteralnej ni eniesie ze soba żadnego zagrozenia życia tylko czasem pogaesza jego standard. Moja arytmia- komorowa jest niestety tą najniebezpieczniejszą i ja dlatego się tak bardzo boję......

Dzięki dziewczyny za posty..........

No tak, Twoje "schorzenie" brzmi groźnie, ale Ronia ma racje ( i doświadczenie)
zawsze kolejna konsultacja i daj boże lepsza diagnoza.
Najważniejszy to Twój spokój i warto o niego powalczyć.

Odnośnik do komentarza

u mnie przy dużym wysiłku występuje mocne kłucie serca - raz nawet jak pracowałam po 12 h dziennie miałam wrazenie ze to mikro zawał :/ - zabrakło mi tchu całkiem i zrobiło mi sie słaboa dodatkowo taki dziwny ucisk w klatce - ale nie wiem co to było do końca...

musze w koncu sie przebadac

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Tylko wiecie tu ine ma co koncultowac - innej diagnozy nie odatnę, bo ją się wydaje na podstawie wyników holtera, ekg.RKG miałam dwa razy, holtera raz, teraz 01 kwietnia mam po raz kolejny- modlę się żeby tym razme tych skurczów było mniej niż 5000, żeby ten magnezy powolutku , ale pomagał i tak do porodu żeby ich było mniej niż 1000 to poza zdrowiem mojej córeczki moje największe marzenie..........

Jesli chodzi o konsultację z 3 kardiologiem, to moge oczywiscie pójść żeby powutwierdzić spooby leczenia- póki co magnezem, potem izoptin jeśli wyniki tego kolejnego holtera nie beda lepsze......no i sposób rodzenia- najbardziej przydałby mi się taki kardiolog specjalizujący się w chorobach serca ciężarnych.......

Poszukam napewno takiego...Moi kardiolodzy są podobno dobrzy- mam ich z polecenia......Pocieszający jest fakt ,ze oni bez konsulatcji uważają że u mnie to niedobór magnezu, ale możee to standardowe początkowe leczenie u ciężarnych- nie wiem juz sama.......

Jestem z Warszawy.

Dzięki dziewczyny za posty , uwagę :)

jedyny organ kobiety jaki jest przystosowany do ci

Odnośnik do komentarza

a ile czasu już bierzesz ten magenz?
czujesz jakieś zmiany??

pisz z nami często- zapraszam też do nas na wątek - warszawski- mamy niebawem spotkanie, to wiesz kochana, nasza obecność wpłynie kojąco ;) i zanim się obejrzysz, już będziesz w spokoju rodziła :36_2_53::36_2_53::36_2_53::36_2_53:
http://parenting.pl/mazowieckie/17-warszawa-i-okolice-844.html#post516535

Odnośnik do komentarza

Małgosia
Aga i to koniecznie

jak to sie dzieje, ze z dziecmi ganiamy po lekarza ale same dla siebie nie mamy na to czasu....a powinnyśmy

może zarządzimy tu " biały tydzień " i każda podpisze listę, że przebadała to co powinna

no bedzie trzeba ale to chyba jak sie uda w 2 ciaze zajśc - łatwiej

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Niestety kolejny holter wykazał 11 000 skurczy:( ależ sie spłakałam) dokładne wyniki zobaczę we wtorek- póki co mam zacząć brać isoptin. Tak się boję, żeby nie zaszkodził on maleństwu......

Poza tym coraz czarniej widze tą sytuację-tak wierzyłam w ten magnez..........a to chyba nie tylko jego braki powodują u mnie to cholerstwo...boje się coraz bardziej...

Kolejne załamanie..................

jedyny organ kobiety jaki jest przystosowany do ci

Odnośnik do komentarza

Suzou1981
Niestety kolejny holter wykazał 11 000 skurczy:( ależ sie spłakałam) dokładne wyniki zobaczę we wtorek- póki co mam zacząć brać isoptin. Tak się boję, żeby nie zaszkodził on maleństwu......

Poza tym coraz czarniej widze tą sytuację-tak wierzyłam w ten magnez..........a to chyba nie tylko jego braki powodują u mnie to cholerstwo...boje się coraz bardziej...

Kolejne załamanie..................

uszka do góry - musi być dobrze
proszę nie stresuj się, bo to nie pomaga :(
ja wiem, że łatwo mówić
sciskam i mocno wierze, że będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza

Narazie jest srednio- miałam parę dni lepszych. Biorę isotin i cąły czas boję się czy nie zaszkodze maleństwu.......

Wogóle cały czas się boje - jeszcze przez przypadek przeczytaąlm cos o kardiomiopatii okołoporodowej i nie moge tego z głowy wyrzucić- to serce padło mi na mózg:(

W środe mam kolejne echo i się boję ,że nie wyjdzie tak dobrze jak to 2 miesiące temu:(

jedyny organ kobiety jaki jest przystosowany do ci

Odnośnik do komentarza

MAłgosiu- musisz być bardzo dobrym cżłowiekm skoro tak interesujesz się moim losem:) To naprawde bardzo miłe, az się wzruszyłam.....naprawdę...

No więc wczoraj miałam echo - wyniki na szczęśćie w normie, ale zastanwia mnie fakt że od zeslzego roku lewa komora serca urosła mi z 45 mm na 55mm, a lewy przedsionek z 23 mm do 40 mm czyli do maksimum. Być może serce w ciazy się wogóle powiększa- wiecie coś na ten temat?

Poza tym u mnei raz lepij raz gorzej psychicznie bo fizycznie to mi ejst trudo ocenic- przed osattnim holterem myślałam, że bedzie duż apoprawa a w zasdzie była niewielka- oczywiscie doceniam, ze się nie pogorszyło, ale liczyłąm na znaczną poprawę- także nie wiem jak wfizycznie . kołatania nadal czuję- czasem mniejsze, czasem większe. Czasem jak mierze cisnienie to apart przez te pauzy w biciu mi się wyłącza po 2 razy pod rząd i wtedy ogrania mnie panika..........

Poza tym zaczełypuchnać mi dłonie i troszkę stopy...............

Starm się udzielać na innych formach i zakąłdac nowe atki. Musże zgromadzić 100 potów zebyz apytac o ta moja arytmię eksperta .

Myslałam, ze bezie wiecej MAmusiek z problemami z ssercem a jak widze to bardzo rzadka przypadłość, co tez napawa mnie wielka niepewnością.

Na koniec MAłgoniu jeszcze raz dziękuję za pamięć i zainteresowanie.

jedyny organ kobiety jaki jest przystosowany do ci

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...