Skocz do zawartości
Forum

Jaki sport uprawiacie?


Markus80

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio postanowiłem zacząć uprawiać sport. Mój kolega w ubiegłym roku wziął udział w maratonie biegowym. Wprawdzie nie stanął na podium, ale zajął wysokie miejsce. Parę lat temu biegałem wyczynowo, ale nabawiłem się kontuzji i nigdy już do biegania nie wróciłem i nie chcę wracać. Szukam takiej dyscypliny, która by mi się podobała, która pasowałaby do mojej osobowości i sprawności fizycznej. A jak to u was jest ze sportem, jakie dyscypliny lubicie, co polecacie?

Edytowane przez Markus80
Odnośnik do komentarza

Kiedyś dużo pływałem zawodowo (prawie 9 lat), ale finalnie to rzuciłem i strasznie żałuję 😞 Planuję niedługo wrócić, a póki co robię tylko domowy trening siłowy bo nie mam ochoty z tymi wszystkimi ludźmi się kisić na siłowniach...

Może jakieś sztuki walki Ci się spodobają? Zawsze bezpieczniej się wieczorami przemieszczać będzie 😛 No i to jest sport indywidualny jak bieganie gdzie ulepszasz siebie i jesteś niezależny od pozostałych zawodników w drużynie. Dla mnie to podstawa - nie znoszę grupowych sportów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Lubię judo, ale wolę capoerię. Chodzę na treningi trzy razy w tygodniu, po kilka godzin. Ten rodzaj sztuki walki najbardziej mi odpowiada. To piękny sport, urzekający wyglądem, uczący sprawności, dynamizmu i tanecznej płynności. Odnoszę już pierwsze sukcesy, które jeszcze bardziej motywują mnie do trenowania i poznawania nowych technik. Mogę polecić capoeirę, dużo Ci to da.
[reklama usunięta]     

 

 
 

 

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Ja polecam bieganue. Zawsze można na nie wyskoczyć, nie trzeba pilnować konkretnej godziny. Pogoda robi się coraz ładniejsza więc łatwiej będzie wygodpodarować czas. Fajna odprowadzając wilgoć odzież i można śmigać. Super są legginsy sportowe damskie [reklama usunięta]. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja bardzo lubię windsurfing oraz nurkowanie oczywiście nie u nas w Bałtyku, a za granicą 😉 Też juz oglądam różnego rodzaju oferty last minute. Bardzo by mi zależało na Turcji  [reklama usunięta]. Byłam wiele lat do tyłu, teraz tego lata, z ogromną chęcią znowu tam wrócę.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli w ogóle nie masz kondycji, to fajnie byłoby ją najpierw zbudować, zanim przejdzie się do treningu siłowego  Warto by zacząć od ćwiczeń aerobowych, które są najważniejsze dla naszego zdrowia. Więc wszelkiego rodzaju spacery szybszym krokiem, treningi taneczne typu zumba, aerobik, czy nawet nauka jakiś kpopowych układów. To są takie aktywności, które zbudują wydolność, a bardzo ciężko jest nimi zrobić sobie krzywdę, jeśli nie ma się trenera. Z takich rzeczy, które wymagałyby nadzoru lub dość dużej świadomości ciała, to dla ludzi z alergią na ruch fajny jest pilates. ROwer to również super opcja, szczególnie, ze mozna zacząć bez większej kondycji [reklama usunięta]. Jeśli chcecie robić większe dystanse warto jest zastanowić sie nad mtb elektrycznym. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Trenuje od zawsze i regularnie, ale po menopauzie zaczęłam ograniczać intensywność treningów. Chodzę na siłownię,na zajęcia zorganizowane , na basen + 13tys kroków dziennie. Zdecydowanie wolę taką formę spędzania czasu niż sprzątanie, prasowanie i tv  😉

 

Edytowane przez Wywijaska
Reklama
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...