Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ogvh

Grudniowe mamusie 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kropka

Ja się dobrze czuje, ale od czasu do czasu pobolewa mnie podbrzusze. No i zmęczona jestem 🙂 

ja tez się zastanawiam czy nie za dobrze się czuje 😁 

dziewczyny potrzebuje pomocy. U dzidzi wszystko dobrze, serducho bije jak dzwon. Ale zmartwiła mnie doktorka mówiąc ze dziecko jest jakieś duże... ma 45mm(10+5 mam obecnie a wychodzi 11+2). Czy to może oznacza. Coś złego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hiacynta
1 minutę temu, Gość Kropka napisał:

Ja się dobrze czuje, ale od czasu do czasu pobolewa mnie podbrzusze. No i zmęczona jestem 🙂 

ja tez się zastanawiam czy nie za dobrze się czuje 😁 

dziewczyny potrzebuje pomocy. U dzidzi wszystko dobrze, serducho bije jak dzwon. Ale zmartwiła mnie doktorka mówiąc ze dziecko jest jakieś duże... ma 45mm(10+5 mam obecnie a wychodzi 11+2). Czy to może oznacza. Coś złego? 

Kropka może nie martw się na zapas. U mnie podobnie, jak byłam na 2 USG to myślałam, że będzie miało 25mm, a miało 40mm! Później się okazało że jesteśmy prawie tydzień do przodu. Ja się obawiam tylko, że może mnie czekać cesarka, bo dziecko może być duże. My oboje jesteśmy wysocy, więc jest taka szansa. 

Jak tak dalej pójdzie to zostanę mama listopadowa😉najważniejsze żeby było zdrowe, a do reszty się dostosuje grzecznie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kropka

Ja za każdym razem, jak idę na USG to chce tylko usłyszeć, że bije serduszko 🙂 jakoś nie myślałam o długości bobasa. No ale dziś to mnie zestresowała 😞 

Ja widzisz z kolei jestem niska, mąż wyższy o 20cm 😄 A w którym tygodniu Hiacynta byłaś na 2 USG? 🙂 

I rozumiem, że wolałabyś rodzić naturalnie niż się poddać cesarce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hiacynta
2 godziny temu, Gość Kropka napisał:

Ja za każdym razem, jak idę na USG to chce tylko usłyszeć, że bije serduszko 🙂 jakoś nie myślałam o długości bobasa. No ale dziś to mnie zestresowała 😞 

Ja widzisz z kolei jestem niska, mąż wyższy o 20cm 😄 A w którym tygodniu Hiacynta byłaś na 2 USG? 🙂 

I rozumiem, że wolałabyś rodzić naturalnie niż się poddać cesarce?

Na 2 USG byłam w 10 t.c. ( pierwsze w 6 t.c., bo już się źle czułam i brzuch mnie bolal, więc, kazała przyjść). A okazało się, że jestem prawie w 11. Mezus się zaśmiał i powiedział, a nie mowilem? Bo w jego rodzinie praktycznie wszystkie kobiety miały cesarki, bo dzieci się rodziły duże. Tam nawet ciotki i kuzynki mają 170-180cm wzrostu!!! Masakra!

U nas 24cm różnicy. 

Wolę poród siłami natury. Po CC są zrosty, ktorę później mogą boleć. Ale jak się nie uda to trudno. Najważniejsze jest dla mnie dziecko. Powiem tylko, że mam koleżanki, które miały CC na życzenie. 

A Ty Kropka chciałabyś CC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kropka

O, czyli u Ciebie też bobas większy 🙂 O kurczę, to widzę że dobre geny po stronie męża 😄 siostra mojego męża urodziła duże dzieci (córka 4.5kg, syn prawie 5kg) i miała zawsze CC. Ja to mam nadzieję, że dzidzia może i większa, ale max 3.5kg będzie miała 🙂 A po stronie Twojej rodziny popularne są CC?

Ja również jestem za porodem siłami natury. Wiem, że niektóre kobiety chcą i życzą sobie CC, ale mam nadzieje że dla mnie i dla Ciebie będzie to ostateczność 🙂 też czytałam o zrostach. Osobiście jestem trochę przerażona porodem naturalnym, ale liczę na to że szerokie biodra pomogą no i jakoś to będzie 🙂 damy radę 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika210

Hej! :) Witam się z Wami pod koniec 11 tygodnia. To moja pierwsza ciąża, więc cieszę się, że znalazłam te forum i będę mogla wymieniac się z Wami doświadczeniami :)

Za tydzień mam badanie genetyczne, jestem pozytywnie nastawiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudyna

Ale chyba na takim etapie ciąży duży dzidziuś nie znaczy że będzie duże dziecko tylko że po prostu ciąża jest starsza. Ja panicznie nie chce mieć cc, a nawet jeśli sytuacja z koronawirusem się nie uspokoi i mam rodzić sama, to wolę rodzić w domu chyba. Pierwszy poród miałam lekki, córka 2900, więc liczę że ten będzie jeszcze szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hiacynta
14 godzin temu, Gość Kropka napisał:

O, czyli u Ciebie też bobas większy 🙂 O kurczę, to widzę że dobre geny po stronie męża 😄 siostra mojego męża urodziła duże dzieci (córka 4.5kg, syn prawie 5kg) i miała zawsze CC. Ja to mam nadzieję, że dzidzia może i większa, ale max 3.5kg będzie miała 🙂 A po stronie Twojej rodziny popularne są CC?

Ja również jestem za porodem siłami natury. Wiem, że niektóre kobiety chcą i życzą sobie CC, ale mam nadzieje że dla mnie i dla Ciebie będzie to ostateczność 🙂 też czytałam o zrostach. Osobiście jestem trochę przerażona porodem naturalnym, ale liczę na to że szerokie biodra pomogą no i jakoś to będzie 🙂 damy radę 🙂 

Moja mama 2x sn, ale już jej siostra 2xCC. Ale reszta kobiet siłami natury. 

Na razie staram się za bardzo o tym nie myśleć. Biodra mam raczej średniej wielkości, więc różnie może u mnie być. Może zdecyduje się na znieczulenie.

Co do dziecka, to z pewnością jest większe niż sugeruje kalendarz ciąży. Od początku prowadziłam wszystko w aplikacji. U mnie regularnie i typowo, więc z obliczeń wynika, że mały rośnie trochę szybciej 😉

Wielkie bobaski u Twojej siostry 😄przepraszam, że pytam, czy siostra była zdrowa czy miała cukrzycę ciążowa? To jest coś czego ja się bardzo boje😭

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudyna
Godzinę temu, Gość Hiacynta napisał:

Klaudyna nie boisz się porodu domowego?

Bardziej się boje samotnego w szpitalu chyba , mam jeszcze czas do nanysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...