Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość anhella

hemoroidy w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anhella

Dziewczyny czy wy też miałyście problem z hemoroidami w ciązy? Do już drugi trymestr i czuję przy wypróżnianiu ból i pieczenie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam przy trzecim dziecku. Niefajne uczucie delikatnie mówiąc :/. Dużo pij w ciągu dnia, jedz potrawy zawierające dużo błonnika, unikaj zapierających rzeczy. Jak chce Ci się qpę to idź od razu zrób, nie przetrzymuj. Podcieraj się mokrymi chusteczkami, nie zwykłym papierem toaletowym.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HemoroidyInfoOE

Dzień dobry,
w Pani stanie rekomenduję wizytę u ginekologa prowadzącego ciążę, aby wykluczyć wszelkie poważniejsze schorzenia. W okresie ciąży, w związku ze stopniowym wzrostem objętości macicy w obrębie jamy brzusznej następuje szereg fizjologicznych zmian, mogących skutkować powstaniem guzków hemoroidalnych. Typowymi objawami są świąd, pieczenie i sączenie, pozostawienie śladów stolca, jasnoczerwone ślady krwi na stolcu i papierze toaletowym lub bieliźnie, a także uczucie niekompletnego wypróżnienia.
Zachęcam do odwiedzenia strony hemoroidy.info.pl oraz przeczytania artykułu na temat hemoroidów w czasie ciąży https://hemoroidy.info.pl/hemoroidy-w-ciazy/
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kapcysia

Hemoroidy w ciąży to była moja zmora. Miałam Posterisan w czopkach i tylko dzięki temu przetrwałam. Szybko przyniosły ulgę i mogłam normalnie funkcjonować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewka900

Właśnie borykam się z tym problemem. Lekarz po oględzinach zalecił wpychanie hemoroida w odbyt oczywiście delikatnie. Ja robiłam tez nasiadowki z kory dębu i piłam dużo wody z cytryna żeby rozdzedzic stolec. Po tygodniu hemoroidy się wchłonął. Ale i tak trzeba uważać żeby znowu nie wylazł.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...