Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
paula00-25

Przepisy na dania dla niemowląt

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do doświadczonych mamusiek o parę przepisów na zupki albo na obiadki dla niemowlaczka od 5 miesiąca.
Zaczynam rozszerzać dietę swojej córeczki a słoiczki są drogie więc chce sama gotować, podsuńcie jakieś przepisy:Oczko:

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200708194565.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070310060114.png

http://pierwszezabki.pl/s/suwaczek_8898396.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

paula, ja przepisow jako takich nie ma ale po prostu gotuje na parze albo w wodzie rozne warzywa, czesto i chetnie zielone ( brokuly, groszek, zielona szparaga, pora itp) i potem to tylko miksuje, oczywiscie na poczatek po jednym warzywku zeby sie do smaku Oli przyzwyczaila, czesto zageszczaczem jest u nas ziemniak, dla przyzwyczajenia do smaku warzyw mam ten sposob ze to puree rozrzedzam w mleku wieczornym a z czasem przechodze na podawanie samej papki :)
a na obiadki to dusze tez jakies mieska (biale drobiowe albo cielece) i tez potem miksuje z warzywami

oj, cos zamieszalam, jutro zajrze to moze jasniej to opisze :)
a poza tym to mysle ze bedzie duzo dziewczyn z innymi, madrzejszymi przepisami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

monikouette
anulka, no mialam isc....

a skromna jestem bo przeciez wziasc trzy warzywa i wrzucic do garnka to zaden wyczyn! jutro zobaczysz ze tu beda wymyslniejsze przepisy :) :lol:

ale te najprostsze są najlepsze :Śmiech:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a poza tym takiemu maleństwu nie podasz od razu dania złozonego z 10 składników...trzeba obserwowac i dawać pojedynczo bo coś może uczulić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no jasne, ale z obserwacji wnosze ze to czesciej owoce uczulaja niz warzywa, nie wiem dlaczego ale tak jest.....
co do tego ziemniaka to trzeba oczywiscie z umiarem bo to "zatwardzacz" i dlatego z zielonymi warzywami bo one wspomagaja trawienie :) tak samo jak np sliwki, tyle ze lagodniej :)

bodra, ide juz spac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

monikouette
no jasne, ale z obserwacji wnosze ze to czesciej owoce uczulaja niz warzywa, nie wiem dlaczego ale tak jest.....
co do tego ziemniaka to trzeba oczywiscie z umiarem bo to "zatwardzacz" i dlatego z zielonymi warzywami bo one wspomagaja trawienie :) tak samo jak np sliwki, tyle ze lagodniej :)

bodra, ide juz spac

marchewka gotowana też zatwardza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pyszna zupka jarzynowa od 6 miesiąca:
skład:
pół marcheweczki, 1/4 pietruszki, 1/4 kalarepki, dwie łyżeczki zielonego groszku, jeden ziemniak, jeden mały buraczek czerwony, kilka gałązek koperku, dwie małe różyczki brokuła, oliwa z oliwek i kawałek mięska z indyka lub kurczaka (ja zawsze gotowałam wcześniej, żeby dziecko nie jadło wywaru z mięsa).

Przygotowanie:
Oczywiście tu się nie będę rozpisywać, ponieważ jest to dziecinnie proste. Wrzucamy wszystko oprócz mięska na gotującą wodę i gotujemy do miękkości. Pod koniec gotowania dodajemy mięsko ugotowane plus koperek, dolewamy oliwę z oliwek i miksujemy.

Często zamiast oliwy dodawałam łyżeczkę masełka śmietankowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupka ze szpinakiem od 6 miesiąca

Gotowałam ją często, bo Miki miał braki żelaza, a jak wiemy szpinak zawiera ogromne ilości tego pierwiastka.

Składniki:
po jednej sztuce: marcheweczka, ziemniak, ugotowany wcześniej kawałek piersi indyka lub kurczaka, gałazka szpinaku, może być ewentualnie mrożony.

Przygotowanie:
Wszystkie składniki wrzucamy do gotującej wody, i gotujemy do miękkości. Można też ugotować warzywa na parze i dodać oddzielnie ugotowane mięsko, dolać wody, masełko lub oliwę z oliwek i zmiksować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupka z buraczkiem od 7 miesiąca

Składniki:
* 2 marchewki
* 1 pietruszka
* 1 buraczek
* 1 łyżeczka oliwy z oliwek
* 1 filet z indyka (ugotowany wcześniej)
* kaszka kukurydziana
* woda

Przygotowanie:
Warzywa obrać, pokroić w kostkę wrzucić do wrzącej wody z dodatkiem oliwy i gotować do miękkości. Zmiksować razem z wcześniej ugotowanym indykiem. Dodać kaszkę (ugotowaną tuż przed podaniem) do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Przestudzić i podać dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jarzynowa z żółtkiem od 6 miesiąca

Składniki:
1/2 marchewki, pietruszki, selera, kalarepki, buraka, ziemniaka
Około 250 g chudego mięsa (np. filet z indyka)
5 łyżeczek błyskawicznej kaszki kukurydzianej lub kleiku ryżowego
łyżeczka masła
żółtko

Przygotowanie:
Obrane, umyte i pokrojone warzywa zalej wrzątkiem i gotuj pod przykryciem do miękkości (ok. 20-30 minut). Następnie przestudź i zmiksuj na papkę (możesz również przetrzeć przez sitko). Dodaj masło i połowę żółtka. W osobnym garnuszku ugotuj kawałek mięska, drobno posiekaj i dodaj do przygotowanej papki warzywnej. Ponownie zmiksuj. Dosyp kaszkę lub kleik (błyskawiczny, nie wymagający gotowania) i dokładnie wymieszaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka31

witam

Anulka- Twoje przepisy zmusza mnie do podlaczenia kompa do drukarki, nie chce mi sie przepisywac ich a sa fajne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krem z brokułów od 6 miesiąca

Składniki:
50 dkg brokułów
łyżka wywaru z warzyw
łyżka oliwy z oliwek
50dkg piersi z indyka (wcześniej ugotowanej)

Przygotowanie:
Umyć brokuły, wrzucić do gotującej wody i gotować 20 min. Następnie dolać łyżkę oliwy z oliwek i wywar z warzyw oraz pierś z indyka i gotować 5 minut. Zmiksować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...