Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marysia

Pierwsza wizyta u ginekologa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marysia

WItam, mam 18 lat i nigdy nie byłam jeszcze u ginekologa, ale chciałam zapytać jak taka pierwsza wizyta wygląda. Czy lekarz przeprowadza najpierw jakiś wywiad, może jakieś wyniki powinnam zrobić? Myślałam troszkę o pigułkach antykoncepcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idąc do gina warto się przygotować np. napisać sobie wcześniej pytania, które chce się zadać. Trzeba również zadbać o higienę narządów płciowych. Warto też zapisać kiedy miało się ostatnią @ i jak długo trwają cykle.
Ginekolog robi na początku wywiad, a potem badanie palpacyjne, by sprawdzić czy wszystko jest ok.
Wizyta nie powinna być szybka, a gin najlepiej jakby był cierpliwy i delikatny. Jak ci się nie spodoba ta wizyta, to zawsze możesz iść potem do innego.
Powodzenia! 🙂 

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Farnasa

Kochana sama Cie bardzo dobrze rozumiem. Każda z nas była na pierwszej wizycie u ginekologa oraz tak samo ją przeżywala. Na pewno dobrze jest sobie uświadomić, ze wybieramy się do lekarza a taka osoba patrzy się na nas jak na pacjenta. Poczytaj sobie opinie o poszczególlnych lekarzach tak aby trafić do dobrego. Polecam na pierwszą wizytę raczej ginekologa prywatnie.

Zerknij sobie równiez na strone:

https://markemed.com.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa-jak-sie-do-niej-przygotowac/

Jest tutaj napisane jak się przygotowac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przede wszystkim się nie stresować bo to normalna rzecz, na różnych lekarzy już trafiałam i połowa przynajmniej była mało delikatna ale nawet jak na takiego trafisz się nie zrażaj i nie przejmuj, z mojego doświadczenia lepsi są młodzi lekarze i lekarki jakoś bardziej empatycznie podchodzili do mnie, powinien zebrać wywiad i zrobić podstawowe badania i poinstruować co ile powinnaś się u niego zjawiać, jeśli zaleci antykoncepcje to też ważne przed tym badania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...