Skocz do zawartości
Forum

arabski,arabistyka, arab i tym podobne skojarzenia w krajami arabskimi i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
byłam w Egipcie i w Tunezji tylko jako turystka i zdecydowanie bardziej podobał mi się Egipt. Bylismy (w podróży poslubnej) w Hurgadzie, zwiedzialiśmy też "obowiązkowo" Kair. W Kairze przeraził mnie ruch uliczny, gdzie wyznaje się tylko jedną zasadę - byle do przodu i jak najgłośniej:Uśmiech: Ale jak zobaczyłam w centrum miasta na pasie zieleni pomiędzy dwoma bardzo ruchliwymi ulicami spiące małe - może 3 letnie dziecko - to był dla mnie szok. A tak pozatym to jazda taksówkami po Hurgadzie też była nie lada przygodą - po co trzymać ręce na kierownicy, jak można klaskać w rytm śpiewanej piosenki???:Śmiech: Ogólnie bardzo nas się podobało i chcemy kiedys powtórzyć taki wyjazd.
Co do Tunezji - to jakoś mniej jestem nią zachwycona niż Egiptem, może trafiliśmy na nieciekawych ludzi, ale tunezyjczycy byli mniej przyjaźni, jakby byli tam za karę.

Księżniczkokairu - możesz napisać czym się zajmujesz w Egipcie? Zastanawiam się co może robic Polka w takim kraju, jak jesteś tam traktowana i jak sobie radzisz w tym (jak dla mnie) bardzo męskim kraju?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...