Skocz do zawartości
Forum

Czy ja wmawiam autyzm?


Gość Ankaaa

Rekomendowane odpowiedzi

#autyzm
#schiza

Pewnie większość was mnie wyśmieje, ale długo się nosiłam z zamiarem napisania tego posta.

 

Dziewczyny ja nie wiem, czy u mnie to nie są objawy tego, że za dużo czytam. Po porodzie dużo czytałam o porodzie kleszczowym, o możliwych powikłaniach itp. no i gdzieś na forum ktoś napisał że taki pord może powodować autyzm, chociaż napisane jest że to choroba genetyczna. Jakoś ostatnio na forum mam z mojego miasta była dyskusja o porodówce, lekarzach, jakąś dziewczyną napisała,że miała trudne porody, nigdy więcej porodów w moim mieście, bo ona po tych porodach ma dwoje dzieci z autyzmem itp...

 

I jakoś znowu natrętnie powróciła do mnie ta myśl. I zaczęłam szukać, przekopywać internet, czytać o objawach itp .

 

Teoretycznie moje dziecko ( 14 miesięcy) nie ma typowych objawów autyzmu, w zasadzie żadnych

-reaguje na imię

-patrzy w oczy, lubi się przytulać

-jak się z nim bawię i gdzieś muszę wyjść to płacze

-pokazuje paluszkiem rzeczy

-mowi baba/mama/gęge, bleble, jegod zwieki mają rozna modulację

- cieszy się na inne dzieci, reaguje ożywieniem

-reaguje na moje polecenia, w sensie jak krzyknę "nie rób" to na mnie spojrzy i przestanie robić

- nie ma żadnych ulubionych zabawek, typu, że bawi się widna rzeczą, ma różne zajawki.

 

A wiec na jakiej podstawie go "zdiagnozowałam"? Bo mam schizę że nie robi papa, że czasem za bardzo swoje rączki ogląda, że czasem zatrzepocze rączkami nad głową.

 

Albo teraz. Ostatnie dwa dni jak byliśmy na spacerze, to w powrotnym kursie syn się gmerał, poplakiwal, zawsze był na spacerze spokojny, obserwował. I już, gdzieś mi zaświtało, że jakaś mama pisała na forum, że jej autystyczne dziecko jak szło inną trasą to też się denerwowało.

 

Moja mama mnie wyśmiała i powiedziała, że mam wyłączyć internet bo tak to oszaleje...

Mam.dziecko 14 miesięcy i wydaje mi się, że lekko schizuję i może na siłę doszukuje się tego, że moje dziecko ma autyzm 🤦 nie wiem skąd mi się to wzięło, może dlatego, że dziecko urodziło się za pomocą kleszczy ( ale przecież to chyba nie ma wpływu 🤷).

Martwię się, że dziecko nie pokazuje papa. Ładnie wskazuje palcem, ale nie macha na papa. 

Martwię się, gdy synek za długo zatrzepocze rączkami w górze, albo gdy pociera sobie palcem wskazującym o kciuk, bo widziałam na YT, że dzieci z autyzmem tak robią 🤷

Mam wrażenie, że na siłę czegoś się doszukuje .. 🤷

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Daj na razie dziecku czas, serio. Ja też się bałam o córek, bo nie lubiła się przytulać, ani być na rękach. 

Też oglądał swoje rączki i nawet je wąchała. Mało płakała była raczej bardzo spokojnym dzieckiem. 

Twoja mama ma rację odpuść sobie internet. Sama mówisz że doszukujesz się objawowo. 

Co do gestu papa to czy mu go pokazywałaś wcześniej czy nagle cię olśniło że tego nie robi? Połączenie gestu papa z tym że ktoś znika wymaga nauki. Rób małemu papa i wychodź na chwilę z pokoju po czym wracaj, powtarzaj to ale nie co pięć minuty tak 2-3 razy dziennie. 

Najwazneisze to ciesz się dzieckiem na prawdę dużo już potrafi. Moja córka nigdy nie gawożyła, pominęła ten etap, ale w wieku 1,5 roku potrafiła liczyć do trzech i już ogarniał pierwszej słowa i wiedział kiedy ich użyć, na dwa lata już dobrze mówiła, za to sprawność ruchowa u niej była zawszę do tyłu. Sama usiadła w wieku 10,5 miesiąca, raczkował około 10 miesięcy a pierwsze kroki postawiła w wieku 16 miesięcy. 

Moja koleżanka ma syna dwa tygodnie młodszego i ona zawsze mi zazdrościła że córka tak ładnie mówi, a ja jej że jej syn w wielu 14 miesięcy już biegał a nie tylko chodził. Nawiasem ich syn na 4 lata miał już rower na dwóch kółkach,a moja ma 6 i nadla z bocznymi kółkami. 

Więc rozwój dzieci na prawdę się różni. Najwazneisze żeby cały czas uczyły się czegoś nie nowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...