Skocz do zawartości
Forum

Dziwne zachowanie pociechy


Rekomendowane odpowiedzi

Moja corka od pewnego momentu życia zaczęła czytać tz. Wattpada. Pewnego dnia przerzuciła się na fandom creepasty. Ostatnio wrocilam wczesniej do domu. Córka miała odpalony komputer a na nim zdjecie wysokiego białego meżczyzny prowadzącego dziecko. Gdy zapytałam ją kto to odparła : sleslenderman. Jakoś bardzo się tym nie przejelam ale dzisaj twierdziła że "slendi" przyszedł do niej gdy była w łazience. Czy mam się martwić?

Odnośnik do komentarza
W dniu 2/11/2023 o 3:35 PM, MamaOliJ napisał(a):

Moja corka od pewnego momentu życia zaczęła czytać tz. Wattpada. 

Myślę, że akurat w tym nie ma nic złego tylko lepiej sprawdzaj od czasu do czasu czy nie czyta na wattpadzie treści 18+ , bo takowe się tam znajdują.

 

W dniu 2/11/2023 o 3:35 PM, MamaOliJ napisał(a):

 Pewnego dnia przerzuciła się na fandom creepasty. Ostatnio wrocilam wczesniej do domu. Córka miała odpalony komputer a na nim zdjecie wysokiego białego meżczyzny prowadzącego dziecko. Gdy zapytałam ją kto to odparła : sleslenderman. 

Myślę, że powinnaś porozmawiać z córką, zapytać się kim jest ten cały sleslenderman i co on robi. Wtedy może się przed Tobą otworzy i powie dużo rzeczy na podstawie, których stwierdzisz czy jest to nieodpowiednie. Tylko pamiętaj, żeby nie krytykować postaci , o której dziewczynka mówi, gdyż może wtedy Cię olać i nie dowiesz się niczego. Okazując jej zainteresowanie nawiążesz też lepszą więź z pociechą. Możesz też poczytać o tej postaci w Internecie.

 

W dniu 2/11/2023 o 3:35 PM, MamaOliJ napisał(a):

dzisaj twierdziła że "slendi" przyszedł do niej gdy była w łazience. 

Myślę, że mogłabyś zapisać córkę do psychologa. Doświadczona osoba porozmawia z nią i wytłumaczy, że "slendi" nie istnieje. Przed obcym człowiekiem dziewczyna może się bardziej otworzyć, gdyż tej osoby nie zna i wie że ona jest po to żeby jej pomóc. No bo nigdy nie mówiło się rodzicom wszystkich szczegółów naszego życia. A jednak psycholog jest obcą osobą, która jej nie oceni, nie skarci za to. Upewnij się też u psychologa czy córka nie ma zaburzeń psychicznych. Jakby miała zapisz ją do psychiatry, który przepisze jej leki i pomoże i Tobie i bodajże Oli.

Odnośnik do komentarza

Cześć, jest to zdecydowanie bardzo trudna sytuacja. W jakim wieku jest córka? Taki horrory mogą bardzo wpływać na wyobraźnię i psychikę. Problem jest taki, że w wielu osobach w tym młodych wywołują one fascynację i to właśnie doprowadza do ciągłego myslenia o przedstawionych tam sytuacjach czy postaciach. Dorośli często się boją a co mówić o dzieciach, które nie są w stanie ocenic zagrożenia i zdecydować, że to już koniec, za bardzo się boję i wychodzę z tej strony czy przestaje oglądać dany film. Musisz bardzo poważnie porozmawiać z córką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...