Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

AniaMania planowałam rodzić na Madalińskiego, bo mieszkam przecznicę dalej, więc praktycznie piechotką na porodówkę bym miała, ale co teraz będzie to się okaże.

Muszę Wam zdać relację z dzisiejszego poranka. Otóż zadzwoniłam z samego rana najpierw na Karową, gdzie dostałam termin wizyty na 13 września i nikt się wynikiem zbytnio nie przejął, ponieważ do długo czekania a cukier był bardzo wysoki to zadzwoniłam jeszcze na Wołoską zapytać jak u nich z terminami i kazali mi przyjść na Izbę Przyjęć z dokumentacją. Pojechałam, gdzieś koło 9, pokazałam wyniki, a pielęgniarka już w rejestracji mówi, że to trzeba natychmiast na oddział przyjmować, poszła od razu do Pani doktór z pytaniem czy mnie przyjmie i weszłam z buta po za kolejką. Pani doktór młodziutka ale bardzo przyjemna, wszystko mi wytłumaczyła, mówi, że w ciąży absolutnie nie można chodzić z wysokim cukrem i takie wyniki to jest na cito i że pewnie położy mnie do szpitala, żeby ustalić insulinę. Na razie dostałam glukometr i mam badać godzinę po posiłku co dwa dni mam do niej przychodzić, żeby zobaczyła jak rzeczywiście te cukry wyglądają i po tygodniu zdecyduje czy na oddział i insulina, czy dieta i będziemy z tego wychodzić. Jeszcze stwierdziła, że w ciąży to trzeba działać od razu, a nie marazm na prawie miesiąc i to się w głowie nie mieści, że szpital specjalistyczny tak postępuje. Dostałam glukometr, jakieś specjalne badania glikemii, przeciwciał i czegoś tam jeszcze z krwi na cito do następnej wizyty oraz byłam u dietetyczki, która mnie trochę opieprzyła, że przesadziłam teraz w drugą stronę i mam jeść więcej- dwie kanapki na śniadanie i dwie na kolację, nie jak do tej pory po jednej, bo teraz głodzę dziecko. Ale też rozpisała mi dietę włącznie z tą drugą kolacją o 21. Właśnie do pracy dotarłam i nie wiem jak to będzie, bo widzę, że chyba za dużo nie popracuje przez najbliższy miesiąc.

Sy1up1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! <3<br /> widzę, że temat ubrań ciążowych się pojawił :D ja byłam dwa tyg temu w galerii i kupiłam w h&m legginsy ciążowe i jakkolwiek to zabrzmi są tak wygodne ze juz w nich chodze bo niestety w „stare” ciuchy sie mieszcze bardzo na styk albo wcale i liczę ze to przez moje dziecko a nie przez jedzenie :D zaluje ze drugiej pary nie kupilam, ale w sumie po co... bluzki to zawsze nosilam oversize wiec z tym nie mam problemu, sukienki tez kocham takie luzniejsze :) co do kurtki czy plaszcza to kumpela ma dryg to kupowania w lumpeksach wiec sie zadeklarowala ze mi cos znajdzie <3 ja jak bylam w pon na wizycie u gin to 1kg przybralam :) <br /> mowilyscie ze czujecie jakies mrowienie w brzuchu i prawdopodobnie to ruchy malucha, dzis rano tez cos takiego poczulam, ja mam gorzej bo to pierwsza ciaza i kompletnie nie wiem jakie to faktyczne odczucie :)

Kamma, witaj! :)

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Co do ciuchów, to ja już mam legginsy ciążowe z lidla, kupiłam jeszcze takie alladynki ala dżinsowe i nosze je na razie zamiast dżinsów, bo też już w swoich się nie dopinam. Od początku ciąży schudłam 2kg, ale sam brzuszek się powiększył. Noi oczywiście tą kutkę z bonprix na zimę, ale była mega tania bo 70zł kosztowała z 290zł, chyba w ogóle te ciuchy ciążowe są fajne i dość tanie tam. O taka: https://bit.ly/ 33IX0hH

Sy1up1.png

Odnośnik do komentarza

Gagusia ja nawet nie wiedziałam że są takie kurtki że można dopiąć później kawałek na nosidełko. :D super że ci taka lekarka trafiła. W końcu ktoś kto jest aby pomoc a nie tylko zarobić pieniądze. Trzymam kciuki abyś nie musiała kłaść się do szpitala i brać ta insulinę. Oby dieta dużo zadziałała. Dziwi mnie tylko ta dietetyczka z tymi dwoma kanpkami na śniadanie i na kolacje. A dziwi tylko dlatego że ja np więcej niż jedną nie zjem. Bo zaraz czuję pełny brzuch i mi niedobrze się robi a więc muszę odczekać około 30minut jak jie dłużej aby następna zjeść.

kamma witaj. Super że dołączyłas. Co do odczuć w ciąży to ja czasem też zapominam o ciąży. Ale bywają dni jak dziś ze albo głowa boli albo słabo albo mdli. Więc wtedy nie da się zapomnieć. Ale już niedługo będziemy czuły spokojnie swoje maluszki to nie da się już zapomnieć.

angela świetnie że usg chociaż gin zrobił. Dziwne że ci nie dał badań przecież to na samym początku są potrzebne. A kartę ciąży masz założona?

Szykuje się przyszły tydzień wizyt. Ale będzie atmosfera napięta. Napewno wszystko wporzadku będzie.

Ja mam lenia dzisiaj ze szok. Trochę to wina samopoczucia i bólu głowy i mdłości i wogole. Muszę tylko podwizac pomidorki bo nocy była taka ulwea że boję się że się polamia.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Kamma witaj na forum. :)

Mam spodnie 2 sztuki i 1 leginsy ciążowe z poprzedniej ciąży plus jakieś większe swetry ,jakieś bluzki.
Teraz dokupiłem jedne ciążowe w ciuchu za 25 zł. U mnie w Lublinie jest ciuchland dla ciężarnych i w dodatku mega tani!!! Pewnie coś dokupie. W normalnych sklepach nie zamierzam.

Gagusia- Ależ historia. Życzę powodzenia i obyś nie musiała długo tkwić w szpitalu.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Wiolinka Ja mam nadzieje, że zdarzy się cud i te wyniki z glukometru nie będą tak złe, żebym musiała iść do szpitala, tylko dietę będę trzymać. Na razie pierwsze badanie cukru po obiedzie prawie w normie 141, norma do 140, ale mięsa nie zjadłam, bo w barze pracowniczym nie było żadnego gotowanego, więc wzięłam kaszę z dużą ilością warzyw gotowanych.

Sy1up1.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, bardzo dziękuję za serdeczne przyjęcie mnie na forum :) :) :) Czeka mnie jeszcze sporo czytania, by w pełni włączyć się w tematykę.
Jest to naprawdę pokrzepiające, wiedzieć, że nie jestem sama w tym co teraz odczuwam.

Gagusia cieszę się, że trafiłaś na kompetentnego lekarza, bo wiem z doświadczenia własnego, że różnie z tym bywa.
Też w najbliższym czasie czeka mnie doposażenie szafy, bo została i już tylko para spodni w które się mieszczę.

Trzymam kciuki za Was wszystkie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqyx8dhrfuzqxo.png

Odnośnik do komentarza

Gagusia- Rozpisza ci dietę i będzie dobrze choć pewnie ciężko na początku. Trzymam kciuki za kolejne badania.

Kamma- Pisz kobieto o wszystkim. Nie ma tematów tabu. ;) Fajne kobitki tu są. Pozdrawiam.

A propo mięsa jedziemy zaraz na grilla. A ja spakowałam kukurydzę śliwki pomidory i paprykę . :) Hehe. A i chrupki.

Miłego wieczorku wszystkim. Pewnie odezwę się jutro.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Gagusia strasznie się cieszę że trafiłaś na fajnych i kompetentnych lekarzy! To strasznie ważne, a w ciąży jak.ma się jakieś dolegliwości to już w ogóle. Ale w tym pierwszym szpitalu to śmiech na sali, jakbyś miała tyle czekać na wizytę.
W sumie mam tak jak Ty, brzuch się powiększa a narazie schudłam ;) ale to częste dosyć na początku.
Spothlight leginsy chyba są najfajniejsza opcja :D albo właśnie spodnie na gumce.
Kamma my fajne dziewczyny jesteśmy :D do nas jak w dym że wszystkim
Wiolinka dobrej zabawy na grillu :D
Dzisiaj mam okropne samopoczucie. Głowa boli, niedobrze mi i jednocześnie jestem głodna. Masakra :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...