Skocz do zawartości
Forum

Miód w diecie dziecka


Gość Malgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malgorzata

Witam, mój synek ma obecnie 3 latka i jakieś 23 kg wagi. Jest jednym z wyższych dzieci w swojej grupie przedszkolaków ale o pare kg za duży 😞 Zastanawiam się czy to moja wina, mianowicie kiedy miał ok dwa latka w sezonie zimowym dla wzmocnienia organizmu podawałam mu od czasu do czasu do picia wodę z cytryna i miodem. Wiosna a dokładnie podczas pierwszego lockdown dużo przybrał na wadze. Zaznacza ze syn kiedy poszedł do żłobka od wrzenia czyli pare miesięcy wcześniej dużo chorował i przyjmował rożnego rodzaju leki....😞Mini iż syn jest w ciągłym ruchu ( i syn nigdy nie jadł jedzenia typu hamburgery, frytki, nie lubi także ziemniaków) nie możemy zrzucić zbędnym kg. Niestety z warzywami także mamy problem ale staram się jak mogę przemycać je w różnej  postaci. Boje się ze w przyszłości będzie mu ciężej zrzucić te kg. 

Odnośnik do komentarza
Gość klaudianiela

Dzieci się nie odchudza, jeśli będzie ciągle w ruchu i nie będzie jadł syfu to w końcu sam się wyciągnie. Oczywiście dla zdrowia możesz próbować do jadłospisu wprowadzić coraz więcej warzyw, jakieś słodycze zamienić na owoce itp. 

Odnośnik do komentarza

Tak, dzieci się nie odchudza, ale to nie znaczy, że ich waga musi być nieprawidłowa. Tak jak pisała Dziubala miód z wodą rok temu nie spowodował problemu. Zakładam, że nie był to jedyny napój, ale np. 1-2 kubki dziennie? To całokształt diety i styl życia jest ważny, a nie to co robimy od czasu do czasu. Warto przede wszystkim przyjrzeć się porom posiłków i porcjom. Czasem dzieci potrafią jeść naprawdę "co chwila", a przerwy pomiędzy posiłkami powinny być minimum 2-2,5 godzinne. Najlepiej, żeby posiłki były w takich odstępach czasu, aby dziecko miało szansę zgłodnieć i zjeść konkretny posiłek, nić potem podjadać. Warto przez kilka dni pozapisywać co dziecko je - dosłownie wszystko (nawet owoc, czy mały cukierek) i co pije w ciągu dnia i w jakich godzinach. Po takich zapiskach łatwiej będzie zweryfikować czy posiłki są w prawidłowych odstępach czasu. 

👉JeszFresh.pl
👉JeszFresh Insta
Dietetyk online dla kobiet, par i rodziców.
Pomagam osiągnąć prawidłową masę ciała oraz poprawić zdrowie.

1729066100_To-Dietetyk-Online-JeszFresh.thumb.jpeg.e5630630d26a75a54de4e3d8b5b6d28c.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...