Skocz do zawartości
Forum

Lipcóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że takie określenie płci w 12 tygodniu to się jeszcze może 5 razy zmienić 😀 zwłaszcza jak lekarz widzi dziewczynkę, równie dobrze może być dzyndzelek tylko niewidoczny 😁 moja przyjaciółka żyła ze 2 miesiące ze świadomością ze będzie córka i ma 8 letniego syna 😀  myślę, że za parę tygodni lekarz może jeszcze zrewidować swoje stanowisko 😅

 

A powiedzcie dziewczyny, zwłaszcza te, które są w kolejnej ciąży, czujecie jakieś ruchy? Bo ja, wydaje mi się, że czuję. Nie są to gazy, czy ruchy w jelitach, ewidentnie coś innego 😁 a na prenatalnym pani doktor długo nie mogą zmierzyć parametrów, bo Kruszynka tak szalała. Myślicie ze to możliwe, żebym czuła? 😀

 

 

Odnośnik do komentarza

Misiakowata gratuluję synka, fajnie ze już wiesz.

Ja się pytałam lekarza jak byłam na usg w 12 tyg to powiedział że nic na razie nie widzi co mogłoby wskazywać na dziewczynke, ale absolutnie nie ma co się sugerować, bo jest jeszcze za wcześnie, więc Babaja zgadzam się.

Mój mąż twierdzi, że wie ze to synek heh może w pon sie dowiemy bo jadę na kolejną wizytę.

Dziewczyny, ja nie robiłam testu Pappa bo lekarz mi nie zlecił to myślicie ze później zleci czy nie każdemu zlecaja?

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30

Ta znajoma o której pisalam jest juz w 20 tyg i na kazdej wizycie sie to potwierdza. 

Ja mam usg za kazdym razem lekarz daje, tamtym razem jak rodzilam to mialam wszystkie ze soba w szpitalu ale może tez przez to ze porownywali bo mala nie rosła. 

W którym tygodniu jest obciążenie glukoza? 

Musze pojechać do leroy i kupić farby bo narzeczony przyjaciolki mówi ze sie grzejniki pradowe podlaczy i przed ulozeniem plytek pomaluje kuchnie myslalam o białym lub kremowym kolorze bo nie wiem jakie meble beda i czuje ze zostane bez 😂 na zadne sie nie moge zdecydowac 🙈 maz mowi ze mi postawi dwa taborety i wtedy  będzie decyzja momentalna 🤣

Odnośnik do komentarza

Witam. Byłam dziś w laboratorium na pobraniu krwi, sprawdzić czy jestem w tej ciąży czy nie, bo już nie wytrzymywałam psychicznie. Boję się tak od 15 grudnia. Mam dwa pytania:
1- mam 17 lat, z racji tego, że jestem niepełnoletnia czy powiadomienie o wynikach przyjdzie na ubezpieczenie do mojego taty? Jak byłam i gina to przyszło mu jakoś, że wypisał mi lekarz receptę na tabletki antykoncepcyjne. W llaboratorium pani dała mi taką kartkę z możliwością zobaczenia wyników wieczorem online.
2-czy taki długotrwały stres, ciąża urojona, lęk przed nią może wpłynąć na pozytywny wynik hcg we krwi?

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30
1 godzinę temu, Gość Alicja napisał:

Witam. Byłam dziś w laboratorium na pobraniu krwi, sprawdzić czy jestem w tej ciąży czy nie, bo już nie wytrzymywałam psychicznie. Boję się tak od 15 grudnia. Mam dwa pytania:
1- mam 17 lat, z racji tego, że jestem niepełnoletnia czy powiadomienie o wynikach przyjdzie na ubezpieczenie do mojego taty? Jak byłam i gina to przyszło mu jakoś, że wypisał mi lekarz receptę na tabletki antykoncepcyjne. W llaboratorium pani dała mi taką kartkę z możliwością zobaczenia wyników wieczorem online.
2-czy taki długotrwały stres, ciąża urojona, lęk przed nią może wpłynąć na pozytywny wynik hcg we krwi?

Ciaza urojona nie wplywa na wyniki wyjdzie albo ze jestes albo ze nie a robilas test ciążowy jeśli tak jaki był wynik? 

Nie wiem jak z wynikami ponieważ ja swojej 14 latce odbieralam osobiscie lub sprawdzalam online a recepta tak ja widze wszystko co ma przepisane. 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Bibsik napisał:

Dziewczyny, ja nie robiłam testu Pappa bo lekarz mi nie zlecił to myślicie ze później zleci czy nie każdemu zlecaja?

Bibsik, Papa zleca się tylko w określonych wypadkach w terminie 11-13+6. Albo jeśli jest wywiad pozytywny w kierunku chorób albo powyżej 35 roku życia. Więc jak nie ma potrzeby to lekarze nie zlecają.

Poza tym Pappa to po prostu USG i badania z krwi na podstawie czego liczy się prawdopodobieństwo. Często głupoty wychodzą. Jak nie musisz to wg mnie lepiej nie robić 🙂

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Bibsik napisał:

Dziewczyny, ja nie robiłam testu Pappa bo lekarz mi nie zlecił to myślicie ze później zleci czy nie każdemu zlecaja?

Bibsik, test pappa między 11 a końcem 14 tygodnia. Później się już nie robi. Nie każdemu zlecają. Generalnie zależy to od lekarza, moja zaleca każdemu. Kiedy masz następna wizytę? Na to się możesz umówić prywatnie, nawet nie do swojego lekarza, ale musi to być lekarz z certyfikatem do wykonywania takich badań. I nie później niż 13+6 tc. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość MadziaB napisał:

 

Poza tym Pappa to po prostu USG i badania z krwi na podstawie czego liczy się prawdopodobieństwo. Często głupoty wychodzą. Jak nie musisz to wg mnie lepiej nie robić 🙂

No to właśnie zależy od lekarza. Moja lekarka zaleca każdej ciężarnej. Ale np moja przyjaciółka zrezygnowała, bo stwierdziła, że to jej nie robi różnicy, i tak by nie terminowala ciąży, jest katoliczką. Są takie osoby, dla których to jest informacja o tyle ważna, że nie zdecydują się na urodzenie chorego dziecka, bądź czekanie na śmierć płodu. No to już bardzo delikatna i indywidualna kwestia. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Alicja napisał:

Witam. Byłam dziś w laboratorium na pobraniu krwi, sprawdzić czy jestem w tej ciąży czy nie, bo już nie wytrzymywałam psychicznie. Boję się tak od 15 grudnia. Mam dwa pytania:
1- mam 17 lat, z racji tego, że jestem niepełnoletnia czy powiadomienie o wynikach przyjdzie na ubezpieczenie do mojego taty? Jak byłam i gina to przyszło mu jakoś, że wypisał mi lekarz receptę na tabletki antykoncepcyjne. W llaboratorium pani dała mi taką kartkę z możliwością zobaczenia wyników wieczorem online.
2-czy taki długotrwały stres, ciąża urojona, lęk przed nią może wpłynąć na pozytywny wynik hcg we krwi?

Może po porozmawiaj z rodzicami? Ciężko borykać się z takim stresem w Twoim wieku. Warto porozmawiać z kimś, komu ufasz i Cię nie skrzywdzi. A rodzice, nawet jeśli będą źli, nie skrzywdzą Cię. 

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30

Ja to się już doczekać nie mogę kiedy poczuje ruchy dzidzi moja przyjaciółka ma termin na 28 czerwca i juz czuje bobasa a ja dopiero mam 12+4 to jeszcze troche musze poczekać a któraś z Was już czuje? 

Teraz to tak będzie od wizyty do wizyty ja jeszcze patrzę pod kątem zeby zleciało do końca marca i maz wroci na miesiac to juz będzie 6 miesiac a ostatnie trzy to już zlecą i będziemy sie wypakowywać 😊 

Muszę sobie koszule do porodu ogarnac a tak za 6 tyg rezerwować położna do porodu żeby mieć pewnością i ta co chce. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Babaja napisał:

No to właśnie zależy od lekarza. Moja lekarka zaleca każdej ciężarnej. Ale np moja przyjaciółka zrezygnowała, bo stwierdziła, że to jej nie robi różnicy, i tak by nie terminowala ciąży, jest katoliczką. Są takie osoby, dla których to jest informacja o tyle ważna, że nie zdecydują się na urodzenie chorego dziecka, bądź czekanie na śmierć płodu. No to już bardzo delikatna i indywidualna kwestia. 

No tak, my też raczej byśmy nie usunęli ale na 10 przypadków jakie znam, było 10 mocno fałszywych alarmów,co zabrało rodzinom miesiąc z życia. Więc wg mnie jak na USG wszystko ok to szkoda nerwów.

 

14 godzin temu, Gość Bibsik napisał:

 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Nataszka30 napisał:

Ja to się już doczekać nie mogę kiedy poczuje ruchy dzidzi moja przyjaciółka ma termin na 28 czerwca i juz czuje bobasa a ja dopiero mam 12+4 to jeszcze troche musze poczekać a któraś z Was już czuje? 

Teraz to tak będzie od wizyty do wizyty ja jeszcze patrzę pod kątem zeby zleciało do końca marca i maz wroci na miesiac to juz będzie 6 miesiac a ostatnie trzy to już zlecą i będziemy sie wypakowywać 😊 

Muszę sobie koszule do porodu ogarnac a tak za 6 tyg rezerwować położna do porodu żeby mieć pewnością i ta co chce. 

No właśnie ja pisałam wyżej, ze mi się wydaje, że czuję. Ale nie codziennie, wczoraj czułam dość intensywnie wieczorem a dziś nic i już się denerwuję. 
 

Ja się zastanawiam, jak ogarnąć cesarkę... nie mam pomysłu. Na następnej wizycie zapytam swoją ginekolog, w jaki sposób to ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gość Babaja napisał:

No właśnie ja pisałam wyżej, ze mi się wydaje, że czuję. Ale nie codziennie, wczoraj czułam dość intensywnie wieczorem a dziś nic i już się denerwuję. 
 

Ja się zastanawiam, jak ogarnąć cesarkę... nie mam pomysłu. Na następnej wizycie zapytam swoją ginekolog, w jaki sposób to ogarnąć. 

Babaja może cesarkę to zaświadczenie od psychiatry? U nas takie honorują 

Odnośnik do komentarza

Hej, beta hcg z krwi wyniosła mi: <1.10mlU/ml. Robiłam ją dziś po skąpej miesiączce, którą miałam 19 grudnia. Następny okres mam dostać niby za 5 dni ale wiece jak to jest. Czy to oznacza, że jestem w ciąży czy trzeba powtórzyć test za kilka dni? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Babaja napisał:

Bibsik, test pappa między 11 a końcem 14 tygodnia. Później się już nie robi. Nie każdemu zlecają. Generalnie zależy to od lekarza, moja zaleca każdemu. Kiedy masz następna wizytę? Na to się możesz umówić prywatnie, nawet nie do swojego lekarza, ale musi to być lekarz z certyfikatem do wykonywania takich badań. I nie później niż 13+6 tc. 

Babaja ja mam wizytę w poniedziałek ale to już będzie 15 tydzień, usg wyszło dobrze i badania też w normie więc pewnie dlatego nie zlecił.

A co do ruchów to ja jeszcze nie czuję za bardzo chociaż brzuch mi sie trochę zaokrąglił, mam nadzieję, że już niedługo poczuję.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Gość Bibsik napisał:

Babaja ja mam wizytę w poniedziałek ale to już będzie 15 tydzień, usg wyszło dobrze i badania też w normie więc pewnie dlatego nie zlecił.

 

To zależy, co lekarz w tym usg oceniał. Mi to moja ginekolog tłumaczyła tak, że test z krwi ma prawdziwy sens wtedy, kiedy parametry w usg są prawidłowe (przeziernosc karkowa, kość nosowa, przepływ przez zastawkę trójdzielną), No jeśli są nieprawidłowości to i tak ma obowiązek zlecić szereg badań. A jeśli są prawidłowe to wprowadza wartości do programu, który liczy prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych, ale wynik jest kompletny wtedy, gdy wprowadzi się również parametry z krwi. Mi po usg wyszło ryzyko trisomii 21 ok. 1:3000, a po wprowadzeniu wyników z krwi ok. 1:12000. To oczywiście nie daje pewności urodzenia zdrowego dziecka. Po prostu oblicza ryzyko, jeśli jest ono większe, niż populacyjne 1:350 chyba) to wtedy są badania typu amniopunkcja, itp. I wynik jest podstawą do ewentualnej terminacji. 
 

Wszystko zależy, dla kogo i na ile to ma znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123
9 godzin temu, Gość Alicja napisał:

Hej, beta hcg z krwi wyniosła mi: <1.10mlU/ml. Robiłam ją dziś po skąpej miesiączce, którą miałam 19 grudnia. Następny okres mam dostać niby za 5 dni ale wiece jak to jest. Czy to oznacza, że jestem w ciąży czy trzeba powtórzyć test za kilka dni? 

Czesc Alicja.poetorz bete w piatek.jeslo bedzie przyrost,znaczy ze ciaza jest 🙂

pogadaj z rodzicami 🙂

 

ja robilam pappa bo mam w pakiecie.

wczoraj bylam u swojej gin.wg niej ta zyla maciczna nie ma co sie martwic,bo jest ok.zalecila zwiekszyc Acard tylko.

wiecie co..mozw to glupie..ale co.usg moj maly jest taki senny..ledwo sie rusza..na prenatalnych doktor glowica klepal mi w brzuch,to na chwike sie rozruszal..a zaraz raczki zlozone i spi.

wczoraj mialam badanie tetna "dowcipnie" u gin..to tez ledwo sie ruszyl..ale serce bije..ja wiem ze to maluszki sie teraz tam tworza itp..ale z racji tego,ze naokolo,pelno chorob roznych np moja chrzesnica ze zlosliwa miomatia itp,ze zwyczajnie sie martwie..czy to tak ma byc..czy wina tego ze cukier odstawiony i nie lata jak mesersmith?

ech...niech juz bedziw lipiec.

ps..wczoraj w lidlu kupilam spodenki dla maluszka :)) no ciagle cos mi sie juz chce kupic 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Gość Nataszka30

Misiakowata jeszcze bedziesz nie raz pisala ze maluszek daje popalić swoimi fikolkami 😊

Dobrze ze wszystko w porządku i nirch synus rośnie 😊

Ja mam tak samo ze ciągle bym cos kupila z tym ze teraz nie bardzo mam gdzie trzymac to mnie to stopuje ale jeszcze troche i bede mogla wszystko ogarnąć. 

 

Odnośnik do komentarza

Misiakowata123, moja Kruszyna wręcz przeciwnie, tak szalała, że ciężko było ocenić parametry na usg, ale już drugi dzień nie za bardzo czuję te szaleństwa i też się już martwię. Ale wiesz, to chyba serio zależy od cukru, bo wczoraj nic słodkiego nie jadłam i była cisza, a przedwczoraj dużo więcej cukru, trochę pepsi i czułam, że szaleje. Wiec dziś zamierzam coś wciągnąć słodkiego 😂

Myślałam o detektorze tętna, ale z drugiej strony to niczego nie zmienia  Ech... stres stres stres na okrągło. 😩

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata123

Ja polecam detektor..fajne przezycie dla meza jak nie moze uczestniczyc na usg..czy dziecko 🙂

Mati gada do mikrofonu..pyta gdzie jestes hehe 

 

wiec wjezdza mi od dzis na noc insulina..moze bede spokojniejsza troche :))

ale te klucie sie w uda :((

 

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Gość Nataszka30 napisał:

Hej dziewczynki niedawno sie dowiedzialam ze mi dzidzio zmarl a bylam z nim blisko bo babcia z dziadkiem mnie wychowywali 😭

Glowa mi pęka bylam po rodzine 80km w jedna strone dopiero wracam. 

Nataszka30 bardzo mi przykro:( 3maj sie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...