Skocz do zawartości
Forum

Tabletki w ciąży.....


Gość aldonka23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aldonka23

.mam pytanie...obecnie przebywam w Holandii. Jestem na początku ciąży.Byłam w tutejszych aptekach i pytałam o witaminy dla kobiet w ciąży. Farmaceutka pokazała mi tylko jedne które zawierają wyłącznie tran....W domu mam tylko vigor complet.... moge go brac? za miesiac wracam do polski to wtedy wykupie feminatal...
prosze o rade.....

Odnośnik do komentarza

Jeśli za miesiąc będziesz w Polsce, to wstrzymaj się z witaminkami do tego czasu. Prawda jest taka, że lekarze rzadko zapisują jakieś dodatkowe leki już w pierwszym trymestrze. Oczywiście oprócz kwasu foliowego, bo ten bezwzględnie trzeba przyjmować. Mój lekarz Feminatal N zalecił dopiero w okolicach 10. tygodnia, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Mezus w pracy wiec zapytac sie go nie moge ;) ale na ulotce widnieje info :
Ciąża i laktacja
Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Wiec ja osobiscie bym nie stosowala, łykala kwas foliowy i wcinala owoce i jarzynki. A nie ma zadnych witamin dla ciezarnych tam u Was ?

Ja bralam rowniez Feminatal pozniej Elevit ale to od poczatku ciązy za to nei lykalam osobno kwasu foliowego bo byl juz w witaminach, posrod moich kolezanek branie witamin od poczatku jest dosc powszechne.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

antalis
Mezus w pracy wiec zapytac sie go nie moge ;) ale na ulotce widnieje info :
Ciąża i laktacja
Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Wiec ja osobiscie bym nie stosowala, łykala kwas foliowy i wcinala owoce i jarzynki. A nie ma zadnych witamin dla ciezarnych tam u Was ?

facetka w aptece twirdziła że są ale tylko z samym tranem...chyba chciała mi je wcisną.....ok dziękuje za rady... napisałam do pani ginekolog i czekam na odpis....:36_1_11:

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

antalis
W sumie zawsze cos, tran bardzo zdrowy i przydatny dla ciężarowek.
Mysle ze chyba warto by bylo przez ten miech zazywac ale fakt poczekaj na info od "ginki" :).A kwas foliowy bierzesz ?

nie.....poszukam jeszcze dzisiaj w sklepie innym ale nie widzialam niczego takiego u nich....owocow duzo jem wiec mam nadzieje,że nadrobie....

Odnośnik do komentarza

zacytuje:
Dobrym źródłem kwasu foliowego są np.: pomarańcze, brukselka, kapusta włoska oraz warzywa i owoce będące źródłem beta-karotenu, między innymi liście pietruszki, szpinak, cykoria, sałata, pomidory, suche nasiona roślin strączkowych. Owoce zawierające najwięcej kwasu foliowego to pomarańcze i banany.
w wyrobach mięsnych, takich jak chociażby polędwica sopocka, polędwica z indyka, ryby (mintaj, morszczuk, śledzie). Wysoką zawartość kwasu foliowego posiada też wątroba wołowa, wątroba drobiowa oraz kurczak.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam,ja tez bedac w ciazy za granica troche sie zdziwilam.Na poczatku mieszkalam w Niemczech gdzie moja pani ginekolog zalecila kwas foliowy i zestaw witamin dla kobiet w ciazy.Po przeprowadzce do Francji tutejszy lekarz przepisal tylko zelazo a co do pozostalych witamin to powiedzial ze przy tutejszym klimacie i sposobie odzywiania kobiety nie biora nic dodatkowo...i badz tu czlowieku madry.Synek urodzil sie zdrowy 4.200 kg( !!!).Poza tym tutaj co miesiac mialam pobierana krew na badanie pod katem toksoplazmozy co w Polsce przeprowadzane jest chyba tylko raz.Najlepiej chyba zaufac lekarzowi...

Odnośnik do komentarza

dotka
Witam,ja tez bedac w ciazy za granica troche sie zdziwilam.Na poczatku mieszkalam w Niemczech gdzie moja pani ginekolog zalecila kwas foliowy i zestaw witamin dla kobiet w ciazy.Po przeprowadzce do Francji tutejszy lekarz przepisal tylko zelazo a co do pozostalych witamin to powiedzial ze przy tutejszym klimacie i sposobie odzywiania kobiety nie biora nic dodatkowo...i badz tu czlowieku madry.Synek urodzil sie zdrowy 4.200 kg( !!!).Poza tym tutaj co miesiac mialam pobierana krew na badanie pod katem toksoplazmozy co w Polsce przeprowadzane jest chyba tylko raz.Najlepiej chyba zaufac lekarzowi...

Badania pod kątem toksoplazmozy robi się w Polsce trzy razy w ciągu całej ciąży (jeśli nie wykryto przeciwciał), ale i tak nie rozumiem co ma piernik do wiatraka :) Pytanie było o witaminki...

Odnośnik do komentarza

Aldonko23 ja rowniez mieszkam w Holandii oczywiscie, ze mozna tu nabyc kwas foliowy i to nie tylko w aptece, ale juz w drogeriach poprostu nosi on nazwe "foliumzuur" i naprawe jest nie drogi okolo 3 euro juz nie kojarze dokladnie. A, jesli chodzi o witaminki to teraz wyszly nowe dla kobiet w ciazy ktore juz zawieraja kwas foliowy nazwa to " centrum materna" rowniez dostaniesz je w drogeriach kosztuja okolo 7 euro. Ja zakupilam sobie takie witaminki, ale czekam na wizyte u mojej poloznej, bo one wlasnie zawieraja kwas foliowy, a polozna powiedziala, ze nie musze juz brak kwasu( jestem w 10 tyg.) Więc również najpierw poradz sie swojego doktora czy mozesz je brac oczywiscie jesli bedziesz miala takie zyczenie. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego:)

Odnośnik do komentarza

limonka
Aldonko23 ja rowniez mieszkam w Holandii oczywiscie, ze mozna tu nabyc kwas foliowy i to nie tylko w aptece, ale juz w drogeriach poprostu nosi on nazwe "foliumzuur" i naprawe jest nie drogi okolo 3 euro juz nie kojarze dokladnie. A, jesli chodzi o witaminki to teraz wyszly nowe dla kobiet w ciazy ktore juz zawieraja kwas foliowy nazwa to " centrum materna" rowniez dostaniesz je w drogeriach kosztuja okolo 7 euro. Ja zakupilam sobie takie witaminki, ale czekam na wizyte u mojej poloznej, bo one wlasnie zawieraja kwas foliowy, a polozna powiedziala, ze nie musze juz brak kwasu( jestem w 10 tyg.) Więc również najpierw poradz sie swojego doktora czy mozesz je brac oczywiscie jesli bedziesz miala takie zyczenie. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego:)

Limonka kwas foliowy dobrze brać przynajmniej do końca pierwszego trymestru, a część lekarzy zaleca przyjmowanie go jeszcze w drugim. Ja brałam do 20. tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...