Skocz do zawartości
Forum

Problem z przesuszeniem włosów


Gość Weitere

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję czegoś skutecznego na przetłuszczające się szybko włosy ale nie wysuszającego - niestety mam bardzo wrażliwą, skórę głowy i szybko pada ze skrajności w skrajność od wydzielania dużo sebum po zapalenie z przesuszenia...

 

Odnośnik do komentarza

Płukanka z octu jabłkowego. Wymieszać z wodą (0,5 szklanki) i wymoczyć włosy i głowę. Po ok. 3 minutach spłukać letnią wodą i nie wysuszać suszarka. Tak co 3 mycia - powinno pomagać 🙂

Dobrze jest rownież zadbac o kondycję włosów od wewnątrz [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Peruka nie stety nie pomoze na wypadajace wlosy Najlepiej zaczać stosowac jakiś dobrej jakosci profesjonalny kosmetyk Moja fryzjerka ostatnio poleciła mi serie Bambus inoar ktora zawiera dobroczynne składniki i wyjatkowo wzmacnia włosy. Od kiedy stosuje szampon i odzywkę to jest naprawde duża poprawa kondycji i tak nie wypadają

Odnośnik do komentarza
Gość Grzesia

Na pewno warto używać dobrych szamponów i odżywek. Odżywki to często zmieniam ale szampon od jakiegoś czasu mam jeden [reklama usunięta]. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U mnie kosmetyki do włosów wyglądają tak: 

Szampon balansujący i nawilżający

3 odżywki: humektantowa, proteinowa i emolientowa

Peeling do skóry głowy

Olejek na końcówki

Wcierka

Maska do średnioporowatych

2 oleje: do średnioporowatych i wysokoporowatych

+ olaplex no. 3 jest moim nieodłącznym elementem po zabiegu rozjaśniania. Olaplex no. 3 stosuje na wilgotne włosy, nie umyte szamponem (bo działa do momentu w którym włosy są mokre), chodzę z tym aż do wyschnięcia włosów i dopiero zmywając sam skalp myje delikatnym szamponem W celu dalszej pielęgnacji dobrze jest również kupić sobie taka maskę  [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość HanusiaAla
W dniu 18/12/2021 o 1:27 PM, Gość Prababka94 napisał:

Zawsze należy z lekarzem skonsultować wszystko co sie bierze, ale generalnie nie ma przeciwskazań.

Dobrze wiedzieć, będę jutro na wizycie to zapytam. A drogi ten suplement wychodzi?

Odnośnik do komentarza
W dniu 14/1/2022 o 3:35 PM, Olusska napisał:

Polecam szampon i odżywkę do suchych włosów. Są fajne odżywki z naftą i olejkiem arganowym.

Też polecam, a do tego można dodatkowo wspomóc włosa odpowiednią suplementacją, np. Merz special w drażetkach (specjalnie na włosy i skórę)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...