Skocz do zawartości
Forum

Koleżanka, która notorycznie kłamie, rodzic, który nie wierzy w winę dziecka


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Moja córka ma w klasie koleżankę. Ostatnio dostałam sygnał od kilku rodziców iż Małgosia źle traktuje moją córkę. Moja córka Ada należy do dzieci, które pragną towarzystwa koleżanek i pomimo to, że ktoś je źle traktuje to chce z nimi , przebywac i się bawić. Na Małgosię skarży się dużo rodziców i wiem, że wśród nauczycieli też jest problem. Małgosia manipuluje dziećmi, obraża je i jest opryskliwa, pyskata, nie raz i nie dwa została przyłapana na kłamstwie i to perfidnym. Mama Małgosi była na rozmowie u nauczyciela i nie wiem co z tego wynikło. Ale postanowiła robić z każdym konfrontację. Wygląda to tak, że Ada powiedziała do mamy Małgosi, że ja przezwała, Małgosia się wyparła to mama kazała zapytać dlaczego ta oczukuje, Ada po wiedziała, że naprawdę ja orze, walą i to ona oszukuje. Moim zdaniem nic z takich konfrontacji nie wynika. I nie życzę sobie, żeby do takich konfrontacji dochodziło, bo Małgosia przy tym wypominać co się stało rok temu. Tłumaczę córce i mówię jak powinna reagować w różnych sytuacjach.. Ale ona często sobie nie radzi.. Raz doszło do tego, że Małgosia uderzyła Ade i oczywiście wyparła się.. Rodzice jej wierzą. Wychowawca, mówi, że mojej córce nie ma nic fo zarzucenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dziewczyny będą chodziły razem do podstawówki dobre kilka lat 

Odnośnik do komentarza

Zgłoś wychowawcy oficjalnie 1. że córka jest źle traktowana przez koleżankę 2. oficjalnie zgłoś, że nie wyrażasz zgody na jakikolwiek kontakt córki z rodzicami dziewczynki kiedy córka jest pod opieką szkoły 3. znajdź jej inną klasę a może szkołę integracyjną czy społeczną-płatną ale takie mają często mniejsze klasy i odpowiednie zaplecze ws wsparcia dzieci psychologa itp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...