Skocz do zawartości
Forum

Mamusie z przełomu 2007/2008


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

myszka19842
Szani
leos witam i Monika równierz witam :)
no i grono nam sie powiekszyło :)
hheh super :)
a my byliśmy z małym na szczepieniu i powiem wam ze mały niechciał dac sie ani zbadac ani zważyc nic kompeltnie. Lekarka go tylko dotchneła a on wrzask i na ręce chciał. Prowizoryój grubasem waży 8800 :P haha ale naszczęście zdrowiutki jest :)


widze że nasze dzieciaczki mniejwięcej wtym samym czasie się urodziły!
a co ja mam powiedziec mój grubasek waży 9800 i lekarka kazała mi go odchudzić!:lup::lup::hmm::hmm:baba
tak małemu dziecku nie dam papu!
kurna jak ci nasi lekarze coś walną to ręce opadają!
już mi zaczyna kacperek wstawać!
ta moja cholera to chodzenia się bierze!
to co on wyrabia to niekiedy mnie wosłupienie wprawia!
a co do odchudzania to jak zacznie tak na dobre chodzić to zgubi troche tych kilogramów!
teraz wygląda jak taka gruba kuleczka ale za to jaka koffana!
wy anpewno juz nynacie!
ja tez już idę nynać!
buziaczki:36_2_9:

ja tez słyszałam na początku jak mały sie urodził ze mamy go odchudzac bo mały w ciagu miesiac przybrał 1,5 kg i powiedziala ze mam mu nie dawac tyle jesc . A teraz tez słyszałam zanim mały ustabilizował sobie posiłki ze mam mu ograniczyc jedzenie ze ma jesc 5 posiłków i nic wiecej, a kiesy zapytałam co zrobic w nocy to usłyszałam ze dac herbatke i nic wiecej ( juz to widziałam jak siedze całą noc bo dziecko głodne a ja mu herbate cisne) olałam ją i robiłam po swojemu i sam ustabilizował sobie jedzenie :) teraz czasem zamiast 5 posiłków je 3 i za nic w swiecie niechce jesc wiecej. Dzisiaj jak zjadł zupke to do teraz nic niejadł bo niechce :( czasem mnie to przeraza i sie boje czy prawidłowo je. ale tyje wiec chyba jest ok :P

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki.U nas spacerki srednio na jeza.Kordian oczywiscie przypiety ale jak zacznie ryczec to tak jak u Ciebie Myszko.Musimy na raczki go brac:Psoty:.Ale mysle ze to raczej wina taty Kordiana bo choc na manie "krzyczy"to sam go bierze na rece kiedy malemu sie cos nie podoba.I tak rosnie nam maly terrorysta.:Szok:

Nocki juz teraz mijaja nam bardzo spokojnie.Kordian zasypia okolo21 i spi tak gdzies do 6-7.Tylko ze ja jakos nie moge sie wyspac bo maly spi w drugim koncu pokoju i za nim zasne to zawsze sprawdzam czy z nim wszystko ok i wybijam sie ze snu.Kiedy mi to minie???????:Zakręcony:

Jesli chodzi o wage to juz wczesniej pisalam ze Kordien przez ponad miesiac przytyl niecale1\2kilo i sie tym zamartwiam choc lekarka powiedziala ze jest ok bo przecierz mial to trzydniowke i dduzo sie pocil i niewiele jadl.Mam nadzieje ze teraz jak bede go wazyla to bedzie lepiej.11 sierpnia wazyl 7,410.:Płacz::Smutny:

Ja jakos nigdy nie slyszalam o odchudzaniu takich maluchow.Przeciez to logiczne ze jak zaczna biegac to to zgubia.Dopiero tak gdzies okolo3 roku mozna stwierdzic ze maluch ma nadwage.:Rozgniewany:Lekarze tez jak cos powiedza to czasem nie wiadomo do czego to przypiac.
Milego dnia mamusie.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21916.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-21915.png http://s2.pierwszezabki.pl/012/012048980.png?3058

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

witam mamusie ja dzis padam , bo bylam w pracy i maskara czy ci ludzie zwariowali czy co . u mojej spacerki wygladaja ladnie bo siedzi zapieta i wogole nie wydzodzi tylko na wszystko patrzy , a spanie na dworze Szani wygdaca tylko u nas z godz moze i nawet nie wiecej przespi w domku . Myszko jesli tak bedziecie robic i brac malego na rece to nie dacie rady jak dorosnie i bedzie wazyl wiecej . Myszko a twoj maly jeszcze nie wstawal w lozeczku ? Dziewczyny czy wasze dzieci tez lubia muzyke , bo moja jak slyszy ja to zaczyna tanczyc :) tak smiesznie to wyglada :) ale sie rozpisalam . Ja nie wiem ile mala teraz wazy bo nie bylismy u lekarza , ale jak pojde po recepte to musze ja zwazyc , ale tak mysle , ze ponad 9 napewno

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
witam mamusie ja dzis padam , bo bylam w pracy i maskara czy ci ludzie zwariowali czy co . u mojej spacerki wygladaja ladnie bo siedzi zapieta i wogole nie wydzodzi tylko na wszystko patrzy , a spanie na dworze Szani wygdaca tylko u nas z godz moze i nawet nie wiecej przespi w domku . Myszko jesli tak bedziecie robic i brac malego na rece to nie dacie rady jak dorosnie i bedzie wazyl wiecej . Myszko a twoj maly jeszcze nie wstawal w lozeczku ? Dziewczyny czy wasze dzieci tez lubia muzyke , bo moja jak slyszy ja to zaczyna tanczyc :) tak smiesznie to wyglada :) ale sie rozpisalam . Ja nie wiem ile mala teraz wazy bo nie bylismy u lekarza , ale jak pojde po recepte to musze ja zwazyc , ale tak mysle , ze ponad 9 napewno


hejcia nie wstawał jeszcze ale jak ię zawziął to teraz wstaje przy każdej rzeczy która staje na jego drodze!!!!!
a jak się przy tym cieszy jak jest pufa wstaje trzymając się jej !!!!!!!!!!!
jest coraz samodzielniejszy!!!!!!!!!!!!
z kwiatków liście mi urywa komputer wyłańcza otwiera szafki i wyrzuca ubrania!!!!!!!!
przerypane!~
a jak tam u was?
u nas pogoda zapowiada się super ale zimniutko jest ale na spacerek sie napewno wybierzemy!!!!!!!!
pozdrowionka:36_3_19:

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
witam mamusie ja dzis padam , bo bylam w pracy i maskara czy ci ludzie zwariowali czy co . u mojej spacerki wygladaja ladnie bo siedzi zapieta i wogole nie wydzodzi tylko na wszystko patrzy , a spanie na dworze Szani wygdaca tylko u nas z godz moze i nawet nie wiecej przespi w domku . Myszko jesli tak bedziecie robic i brac malego na rece to nie dacie rady jak dorosnie i bedzie wazyl wiecej . Myszko a twoj maly jeszcze nie wstawal w lozeczku ? Dziewczyny czy wasze dzieci tez lubia muzyke , bo moja jak slyszy ja to zaczyna tanczyc :) tak smiesznie to wyglada :) ale sie rozpisalam . Ja nie wiem ile mala teraz wazy bo nie bylismy u lekarza , ale jak pojde po recepte to musze ja zwazyc , ale tak mysle , ze ponad 9 napewno


wiecie co ja się wogóle nie przejmuje tym co gada lekarka,że jest za gruby!
cieszę się że wogóle ma apetyt do jedzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!
a nie jak inne mamy martwię się ,że moje dziecko nie chce jeść, że jest chudziutkie!!!!!!

Odnośnik do komentarza

u nas tez zimniutko. bylismy na spacerku ale chwile bo zimno.
mój tez staje juz od jakiegos czasu i tez przy wszystkim co sie da :) pomału próbuje stac bez trzymania sie czegokolwiek. szafek mi nie otwiera bo u mnie ciezko otworzyc wiec z tym bede miec spokój ;) ale nawet jak jest jakas szafka otwarta to jeszcze nei wyrzuca i nic jakos nie interesuje go narazie to :P Za to bardzo interesuje go drukarka tzn bardziej to ze jak stuknie w nia to słyszy jakis trzask a nei to zeby zepsuc.
Ale chce wymusic płaczem czasem cos ale sie nei dajemy i przestaje bo i tak nieuda mu sie wymusic.

Myszka i dobrze ze si enie przejmujesz tym gadaniem lekarki bo jak odmówic dziecku jedzenia? Ma apetyt niech wcina zmeini sie wszystko jak zacznie biegac.
Mnie czasami martwi to ze mój niechce jesc ale znowu jak jest głodny to potrafi sobie pojesc :) oszukac z jedzeniem sie nie da.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny.
Tyle sie dzieje na tym forum ze nie nadążam:) Może napiszę troszkę o nas i tym samym dołączymy do teraźniejszych wydarzeń.

martusia pytała o poród więc...
Rodziłam Szymusia w Wexford w Irlandii. Wspomnienia jak najbardziej ok. Troche sie umeczylam bo calosc trwala 50 godzin ale ostatnie 8 pod znieczuleniem wiec ten etap to troche jak sen - parlam,przysypialam a tu nagle wyskakuje 4,42kg!!!!!!!!! Wszyscy w szoku tym bardziej ze przepowiaali malutkie dzieciatko. No i 22.01 urodzil sie Szymcio.

Czytam ze Wasze pocieszki juz po kilka zabkow a u nas jeszcze ni huhu! Troche sie niby zaowiada bo maly wcina raczki ale zbyt powaznie to nie wyglada. No coz czasu jeszcze mamy sporo.
Na razie Szymcio jeszcze nie stoi, ba, nawet nie siedzi sam, ale postępy są. Troche sie zaczelam martwic po Waszych wypowiedziach, ale mam nadzieje ze Wasze dzieciaczki sa starsze.
Ogólnie fajny dzieciak z tego mojego Szymcia. Trochę rozpieszczony to fakt - to znaczy nauczony noszenia na raczkach ale nie narzekam.Jeszcze!!!!!!!! Musze sie zabrac za reforme bo jak urodzi sie malenstwo to nie dam sobie rady.
Na razie obmyślam plan przestawienia z cyca na butle. Z powodu kolejnej ciazy zaniedbalam oduczanie zasypiania przy cycu wiec zrobil sie kolejny problem.
No ale glowa do gory - byleby gorzej nie bylo.

Pozdrawiam wszystkie mamusie i zycze spokojnej niedzieli.
papa

http://s5.suwaczek.com/200903031670.png
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200801221770.png http://s2.pierwszezabki.pl/003/0033689a0.png?6185

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

u mnie mala naszczescie nic nie otwiera , bo mamy panele i cos nie umie po nich zbytnio sie poruszac :) ale w lozeczku i po tapczanie to sunie jak i stoi sama i sie przemieszcza na dwoch nozkach :))) Wczoraj bylismy u kuzynki M i znowu dostalismy ubranka i juz buciki na chodzenie :36_1_22:
Myszko jak by kazdy sluchal lekarzy to wiesz co by bylo . Moja tesciowa mowila ze moj M na pol roku wazyl 10 kg i co jedzila juz i wszystko .
Moniko nie musisz sie martwic moja tez tak szybko nie wstawala ani nie siedziala zobaczysz sama jak zacznie to ani sie obejrzysz :)

Odnośnik do komentarza

Hejka!

regino Twoj Kordian jest starszy o 2 dni od mojego synka, urodzil sie 22.01.
Jak sie nie myle to Kordian ma juz 5 zabkow a u nas ciagle nic.
Przestawiac zaczne juz wkrotce - na poczatek sprobuje dawac butle albo kubek w nocy. Wiem ze u nas bedzie ciezko bo Szymio za cycem wrecz szaleje a do tego przez ostatnie kilkanascie dni z powrotem nauczyl sie zasypiac przy cycu - odpuscilam bo padalam ze zmeczenia w nocy a synio je co 2 godziny. W ogole to bedzie masakra bo nie dosc ze butla to jeszcze bede chciala ograniczyc nocne karmienia - przed małym ciezka przeprawa:)
Życze zdrowka Twojej starszej pocieszce - czytalam ze mial troche problemow.

martusiu na razie sie tak bardzo nie martwie chociaz moj synek od malenkosci byl strasznie silny i myslalam ze szybciutko bedzie siedzial i stal. No ale najwidoczniej podnoszenie glowki juz od trzecego dnia o niczym inym nie swiadczy jak o ciekawosci malego:)

Dziewczyny, ktore mleko wedlug Was ma najlepszy smak? Emfamil odpada, bebiko troche lepsze, ale moze nestle albo nan albo bebilon albo cos jest smaczniejsze? Doradzcie cos. Pozdro

http://s5.suwaczek.com/200903031670.png
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200801221770.png http://s2.pierwszezabki.pl/003/0033689a0.png?6185

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

powiem ci tak moja byla na nan ale bylo za tluste i preszlam na bebiko a pozniej dostala skaze i jestesmy na nutramigenie ale to opada u twojego . Najlepsze mi sie wydaje bebiko , bo bebilon ma taki sam sklad z tego co wiem a najlepeij wez kup i wypruboj ktore malemu podejdzie bardziej . Bys musiala zrobic tak jak regina ze ktos inny musialby dac malemu mleko

Odnośnik do komentarza

Monika jesli chcesz odstawic małego od cyca i dac mu butle to przez jakis czas niech butle daje mu ktos inny nie TY. A mały je co 2 godziny bo moze sie nie najada? moze mu brakuje czego?
moze jak juz zacznie pic mleko z butli to spróbuj mu zagęscic czyms.

co do mleka my od urodzenia dajemy małemu NAN ACTIVE i mały pije choc juz teraz woli normalne jedzonko mleka juz niezbyt pije tylko wieczorem i rano jak wstaje w dzien mleka juz nie tknie :)

od znajomych dzieci bardzo późno raczkowały i chodziły wiec sie neitrzeba niczym martwic kazde dziecko samo wie kiedy ma zacząć :)

Odnośnik do komentarza

o słyszałyście moze o leniwych kluseczkach i malinowym smakołyku dla dzieci po 6 miesiecu??? i o paluszkach drobiowych po 9 miesiacu?
ja wlasnie znalazłam przepis i chce małemu zrobic ciekawi mnie tylko czy zje :) jak cos to moze przepisy podac :)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Szani twoj maluch normalnie niemozliwy szybko zabki chodzenie no no moja bez mleka nie moze zyc a jak widzi butle to tak jakbym ja glodzila ze :) moja musi wypic w ciagu dnia pije 3-4 butli zageszczonych kaszka . Szani a gdzie ty masz galerie , bo wogole zadnego zdjecia twojej pociechy malej nie widzialam :)

Odnośnik do komentarza

Wiem ze powinien ktos inny wprowadzac butle tylko ze nie ma ze mna nikogo caly dzien. Dlatego musi wystarczyc wekeend bo wtedy tatus albo babcia pomoga. No zobaczymy zreszta, bo babcia cos o urlopie mowila....::) Ale bedzie swieto!

Chyba sprobuje bebiko. Juz kiedys mu podawalam ale razem z kaszkami i jak dla mnie to zapach ok-podobny do krowiego mleka. Ktos jeszcze mi radzil ze mozna dorzucic biszkopta i wtedy jest extra smaczek. No albo tez jakies kaszki do picia nestle - jak mleko nie wypali to pomyslimy o tym.

Jejku ale mi sie chce spac..... No ale zabijcie mnie ale nie potrafie zasnac w dzien:16_12_9:
Z Szymciem w ciazy nie przespalam nawet 5 minut chociaz wtedy zasuwalam w pracy.

http://s5.suwaczek.com/200903031670.png
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200801221770.png http://s2.pierwszezabki.pl/003/0033689a0.png?6185

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

regina224
Myszko Oskarek szaleje.Szczesliwy jest ze juz w domku jest.Jeszcze ni8e wychodzi sam.Wczoraj bylismy na spacerku ale takim 20minutowym.Nogi go jeszcze boloa.Ale jest super!!!!!!!:Psoty::Uśmiech::Oczko:



To superowo!
ciesze się bardzo!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

MonikaWK26
Hejka!

regino Twoj Kordian jest starszy o 2 dni od mojego synka, urodzil sie 22.01.
Jak sie nie myle to Kordian ma juz 5 zabkow a u nas ciagle nic.
Przestawiac zaczne juz wkrotce - na poczatek sprobuje dawac butle albo kubek w nocy. Wiem ze u nas bedzie ciezko bo Szymio za cycem wrecz szaleje a do tego przez ostatnie kilkanascie dni z powrotem nauczyl sie zasypiac przy cycu - odpuscilam bo padalam ze zmeczenia w nocy a synio je co 2 godziny. W ogole to bedzie masakra bo nie dosc ze butla to jeszcze bede chciala ograniczyc nocne karmienia - przed małym ciezka przeprawa:)
Życze zdrowka Twojej starszej pocieszce - czytalam ze mial troche problemow.

martusiu na razie sie tak bardzo nie martwie chociaz moj synek od malenkosci byl strasznie silny i myslalam ze szybciutko bedzie siedzial i stal. No ale najwidoczniej podnoszenie glowki juz od trzecego dnia o niczym inym nie swiadczy jak o ciekawosci malego:)

Dziewczyny, ktore mleko wedlug Was ma najlepszy smak? Emfamil odpada, bebiko troche lepsze, ale moze nestle albo nan albo bebilon albo cos jest smaczniejsze? Doradzcie cos. Pozdro



Powiemi ci tak hehhehe mój jest na mleku kozim ale nie o to chodzi!!!!!!!
przedtem jak skazy jesze na samym początku u niego nie było kupiliśmy bebiko superowe jest to mleczko bo jak mały juz go nie mógł i go opsypywało go ktoś musiał zjeść to mleczko!:36_2_4::36_11_15::36_2_34::36_2_34::36_2_34:
co się będzie marnować!
tak łyżka za łyżeczka i ni ma mleczka!
ja powiem że jest super napewno jkest smaczny kiedyś miał też nana ale smak taki sobie!!!!!!!!
hehheeh
przetestowałam na sobie!
dla mnie bebiko najlepsze!
buziaczki

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

szani
o słyszałyście moze o leniwych kluseczkach i malinowym smakołyku dla dzieci po 6 miesiecu??? I o paluszkach drobiowych po 9 miesiacu?
Ja wlasnie znalazłam przepis i chce małemu zrobic ciekawi mnie tylko czy zje :) jak cos to moze przepisy podac :)


szani ja nie słyszałam o takich rarytasach
ale z chęcią wypróbuje!!!!!!!!!!
Mogłabys podać przepisy!!!!!!!!!!
Z góry dziękuje!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiec LENIWE KLUSECZKIpo 6 miesiacu :) : *pół szklanki kaszki mleczno-ryżowej z morelami *szkalnka wody * łyżka masła *zółtko *szczypta soli *10 dag twarogu. Połącz kaszkę z wodą, masłem i solą. Dodaj twaróg przeciśniety przez praskę lub sitko oraz żółtko. Z masy formuj małe kluseczki (jesli ma zbyt płynną konsystencję, dodaj troche kaszki). W wiekszym garnuszku zagotuj wodę ze szczyptą soli. Wrzucaj kluski. Zamieszaj łyżką, aby nie przywarły. Gdy wypłyną na wierzch, gotuj je jeszcze około trzech minut, a potem wyjmij łyżką cedzakową na talerz. Ostudź podawaj ze stopionym masłem lub musem owocowym, na przykład Misiowy Sad.

MALINOWY SMAKOŁYK:*kaszka ryżowa z malinami *mleko modyfikowane NAN 2 (ale przypuszczam ze inne tez moze byc) *kilka malin * syrop malinowy
Przygotuj 150 ml mleka według porcji podanych na opakowaniu. Połącz z sześcioma łyżeczkami kaszki ryżowej z malinami. Rozgnieć maliny widelcem. W przeźroczystej miseczce układaj warstwami raz kaszkę, raz maliny. Na wierzch zrób kilka esów- floresów z syropu lub soku malinowego.

PALUSZKI DROBIOWE po 9 miesiącu: * 2 łyżki wody, łyżka puree ryżowego MISIOWY OGRÓDEK Z DYNIĄ * 3 czubate łyżki mielonego gotowanego indyka
Połącz puree ryżowe z wodą, dodaj mieso i zagnieść. Z masy formuj małe paluszki. Możesz obtoczyć je w mące ryżowej. Smaż na specjalnej patelni bez tłuszcze lub piecz w piekarniku.

to sa przepisy z kwartalnika DZIECKO :)

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

dzieki za przepisiki napewno coś spróbuje może zaczne od MALINOWY SMAKOŁYK ciekawa jestem czy mój mały to zszama!!!!!!!!!
ale powinien!!!!!!!!!!!
szani a ty będziesz coś podawać ztych przepisików twojemu maleństwu!!!!!
jetsem ciekawa reakcji na takie nowości!
jak zrobie to wam powiem jaka była reakcja Kacperka na nowe nowości do jedzenia!
czy pluł :36_2_16:czy jadł aż mu sie uszy trzęsły!:36_11_15:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...