Skocz do zawartości
Forum

Wlasny pokoik


July

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pania doktor
Mam pytanie odnosnie wlasnego pokoiku dla mojej 15 miesiecznej corki. Dotej pory mielismy jedno pokojowe mieszkanie wiec musielismy dzielic z nia sypialnie Teraz sie przeprowadzamy do dwu pokojowego domu i zastanawiam sie czy przeniesienie jej od razu do wlasnego pokoju nie bylo by dla niej za duzym stresem z drugiej strony jak pozniej mozna by ja bylo przekonac do spania we wlasnym pokoju?

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamo Maji!
Zawsze zmiana miejsca zamieszkania jest dobrym momentem do wprowadzania nowych rytuałów, zwyczajów i rodzinnych zasad. Nie widzę przeszkód, aby córeczka dostała swój własny pokój. Poczuje się w nim swojsko i bezpiecznie, gdy pozwoli się jej na "samodzielne" urządzanie przestrzeni dla niej przeznaczonej. Ważne są komunikaty w stylu: "Majeczko gdzie miś będzie siedział? Tu zrobimy lali spanie. Tu bedą klocki Maji... a tu łóżeczko i książeczki" itp. Myślę, że wielokrotnie przekazywana informacja zostanie zrozumiana i przyjęta przez córeczkę. Jest malutka i pewnie bardziej zabazuje na obserwacji Państwa zachowania, niż na słowach, dlatego dobrze by było aby widziała radość z zaistaniałej sytuacji.
Proszę nie obawiać się stresu....
Będziecie Państwo "tuż za ścianą" w zasięgu małych stópek...
myślę, że "nocne pielgrzymowanie" i tak Was nie ominie :)

Wszystkiego Najlepszego na "nowym" :)

Pozdrawiam Serdecznie!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...