Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mama Ani

Obniżone napięcie mięśniowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama Ani

Witam.
Mam córkę, aktualnie skończyła 8m-cy. Na pierwszej wizycie szczepiennej (6tygodni) lekarka dała nam skierowanie na konsultacje do rehabilitantki, dziecko jest rehabilitowane metodą Bobath od 3m-ca życia a Vojtą od kiedy skończyła 7. Aktualnie nie potrafi w dalszym ciągu trzymać główki w pionie-leci jej do tyłu, nie przewraca się sama z pleców na brzuch, nie mówiąc już o siadzie czy raczkowaniu. Oprócz tego staram się ćwiczyć z nią w domu. Ogólnie jest dzieckiem bardzo wesołym, kontaktowym i ciekawym świata.
Martwię się, ponieważ myślałam, że efekty rehabilitacji przyjdą szybciej.
Czy jest ktoś, kto ma lub miał podobną sytuację i może mi nakreślić jak długo dziecko było rehabilitowane, kiedy i jakie postępy nastąpiły? I czy to, co można wyczytać w necie na temat obniżonego napięcia a właściwie następstwa tego ma jakiekolwiek przedłożenie w rzeczywistości? Chodzi mi o koordynacje ciała, czy dziecko ma problem z chodzeniem, koncentracją ruchową? Jak jej pomóc by jak najlepszej sobie z tym radziła w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość amita

W przypadku obniżonego napięcia mięśniowego warto wybrać się do miejsca, w którym zajmują się rehabilitacją niemowląt. Jeżeli mieszkacie w okolicach Sosnowca to polecam wam https://www.fundacjameritum.com/ Tam na pewno spotkacie się z profesjonalną obsługą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...