Skocz do zawartości
Forum

Odzwyczajenie od mleka w nocy - czy warto?


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Drogie mamy, potrzebuję zaczerpnąć informacji od doświadczonych mam :)

Mój syn 20miesięcy nadal w nocy budzi się na mleko (mm). Raz budzi się 3 razy, raz budzi się i 5 czy 6... W ciągu dnia mleka nie ma, je normalne posiłki, pije tylko wodę :) 

Chciałam zapytać czy jest sens "na siłę" oduczać Go tego nawyku? Dla mnie, jako mamy, nie jest to kompletnie męczące jeśli o to chodzi, zdążyłam się przyzwyczaić :D Zwłaszcza, że on budzi się, dostaje butelkę z mlekiem, wypija i śpi :) Próbowałam kilka razy dać mu wody, szybko pożałowałam, zrobił mi taaaką awanturę :D 

Nie wydaje mi się, aby w ciągu dnia jadł za mało i musiał nadrabiać w nocy. 

Macie jakieś doświadczenia? Jakieś rady? Może zwyczajnie nie warto tego zmieniać? Może ten typ tak ma? Może sam z czasem zrezygnuje? Poradźcie coś :D 

 

PS. Wszystkim, którzy chcą mi pisać porady: rób rzadsze mleko, w końcu przestanie chcieć pić (ta sama ilość wody mniej miarek mleka) - serdecznie dziękuję! nie marnujmy swego czasu - Wy na pisanie, ja na czytanie, ponieważ jest to dla mnie osobiście teoria na równi z teorią o płaskiej Ziemi :D 

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czego oczekujesz? Rady o których piszesz są stosowane przez wiele mam i one się sprawdzają. Oczywiscie dając mu np. wody zamiast mleka musisz się przygotować na bunt z jego strony - to zupełnie normalne! Przede wszystkim to Ty musisz się przygotować na ciężkie noce. Jeśli będziesz konsekwentnie odmawiać mu mleka w nocy, oduczysz go nocnych pobudek. Powinnaś już przede wszystkim dla jego dobra zacząć go oduczać picia mleka w nocy.  Pewnie ząbków mu nie myjesz po każdym wypiciu mleka w nocy, prawda?

Zmiany musisz zacząć od siebie!

Odnośnik do komentarza

Co do picia w ogóle, dla zdrowia nerek powinno się podawać ostatnie picie na 3h przed zaśnięciem (zalecenia urologów i nefrologów), aby nerki mogły odpocząć od filtracji w nocy, dlatego powinno się powolutku odstawiać mleko, na początku rozrzedzając właśnie wodą by pozostać przy samej wodzie i z czasem dziecko nie będzie się budzić w nocy. Co do mleka jeśli jest to mm, zwłaszcza te powyżej numerku 2, to jest ono dość obciążające. Nie chodzi tylko o naszą wygodę lub przyzwyczajenie, ale również a w zasadzie przede wszystkim o jakość snu naszych dzieci i o dobro dla ich nerek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...