Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Helena

Wspieranie rozwoju dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Helena

Witam, jestem mamą dwójki cudnych dzieci, dziewczynka (10 l.) i chłopiec (6 l.) . Jak to u maluchów bywa, potrzebna jest im ciągła rozrywka, zabawa oraz ciekawe organizowanie im czasu. W pewnym momencie już wyczerpały mi się pomysły. Dzieci się rozbrykały, a z racji tego, że jest między nimi niewielka różnica wieku, to szaleją wspólnie (i podwójnie). 

Chciałam podzielić się z wami pewnym nowym znaleziskiem, a mianowicie bardzo interesującą specjalnością na jednej z uczelni wyższych.  Instytut Studiów Podyplomowych (z siedzibą w Tychach, ale też w wielu innych miastach) oferuje specjalność: "wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sztukę oraz uczenie w działaniu". Już sama nazwa brzmi ciekawie. Chyba w końcu odnalazłam rozwiązanie swojego problemu. Bardzo chętnie pogłębię wiedzę o rozwojowych potrzebach oraz możliwościach moich dzieci, może okazać się to niezbędne i zaskakująco przydatne w życiu codziennym. Myślę, że po takich studiach, będę mogła wspierać swoje dzieci w rozwoju, dorastaniu, dzięki czemu będą nabywać nowe umiejętności. 

Mam nadzieję, że tym wpisem zachęcę was do działania! Może jest tutaj jeszcze ktoś, kto jest zainteresowany taką formą rozwijania umiejętności zarówno swoich, jak i maluchów? Lub może ktoś już studiował na tej uczelni i podzieli się swoimi doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta

Studiowałam w Instytucie Studiów Podyplomowych kilka lat temu, aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Kładą ogromny nacisk na zajęcia praktyczne - co jest super. Niesamowicie wykwalifikowana kadra - można się wieeele nauczyć. Słyszałam ostatnio o wspomnianej przez Ciebie nowej specjalności i również uważam, że jest to świetny pomysł. Może być to ciekawa przygoda, a dodatkowo poznasz fantastycznych ludzi i pogłębisz temat rozwoju dzieci. Polecam Ci również szkolenia organizowane przez Instytut Studiów Podyplomowych, tam również z pewnością znajdziesz coś ciekawego 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof

Jestem nauczycielem specjalnym od dobrych kilku lat i ostatnio również zainteresowałem się wspomnianą                specjalnością w Instytucie Studiów Podyplomowych. Szczerze mówiąc, jestem już trochę zmęczony obecnym                 systemem nauczania,    poszukuję nowych, niecodziennych rozwiązań. Trochę poszperałem wśród ofert uczelni                             i znalazłem rozwiązanie idealne. Jestem pewien, że specjalność będzie ciekawa, a zarazem przyniesie wiele benefitów                  w moim życiu zawodowym. Jest to również okazja na rozwiązanie problemu, o którym Pani napisała. Dzieci często mają problem z okiełznaniem pokładu swojej energii, a mamom brakuje już pomysłów na zabawy.   Jak widać takie studia mogą przydać się również rodzicom. Życzę powodzenia! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawidłowy rozwój dziecka zależy w głównej mierze od rodziców właśnie. Dlatego warto sięgać po sprawdzone wskazówki i metody jak te tutaj https://www.femino.pl/wychowanie-dziecka-zgodnie-z-zasada-slow-poradnik/, by dowiedzieć się, jak wychować dziecko na szczęśliwego i zdrowego człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justa

Ja i mój mąż wychodzimy z założenia, że wspieranie rozwoju dziecka powinno zacząć się już od najmłodszych lat. Dzięki temu dziecko nabiera pewności siebie, lepiej dogaduje się z rówieśnikami. Od początku trzeba wzmacniać poczucie wartości u dziecka, ale i wspierać go w nauce czytania. Przedszkole czy szkoła ćwiczą to z dziećmi oczywiście ale dużo rzeczy i umiejętności dzieci powinny nabywać i wynosić z domu. Jeśli chodzi o wspieranie dziecka w nauce czytania to polecam artykuł na jednym z portali parentingowych: https://littlemuffins.pl/nauka-czytania-jak-wspierac-dziecko-na-codzien/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwój dziecka jest na pewno bardzo ważny. Nasze dziecko będzie dobrze się rozwijało jeśli poświęcimy mu dużo uwagi i czasu, zarówno na zabawy i gry edukacyjne, jak i na miłe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dobrze jest też od czasu podarować mu coś jako formę nagrody za zachowanie czy też coś innego. My mamy taki swój sklep internetowy ulubiony, gdzie często coś kupujemy. Teraz jest świetna promocja na pluszowe plecaczki dla najmłodszych https://www.sklep.habarri.pl/brazowo-bezowy-plecaczek-z-odpinanym-brazowym-misiem-brown-bear  ,które mogą być świetną okazją na podarowanie czegoś naszemu dziecku z okazji nadchodzącego Dnia Misia czy też Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Julka

Trudno się nie zgodzić z powyższymi opiniami. Rozwój naszego dziecka to proces w jakim trzeba aktywnie uczestniczyć. Niestety patrząc na to w jakim kierunku idzie technologia, to raczej dzieci są pozostawiane same sobie. Wielu ludzi nadal wierzy, że to właśnie takie medium jak internet czy telewizja zdejmie z nich ten ciężar odpowiedzialności. W rzeczywistości dzieje się coś zupełnie odwrotnego. Moim zdaniem to trzeba nie tylko edukować swoje dzieci, ale przy okazji budować z nimi zdrowe relacje. Odnośnie zadanego wyżej pytania to książki do nauki czytania będą w stanie połączyć ją razem ze świetną zabawą. Dużą popularnością cieszy się przykładowo seria "Czytam sobie" o której więcej szczegółów dowiemy się w tym poradniku - https://czytamsobie.pl/ksiazki-do-nauki-czytania Zaoowocuje to o wiele szybszym rozwojem tej podstawowej umiejętności, co pozytywnie przełoży się na wyniki w nauce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Przedszkole Effectis

Rola twórczości w rozwoju dziecka jest nie do przecenienia. Poprzez ekspresję twórczą dzieci mogą rozładowywać swoje emocje, ale również opowiadać sytuacje, które są dla nich z różnych względów ważne lub trudne, a nie potrafią lub nie chcą opowiedzieć o nich wprost. Wzmacniane jest również poczucie własnej wartości oraz zadowolenia i radości. Twórcze zajęcia rozwijają wyobraźnię, pozwalają zdobywać wiedzę o otaczającym świecie, a także uczą zachowań społecznych. Poprzez udział w takich zajęciach u dziecka rozwija się kreatywność, spostrzegawczość, myślenie twórcze. Przy dobieraniu aktywności dla dzieci trzeba mieć na uwadze, że każde dziecko jest inne, rozwija się w swoim tempie, ma indywidualne potrzeby, jak i możliwości. Dlatego budujące jest to, że w dzisiejszych czasach powstają takie kierunki studiów i interesują się nimi, nie tylko nauczyciele, ale również rodzice 🙂

Przedszkole Terapeutyczne Effectis

02-798 Warszawa, ul. Pod lipą 1 lok. Nr 2

tel.: +48 505 868 502; +48 515 591 870; 

e-mail: biuro@effectis.edu.pl

www.effectis.edu.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie rozwój najlepiej jest wspomagać jakimiś zajęciami dodatkowymi, szczególnie jeśli nie mamy na tyle kompetencji by jakoś kreatywnie spędzać czas z dzieciakami. Na pewno fajnie sprawdzają się też języki obce. Niedawno na https://mindly.pl/ czytałam o tym, czy języki obce w przedszkolu mają w ogóle sens. Warto spojrzeć na ten artykuł i właśnie na takie języki się też zdecydować 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...