Skocz do zawartości
Forum

Zasypianie


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, załozyłam nowy temat bo nie znalazłam nic podobnego, mam nadzieję że nie przeoczyłam jeśli tak to proszę mnie tam nakierować.

Mam problem ze swoim prawie 3 miesięcznym synkiem, jest karmiony wyłącznie piersią. Odkąd skończył dwa tygodnie mamy problem z zaśnięciem. Przy piersi nie ma mowy aby zasnął jak był mniejszy to płakał teraz różnie zazwyczaj odwraca się i marudzi bo jest śpiący. Nie akceptuje smoczka (próbowałam już 3 różnych), nie lubi wózka, w samochodzie też płacze. Jedynie na rękach zaśnie ale jest co raz cięższy i nie dam rady go nosić (a trzeba naprawdę długo aby zasnął). Ostatni tydzień był ok, a teraz w 11 tygodniu co chwile płacz. A im bardziej zmęczony to tym gorzej. Dodatkowo zauważyłam w kupce większe niż zazwyczaj ilości śluzu. Stosowałam już dietę bez nabiału, miał też przepisany delicol i dicoflor a także espumisan bo wiązałam ten płacz i trudności z zasypianiem z bólem brzuszka ale nie było żadnej poprawy. Czy któraś z mam spotkała się z czymś takim? Najbardziej nie rozumiem dlaczego nie chcę zasnąć przy piersi bardzo mi z tym ciężko :( Przepraszam za tak długą wypowiedź, ale potrzebuje wsparcia. Pozdrawiam wszystkie mamy.

Odnośnik do komentarza

Współczuję, bo na pewno jesteś zmęczona, a jeszcze serce boli, że synek też nie może spokojnie spać.
Szukanie przyczyn nie jest łatwe, bo trzeba wyeliminować po kolei potencjalne rzeczy, które mogą przeszkadzać, a i tak może się zdarzyć, że nie znajdzie się przyczyny.
Warto sprawdzić ile synek śpi na dobę? Może śpi za mało i ze zmęczenia potem nie może spać, co powoduje błędne koło.
Jak długie ma drzemki w ciągu dnia, czy są regularne? To cały czas podlega jeszcze wyregulowaniu, ale warto do tego przyzwyczajać. Dzieci lubią stałe pory spania, czują się bezpieczniej, gdy wiedzą co po czym następuje np. po spacerze jest drzemka, po kąpaniu jest nocne spanie itd.
Gdzie śpi, czy ma swoje stałe miejsce spania? Dzieci lubią stałe rzeczy, gdy ciągle śpią gdzie indziej zaburza to ich poczucie bezpieczeństwa, dlatego najlepiej, żeby dziecko miało stałe miejsce spania.
Czy kp jest dla niego wystarczające, prawidłowo przybiera na wadze? Jeśli tak, to ok, jeśli nie, to trzeba rozważyć dokarmianie butelką, bo może być zwyczajnie głodny.
Jak jest ubierany? Czy pokój, mieszkanie jest dobrze przewietrzone? Może jest mu za ciepło albo za zimno.
Czy cisza go uspakaja? Jeśli tak, to warto dbać, by miał ciszę do drzemek i do spania, tak, żeby nie rozpraszała go rozmowa, telewizor, muzyka itd.
Czy ma stałe rytuały w ciągu dnia? Karmienie o stałych porach (wiem, że przy kp jest na żądanie ;)) i w tych samych miejscach, spacery o tej samej porze, codzienna kąpiel o stałej godzinie np. o 19.00.
Jeśli wszystkie wymienione wyżej rzeczy są przerobione, to warto przeanalizować czy nasilenie objawów nie ma związku ze skokami rozwojowymi, niektóre dzieci mocniej je "odczuwają". Może warto zrobić małemu badania, żeby sprawdzić czy układ moczowy i brzuszek są ok.
Powodzenia! 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...