Skocz do zawartości
Forum

ZUM i refluks pecherzowo moczowodowy


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mamusie. Potrzebuję porady. Moja córka w wieku 6 tyg. przeszła ostrae zapalenie układu moczowego (urosepse) prawdopodobnie przez refluks moczowodowo-pecherzowy. Za kilka dni jedziemy do nefrologa. Lekarz pediatra kazał rób wyniki z moczu raz w miesiącu, ale ja jestem w ciągłym strachu i zamierzam robić co 2 tyg. Czy któraś z mam przechodziła z takim małym dzieciątkiem coś takiego ? Czy infekcje często powracały i czy zostało wdrożone leczenie ? Jak to u was wyglądało? Czy infekcje wychodzą w badaniu ogólnym moczu ? I jakie dziecko miało objawy ?

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka ma zdiagnozowany refluks. Proszę się nie martwić wszystko będzie dobrze. U nas wykryto refluks 2/3 stopnia. Córeczka miała zabieg cystografii i scyntygrafii, przepisano jej furaginę którą bierzemy do tej pory na noc. Jeśli w badaniu ogólnym moczu są leukocyty to najprawdopodobniej jest to ZUM. Jesteśmy pod opieką nefrologa i urologa. Ważne żeby ustalić jakiego rodzaju jest to refluks, który stopień. Te lżejsze (2,3) są leczone farmakologicznie. Podobno dzieci wraz z wiekiem wyrastają z tych problemów.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Gość Ania napisał:

Moja córeczka ma zdiagnozowany refluks. Proszę się nie martwić wszystko będzie dobrze. U nas wykryto refluks 2/3 stopnia. Córeczka miała zabieg cystografii i scyntygrafii, przepisano jej furaginę którą bierzemy do tej pory na noc. Jeśli w badaniu ogólnym moczu są leukocyty to najprawdopodobniej jest to ZUM. Jesteśmy pod opieką nefrologa i urologa. Ważne żeby ustalić jakiego rodzaju jest to refluks, który stopień. Te lżejsze (2,3) są leczone farmakologicznie. Podobno dzieci wraz z wiekiem wyrastają z tych problemów.

Czy infekcje wracały? Albo były jakeis inne problemy z powodu tego refluksu ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...