Skocz do zawartości
Forum

Lękliwość u niemowlęcia, lęki we śnie


DżoAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedy moje dziecko nie ukończyło jeszcze 2 miesięcy przestraszyło się bardzo głośnego szczekania psa. Przez pewien czas po uspokojeniu maluszka było widać jeszcze, że wciąż stresuje się i boi. Mimo, że od wspomnianej sytuacji minęły już 2 tygodnie mam wrażenie, że dziecko wciąż bywa lękliwe, nie jest tak energiczne i wesołe jak wcześniej. Zauważyłam też, że od tamtej pory we śnie miewa napady lęku, których wcześniej nie było - zaczyna pojękiwać lub płakać (ma przy tym przerażony wyraz twarzy).

Bardzo martwię się o naszego maluszka i nie ukrywam, że to co się stało spędza mi sen z powiek. Czy tak silna reakcja może być czymś normalnym i czy minie, czy jest zagrożenie, że trwale mogło odbić się to na psychice maluszka? W jaki sposób możemy mu pomóc? Może należałoby udać się do specjalisty, psychologa lub neurologa? Dodam, że bardzo dbamy o dziecko, codziennie bawi się z nami i uśmiecha do nas ale bardzo niepokoi mnie to, że od tamtej jednej sytuacji zachowuje się inaczej, jest bardziej lękliwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...