Skocz do zawartości
Forum

Lipcóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nataszka30

Misiakowata super bardzo się cieszę razem z Tobą 😘

Ja w poniedziałek idę ostatni dzień i wracam dopiero w nowym roku  hurra 

Mnie mąż porozpieszcza jak wróci w końcu będę mogła się do niego przytulić ❤

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123

Nataszka odpoczynek Ci sie nalezy 🙂 ciesze sie ,se teoszke odpoczniesz...choc po tym co nam tu piszesz to ty aktywna kobietka ♥️i sie nudzic nie bedziesz 🙂

 

zjadlam na kolacje mix taki lo jejuuuu burak gotowanu,mix salat,pomidor i taki kwasny sos sobie zeobilam..jejuu morde wykrecalo ale pycha!!!

 

Odnośnik do komentarza

Ja też już po USG - 4,75 cm mega ruchliwego dziecięcia płci raczej żeńskiej 🙂

Jeszcze tylko pappa i będę cierpliwie czekać do połówkowego.

Szkoda, że męża nie wpuścili na badanie. Traci jedyne w swoim rodzaju widoki 😞

Odnośnik do komentarza

Misiakowata, Madzia, super! Mega się cieszęi zazdroszczę Wam spokoju! Madzia, a Ty już zaawansowana jesteś w takim razie,który to tydzień? Masz termin na początek lipca? Że to już tak szybko widać płeć😊

Nataszka, ja dokładnie tak samo, w poniedziałek ostatni dzień i wracam dopiero w nowym roku.

Moja wizyta w piątek, trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123

Madzia jak cudownie!!!no szkoda ze nie moga byc ojcowie przy tym.mi jak zpozwola to nagram cos z badania dla narzeczonego 🙂

Jeju tez marzy mi sie dziewczynka 😉

Z synem mi powiedzieli w 11 tc ze bedzie syn..moze tu tez cos zobacza aaaaa 🙂

Kaś trzymam mocno kciuki💛💛💛

 

 

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!

No ja już w 12 tyg (USG 11+5) było. Termin mam na 4-5.07 🙂

Dla mnie dziewczynka ok (starsza będzie miała się z kim bawić) ale mąż może i na chłopca liczył. Ale to wyczekujemy lepiej przy następnym 😉

Na płeć niby za wcześnie ale podobno są cechy świadczące co jest (np chłopcy mają wyższe tętno). Zobaczymy. Poprzednio na USG powiedział chłopak i wyszła dziewucha 🙂

A na następnym USG może poproszę o nagranie dla męża.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123

MadziaB to juz mam bezpieczny czas ❤️❤️

Ech nie moge sie doczekac,jak kazda z nas bedzie tu chwalic ale plcia...gadzetami itp :))

 

ja dzis teoche sprzataalam z P..potem on do pracy a do mnie przyszla kolezanka z prezentami :))

pozniej poszlam po Mateuszka,poszlismy do komisu..wrocilam z pierdolkami i oslonkami do kwiatkow :))

znow dzis buraki jadlam ,ale z feta i slonecznikiem z sosem koperkowo ziolowym z knorr..jeju jakie dobre 🙂 hahhahaewidentnie to moja zachciewajka 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Witam się serdecznie. 

To będzie moja druga ciąża, pierwszą mam dziewczynkę prawie 1.5 roczną ❤️

Według obliczeń poród prawdopodobnie wypadnie pod koniec lipca lub na początku sierpnia, dlatego będę zaglądać i do sierpniowych i do lipcowych mam 😄

Mam wymagającą córeczkę, więc nawet nie wiem jak uda się z pisaniem na tym forum, ale potrzebuje wsparcia (bo bardzo się boję tej ciąży) i mogę służyć pomocą, jak będą pytania na tematy na których się znam 🌞

Wspierajmy się nawzajem 🧸

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30

A ja dzisiaj pół zmiany przesiedzialam A pół przespalam 😂😂

Jutro to cała chyba będziemy spać nie ma co robić ale odpoczelam.

Najadlam się mogę iść spać dzisiaj się śmiałam ze na koniec to mnie wózkiem widlowym zawioza na porodowke hi hi 

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123

Dziewczyny!pozyczylam detektor tetna od przyjaciolki i slychac serduszko!!!dopiero 9 tc..jejuuu wzruszylismy sie ,a syn jak sluchal :))

 

dzis 3,5 godzinny schoping...kupilismy choinke.ubralismy i leze..plecy pekaja..ale.super dzien!!

jednak jutro tryb.lezacy..boli ten brzuch jak sie nalaze..a zdyszana:)

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30

Hej a ja znowu się wysiedzialam najadlam osmialam i wróciłam do domu 😂😂😂

U mnie dzisiaj 9 tydz jupi jupi maz ma 250km do granicy i od granicy 600 do domu 🙈

I znowu na 15 do pracy nasiedzimy się nic nie będzie do pracy nafutrujemy słodyczy i wrócimy do domu 😂😂😂

Odnośnik do komentarza

Nataszka Twoja praca widzę dosłownie jak moja aktualnie, żebym tylko ciepło tam miała i w kurtce nie siedziała cały dzień to byłoby cacy 🤷‍♀️

Raj że godzina zaliczona jako 8, aby tak zawsze 😂 

Naciesz się teraz mężem 🥰

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123

Nataszka z mezusiem♥️super 🙂

 

moj mial wolny weekend ale go nie bylo..szpachluje nadkola w aucie w warsztacie pracowym..wieczorem pada i tyle go mam.

 

Patek nooo znam to...ja w robocie tez w kurtce,czapce,szaliku bo przeciag okropny...ciesze siw ze moge byc na l4.

dzis porobilam teoche pierogow,bylam na spacerze z Matim i w sklepie..a teraz testuje koc od brata dla naszej mamy..

elektryczny..no extra sprawa!

 

 

Odnośnik do komentarza

Myślałam że będę jak najdłużej pracować ale chyba czas pomyslec o L4 bo się zamęczyć tak można, wracam do domu i siedzę w końcu i swetrze, nie wspominając o zapaleniu jakimś bo z siusianiem coś nie tego i z moczu wyniki też niestety, coś się tam dzieje, dowiem się na wizycie we wtorek 😞

Podziwiam że taki dzień owocny dziś misiakowata bo ja to bym przespała. 

Hmm szczerze nie pomogę, nie spotkałam się z czymś takim. A może jakieś leki witaminy czy coś nowe dostałaś od gina? Ja po swoich nowych nie tyle pokrzywka co skóra mnie bardzo swedziala dwa dni 

Odnośnik do komentarza

Hej. 

Jestem po drugiej wizycie ginekologicznej.  To 8 tydz lekarz w wywiadzie wypytał mnie o samopoczucie. Opisałam wszystkie uciążliwie objawy i najbardziej martwiący..... Bole i puchnięcie brzucha.  Pracuje w żłobku co wiąże się z ciągłym wysiłkiem fizycznym, dźwiganiem i uciążliwymi zapachami. Zrobił usg i stwierdził że ciąża rozwija się prawidłowo. To druga ciąża. 7 lat nie mogłam zajść. Lekarz mimo mojego złego samopoczucia i pracy jaka wykonuje stwierdził że nie ma podstaw do wystawienia mi zwolnienia.

Miałam w pracy przypadek koleżanka miała zdrowa ciąże usg w najlepszym porządku i po jednym z cięższych dni w pracy  ( dzieci jedno przez drugie płakało. Nie chodzące chciały ciągle na ręce.) w 9 tyg koleżanka poroniła bo lekarz nie dał Jej zwolnienia i powiedział że powinna pracować. Boję się powtórki. Co sądzicie o tej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30

Czesc dziewczyny bylam dzisiaj u lekarza i jestem lekko podlamana dzidzius rosnie ale no wlasnie to cholerne ale jest nad szyjka w dolnej czesci. 

Lekarz powiedzial ze jeszcze może byc tak ze im wyzej to pojdzie do gory i jest duza szansa na utrzymanie mam sie nie denerwowac niby. 

Tak na wypadek mam tez duphaston porobic wszystkie badania i usg schowal bo powiedzial ze pokaże kolegom. 

Gdyby ciąża byla w szyjce to by trzeba bylo zabieg, zryczalam sie ale wierze ze bedzie dobrze trzymajcie kciuki. 

Na usg dzidzius juz taki duzy sie wydaje mocno wierze ze będzie dobrze i da sobie rade. 

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123

NatasZka zalecil ci lezenie??

Bierz duphaston,na pewno pomoze no i warto juz odpoczac tak naprawde...zwolnic..nie martw sie..na pewno pojdzie z brzuszkiem do gory..ale domyslam sie jak ci ciezko!!tule mocno niunia ❤️❤️😘😘

 

Czesc Kazia..zmien lekarza jak mozesz.praca z dziecmo raz,ze jest ciezka,bo sporo na nogach,w kuckach,dzwigamie a dwa..zarazki..osobiscie lapie duzo od syna..przynajmniej przed ciaza..w zlobku dzidciaki tygodniami choruja.

Wg mnie zmien lekarza i juz..nie ma co ryzykowac..

 

Patek a nie.mozesz isc na l4 juz?

Oj znam te rozgrzewanie sie..uda to czasem caly dzien mialam zimne i czerwone mimo rajstop i spodni.

Testowalam na sobie koc elektryczny,co brat kupil mamie 😉

Miodzio!!!polecam 🙂

 

a ja dzis zalegle badania w lab zrobilam..wszystko ujemne(hiv,hcv,rozyczka przebyta),potem schoping z misiem 🙂

po obiedzie odebralismy Mateuszka i pjechalismy do znajomych..fajnie nylo pogadac 🙂

no i ja pozbylam sie ok 9-10 kwiatow,co chodowalam dla znajomej..a ze sama miejsca nie.mialam to jej kiedys obiecalam..pusto sie zeobilo 🙂

bedzie miejsce na nowe :))

juz odzie do mnie starzec rowneya-sznur perel :)) taki sukulent 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30

Lezec mi nie kazal denerwowac tez sie nie tylko te slowa ze ciaza zywa i jest duza szansa na utrzymanie ze jeszcze może sie podnieść. 

Probowalam szukać cos na ten temat ale nie znalazlam nic takiego. 

Zastanawiam sie czy skonsultowac to z innym lekarzem tez zeby miec dwie opinie sama nie wiem co robic. 

Staram sie myslec pozytywnie ale nerwy i tak tłuką strasznie 😭

 

Odnośnik do komentarza

Hej Kazia, niestety z tymi zwolnieniami bywa różnie. Jak i ze skierowaniami, wybłagać czasem się nie da. Zaleca się kobietom w ciąży oszczędny tryb więc to już jest podstawa do zwolnienia skoro pracujesz z dziećmi, jest to stres i wysiłek również, nie wolno przecież Ci dźwigać a nikt Cię nie wyręczy. A i myślę, że sam fakt w obecnej sytuacji otaczania się dużą grupą ludzi w pracy, czy dojeżdżając do pracy - żadna z nas nie chciałaby teraz zarazków brać na barki, tak trąbią nawet o tym żeby siedzieć w domu, najlepiej nas pozamykać, a kobiecie w ciąży dać zwolnienie z pracy problem bo nie ma podstaw .

Nataszka wierzę że będzie dobrze. Wiem że głowa pracuje. Za nas wszystkie trzymam kciuki. Ja też dziś po drugim USG, niby wszystko dobrze, ale przepuklinę pępowinową dzidzia ma i też już się naczytałam, lekarz mówi że do 12 tyg to normalne, powody do zmartwień byłyby gdyby po tym 12 tyg była nadal. Za 2 tygodnie znów wizyta, będę czekać z niecierpliwością. Ale jestem dobrej myśli, nie po to tak szybko po poprzednim poronieniu dostałam drugą szansę żeby miało coś być nie tak teraz. !!

Misiakowata narazie mam urlop, wracam na jeden dzień po nowym roku i potem wizyta, wtedy chyba poproszę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...