Skocz do zawartości
Forum

Niespokojne dziecko po hydrolizatach


Gość Paula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam córkę, 2,5 miesiąca. Jest karmiona mieszanie. Pierś i mleko kozie( caprima premium). Od jakiegoś 4 tygodnia mała wynurzała się po godzinie od karmienia z płaczem. Włączyliśmy probiotyk, delicol i Espumisan. Raz było lepiej, raz gorzej. Dodam że robi kupy raz na cztery dni. Kupy są półpłynne i mają sporo śluzu. Ma dużo gazów ale oddaje je często. Ma swoje. A przy oddaniu stolca wydaje bardzo wysokie dźwięki przez chwilę. Ze względu na ten śluz alergolog poleciła zmienić mleko na hydrolizaty. Niestety zarówno po Bebilonie Pepti jak i po Nutramigenie mała jest bardzo niespokojna i co najgorsze wraca jej się przez nos nawet kilka godzin od karmienia. Po tych próbach pediatrzy ( konsultowałam się z dwoma) powiedzieli, że jeśli nie ma kolek a mała dobrze przybiera to ma zostać na kozim. Tutaj zaczynają się schody. Od kilku dni mała jest bardzo niespokojna. Ciężko mi ją wyciszyć. Są momenty gdy nagle się uspokaja i przez jakiś czas jest radosna. Wczoraj zauważyłam że ma niewielkie zmiany na plecach. Posmarowałem lipikarem( dodam że zarówno mąż jak i synek mieli alergię na bmk), mała zaczęła wrzeszczeć w niebo głosy. Wiem że jak są jakieś ranki to lipikar może piec. I tu moje pytanie. Wszystko wygląda na skazę, ale co robić jeśli po hydrolizatach jest jeszcze gorzej? Po Kozim śpi. W dzień niewiele ale noce po około 8 godz. Wiem ,że soja też uczula ale czy mimo to dobrze by było spróbować mleka sojowego modyfikowanego? 

Odnośnik do komentarza

Dodam też ,że pierś to już raczej tylko na uspokojenie ( problemy z efektywnym ssaniem, podobno nietypową budową gruczołów ,były konsultacje z doradcami laktacyjnymi, mała nie przybierała na wadze więc było polecenie dokarmiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...