Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość MamaAmelkiZosi

MLEKO MODYFIKOWANE A 3-TYGODNIOWY NOWORODEK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaAmelkiZosi

Cześć mamusie. Mam problem. Ja mam 3 tygodniową niunie w domku i nie moglam karmic piersią odrazu w szpitalu było mleko modyfikowane nikt nie robił problemów 😊 po przyjsciu do domu zaczęliśmy podawac bebilon 1. Mała ma kolki i zaparcia niestety. Wczoraj byliśmy u lekarza pediatry i dostala nowe mleko bebilon ha plus bio gaje i debridat. Bo tez cale nie chciala spać pić wody a do tego te kolki i jej krzyk płakałam razem z nią. Może któraś z mam cos mi podpowie odnosnie karmienia mm? Jak wy karmicie takie maluszki? Bo ja dostałam od lekarza opierdol ze mała tyle je bo 100 ml mleka to na luzie.  Czasem więcej i co 3 godziny nawet w nocy bo tak płakała.

•  
  •  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz na opakowaniu jakie są zalecenia dotyczące karmienia tym mm, które masz w domu.
3-tygodniowe niemowlę spokojnie może jeść 100ml co 3h. Każde dziecko jest inne, więc nie należy restrykcyjnie trzymać się wytycznych, ale mieć je jako punkt odniesienia.
Czy lekarz ważył córkę? Bardzo ważne też jest ile dziecko przywiera na wadze. To dobry punkt odniesienia, żeby zobaczyć czy dziecko w ten sposób karmione przybiera prawidłowo.
Powodzenia 🙂

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaAmelkiZosi
4 minuty temu, Dziubala napisał:

Zobacz na opakowaniu jakie są zalecenia dotyczące karmienia tym mm, które masz w domu.
3-tygodniowe niemowlę spokojnie może jeść 100ml co 3h. Każde dziecko jest inne, więc nie należy restrykcyjnie trzymać się wytycznych, ale mieć je jako punkt odniesienia.
Czy lekarz ważył córkę? Bardzo ważne też jest ile dziecko przywiera na wadze. To dobry punkt odniesienia, żeby zobaczyć czy dziecko w ten sposób karmione przybiera prawidłowo.
Powodzenia 🙂

Dziękuję kochana. Za odzew. Tak ważyła pani pediatra powiedziała ze jest dobrze. Tylko ma mniej jeść. ☹️ Do tego mamy kolki stracznie upierdliwe. Noszenie od 17 do 20 non stop. Może masz jakieś rady co do tego bo juz nie wiem jak sobie z tym radzić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli mała zjada całą butlę 100ml, to teraz nie możesz jej zmniejszyć ilości, bo to będzie za mała porcja. Zobacz na opakowaniu jakie ilości i jak często mm powinno zjadać dziecko w tym wieku. Będziesz miała punkt odniesienia.
Co do kolek, to nie pomogę, bo moje dzieci jej nie miały. Poczytaj wątki dot. kolek i zobacz jak inne mamy sobie z nią radziły.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Weronika

Poczytaj o mleku Hipp, zawiera prebiotyk i probiotyk, jest produktem bio więc nie ma obaw, że karmisz mlekiem modyfikowanym jeśli jest dobrej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nastala

Jeśli o kolki chodzi, to termoforek i masuj delikatnie otwartą dłonią, masz butelki antykolkowe? I faktycznie, może warto skonsultować z pediatrą zmianę mleka, ja też sobie chwalę Hipp bio Combiotik, chociaż moja ma pół roku i do niedawna jeszcze była tylko na piersi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas także był Hipp - jak dla mnie najlepsze mleko. Chyba robi się naprawdę coraz bardziej popularnym mlekiem - pobija inne składem - połaczeniem preabiotyku i probiotyku i składem najbliższym mleku mamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja
W dniu 4/7/2021 o 10:03 PM, Kibic napisał:

U nas także był Hipp - jak dla mnie najlepsze mleko. Chyba robi się naprawdę coraz bardziej popularnym mlekiem - pobija inne składem - połaczeniem preabiotyku i probiotyku i składem najbliższym mleku mamy

No właśnie moja położna poleciła mi po KP mleko Hipp bio Combiotik używając tego argumentu, że jest najbliższe składowo mleku matki. Powiem Wam, że coś musi w tym być, bo córka zaakceptowała mleko naprawdę szybko i bezproblemowo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...