Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ala

Bajki - tablet, smartfon

Rekomendowane odpowiedzi

Powyżej roku to jaki wiek? Może to być 2 lata i i 5 lat 😉
Jeśli dziecko ma dopiero tuż powyżej roku to za wcześnie na tablety/telefony, powstają złe nawyki. Maluszek nie jest jeszcze na tyle ukształtowany (chodzi o wzrok, mózg), by właściwie nadążać za obrazami, które widzi. Łatwo je przebodźcować.
Najlepiej puszczać samą muzykę, bez obrazu.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala
23 godziny temu, Gość Ala napisał:

Powyżej roku czyli np mój 15 miesięcy nie dostawal bajek jedynie maz raz mu puścił na yt i teraz ciągle szuka telefonu i chce piosenki inaczej krzyk płacz i ciągle źle jedynie to go uspokaja ciekawi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala
23 godziny temu, Gość Ala napisał:

Oczywiście nie siedzi cały dzień żeby ktoś źle nie odebrał tego dostanie czasem na 5 do 10 min czasem do jedzenia. Poprostu byłam ciekawa czy w dobie telefonów itd są mamy które dają dzieciom oglądać bajki czy za wszelką cenę tego unikaja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala

To akurat wiem:) A może są mamy które jednak dają dzieciom oglądać bajki i mają coś do powiedzenia jakieś spostrzeżenia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Ala!

Ja podobnie jak Dziubala jestem przeciwniczką oglądania bajek przez dzieci w tym wieku, ALE w sytuacji, gdy rodzic zdecyduje się puszczać bajki dzieciom między 1. a 2. rokiem życia myślę, że powinien korzystać z jednego nośnika. Najlepiej siadać z dzieckiem wspólnie na kanapie, w dobrej odległości od telewizora. Jednorazowo nie więcej niż 5-10 minut. Korzystanie z telefonu lub tabletu może sprawiać, że dziecko automatycznie widząc ten sprzęt zacznie się domagać bajek. A wiadomo, że rodzic telefon ma często przy sobie i może to prowokować niepotrzebne spięcia między Wami.

Dodatkowo, nie polecam oglądania bajek przy jedzeniu, ponieważ dziecko nie kontroluje ile i czego zjada, ponieważ jego uwaga jest rozpraszana.

Pozdrawiam, Paulina
Wykapana Niania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...