Skocz do zawartości
Forum

2-tyg. noworodek a mleko modyfikowane


Gość Agcza88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do doświadczonych mam, a mianowicie moje maleństwo skończyło 3 dni temu 2 tygodnie. W szpitalu dawałam butelke bo brak pokarmu. Później walka o laktacje, podciecie wedzidelka u małej, ale ciągłe problemy z przystawianiem się do piersi z moją dieta itd. Postanowiłam dawać mleko modyfikowane... I właśnie tu zaczynają się kolejne kłopoty. Mała je raz co 2 h, raz co 3. W nocy nawet co 4, bywa różnie. Zje 50 ml, czasem 80 ale trwa to około 40 minut. Lub zje 50, zaśnie za nic nie da się jej obudzić a za godzinę płaczę z głodu. Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza

W karmieniu mm nie ma nic złego :)
W tych problemach z karmieniem też w pierwszej chwili pomyślałam jak Rita, że problem jest ze smoczkiem. Może jest za mała dziurka i mleko nie przepływa swobodnie.
Nie budź jej do karmienia, chyba że córka jest wcześniakiem i powiedzieli ci byś ją regularnie w nocy karmiła.
W ciągu dnia staraj się regularnie karmić i dawać podobne porcje.
Głowa do góry, powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi! :) cały problem w tym że z innego smoczka mi się krztusila bardzo i położna poleciła avent i od tej pory nie ma aż takiego problemu. Też tak mówiła jak wy, żeby dawac w stałych odstępach (mniej więcej oczywiście) i w miarę jednakowe porcje. Natomiast chyba zaczyna się u nas problem ze wzdęciami.
Nie budzić? Ok. Tyle że ona się kręci bardzo, popłakuje i nie potrafię tak sobie spać, mąż co innego on nie ma problemu, twierdzi że jak będzie naprawdę głodna to się rozedrze na całego.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam taki problem, że córka piła o połowę mniejsze porcje niż normy, i u nas w drugą stronę wlasnie pomogła zmiana smoczka z Avent natural, który jest twardy i się "trudniej" pije (zalecany np do karmienia mieszanego bo niemowlę musi mocno ssać) na lovi, który jest mięciutki no i zmiana na 3mc+. Powoli się poprawiło i dziecko zaczęło normalnie pić. O dziwo starsza piła z Aventa i problemu takiego nie mieliśmy w ogóle. Obydwu córko dawałam mleko Bebilon Profutura (ja osobiście uważam, że skład ma najlepszy że wszystkich) i nie mieliśmy ani razu najmniejszego problemu z wzdeciami, więc polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...