Skocz do zawartości
Forum

Crazy Mums


Rekomendowane odpowiedzi

cześc wszystkim!
ja Iza nie dostałam nic na Mc, ty do wybrańców należysz! ha ha

froch ale ci fajnie! ja też chcę poleciec samolotem!
nie trza było mnie w walize zapakować?
ja miałam prawie 150 pluszaków po starszym synu bo zbierał ale się pozbyłam teraz wszystkiego bo ma alergię na kurz i roztocza...
froch Milenka zuch dziewczyna!

Życie jest piękne:-)

Odnośnik do komentarza

FamilyTree
Pinky też super :) Ale już bardziej takie hm... no nie wiem jak to nazwać ... takie dresiarskie :D

Nusiak masz ogromne szanse na synka. Zauważcie, że większosc małżeństw jak ma pierwszą córkę to potem jest synuś, a jak mają pierwszego synusia to drugi jest też zazwyczaj synuś. Rzadko się zdarza, że po synku jest córcia.

Tree a to sprawdzone bo ja chcę też synka
wkońcu mam już 2 kobitki

Odnośnik do komentarza

Halo Rachotka
U nas też pogoda niezbyt ciekawa, pochmurno i kropi deszcz. Staram się właśnie zmobilizować, by chociaż na krótki spacerek pójść...
Dziewczyny ja mam do Was mega pytanie. Jak jest u Was z myciem zębów malcom??? Ile razy dziennie myjecie im ząbki i JAK WAM SIĘ TO UDAJE???
Zaczełam mieć straszny problem w tym temacie, bo o ile wcześniej Viki dawała sobie majstrować przy uzębieniu, pokazywałam jak myję zęby sobie i ona też godziła się na toaletę, to ostatnio nastąpiła zupełna zmiana frontu. Jak tylko zobaczy że biorę szczoteczkę to ucieka, zaciska szczęki i niczym nie można jej przekonać. Po prostu tragedia!!! Martwię się, bo przez ostatnie dni to zęby ma myte po łebkach. Nie chcę jakoś siłowo interweniować, aby jej już całkiem nie wystraszyć i nie zniechęcić. Może macie jakieś pomysły jak przekonać dziecię do takiej toalety???

http://suwaczki.maluchy.pl/li-28944.png

Odnośnik do komentarza

Ariel u mnie też były problemy z myciem ząbków bo jak tylko Alan zobaczył szczoteczkę to uciekał pod stół.Ale udało mi sie go przekonac tym,że jak on da sobie umyc ząbki to wtedy on może umyc mi.Ma przy tym świetną zabawe.Daje mu moją szczoteczkę i otwieram szeroko buzie tak jak zawsze robi on kiedy ja mu myję.Alan grzecznie daje sobie umyc bo wie że on też będzie mógł mi umyc. Jeśli taka metoda nie pomoże to staraj sie jej nie dawac słodyczy albo dawac rzadko,żeby nie porobiły sie dziurki.A może daj jej szczoteczkę żeby sama sobie "umyła"-niech sie pobawi troche a potem powiedz że Ty musisz też sie troche pobawic jej ząbkami.

Alanek 14.09.2006 :36_33_2:

Odnośnik do komentarza

Na dodatek moj cos ostatnio narzeka ze przyklejona przed forum ciagle siedze akurat wtedy kiedy on jest w domu i mamy troche czasu dla siebie.Musze sie przylozyc do nauki jezyka bo takim z dukaniem jak teraz do daleko nie zajde a chcialabym tu jeszcze popracowac jak maly podrosnie.Tylko skad tu wziac czas?

Odnośnik do komentarza

Julka już duża dziewczynka ale jak jest chora to taki płaczek z niej
a Majek raczej do grzecznych należy

ale mimo tego po całym dniu prania prasowania itp. a ostatnio latam tylko z lekami, nacieram wycieram smaruję....

jak znajdę chwilkę to siadam przed kompa

i jeszcze męża brak ......

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio doszlam do wniosku ze moj jak jest w domu to tylko przeszkadza...chodzi za mna i ciagle na cos narzeka albo mnie poucza co on by zrobil lepiej.Moj szwagier jest podobno taki sam :)
Ja ostatnio marze o ksiazkach.Przywiozlam sobie latem z Polski kilka i nie mam kiedy czytac,szkoda bo to uwielbiam :)

Odnośnik do komentarza

No to mi sie udalo jakis czas temu ostatnia ksiazke Grocholi przeczytac.
Tak sie wlasnie zastanawiam.masz juz 2 pociechy wiec tez wiecej doswiadczenia...czy ktoras z twoich krolewien pokazywala jak umie sie zloscic?Moj synus od kilku dni jak mu cos podczas zabawy nie wyjdzie tak jakby chcial to rzuca zabawka albo ja gryzie,tlucze piastkami i placze wsciekle...prawdziwa histeria nie wiem co o tym myslec zawsze byl bardzo grzeczny .To chyba nie jakas nerwica?

Odnośnik do komentarza

ja w łąśnie utarłam jabłuszko + banan i jogurt naturalny dla małej

a z tą złością to chyba normalne
bo moja mała to też ostatnio się złości jak np. nie możę dostać do czegoś
albo jak staje w łóżeczku i chce zabawkę dostać i sie przewraca to wtedy macha rękami i krzyczy

a o straszej to nie będę pisała bo to złośnica jakich mało
wyjdzie za linnie jak maluje albo pisze i już płacz rwanie kartek itp.

Odnośnik do komentarza

Marti1986
Ariel u mnie też były problemy z myciem ząbków bo jak tylko Alan zobaczył szczoteczkę to uciekał pod stół.Ale udało mi sie go przekonac tym,że jak on da sobie umyc ząbki to wtedy on może umyc mi.Ma przy tym świetną zabawe.Daje mu moją szczoteczkę i otwieram szeroko buzie tak jak zawsze robi on kiedy ja mu myję.Alan grzecznie daje sobie umyc bo wie że on też będzie mógł mi umyc. Jeśli taka metoda nie pomoże to staraj sie jej nie dawac słodyczy albo dawac rzadko,żeby nie porobiły sie dziurki.A może daj jej szczoteczkę żeby sama sobie "umyła"-niech sie pobawi troche a potem powiedz że Ty musisz też sie troche pobawic jej ząbkami.

Dzięki Marti za poradę. Cóż Viki chętnie kiedyś myła mi zęby, bawiło ją to i choć nigdy nie podchodziła entuzjastycznie do pucowania jej uzębienia jakoś tym sposobem się to udawało. Jak teraz daje jej szczoteczkę, żeby najpierw umyła zęby mamie, to ona niestety momentalnie przyjmuje pasywną postawę i ma focha. Trudno, będziemy musieli jakoś sobie radzić, mam nadzieję że ten bunt jej przejdzie... A co do słodyczy, to ja prawie wcale jej nie daje. Uważam, że takie małe dziecko i tak nie ma z tego jakiejś wielkiej radości i doskonale może się bez tego obejść. Wolę podać słodki owoc.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-28944.png

Odnośnik do komentarza

A ja jestem już na końcóweczce "Zapalniczki" Chmielewskiej. Kupiłam ją chyba z rok temu jak nie dalej a dopiero teraz ją przeczytałam.
Wcześniej przeczytałam Antygonę i Tristana i Izoldę (lubię sobie do lektur wrócić :)). Wczesniej przeczytałam książkę Cejrowskiego. A już mam dwie nowe. Także ja próbuję znaleźć czas na czytanie, a jak nie mam to czytam chwilkę jak siedzę na kibelku :D

Co do słodyczy, to mieliśmy wczoraj gości u przynieśli Julkowi czekoladę nooo..... i dostał pierwszy raz kostkę (jadł aż mu się uszy trzęsły)
U nas chętnie myjemy ząbki 2 a nieraz 3 razy dziennie. Ale czy taką chęć będzie wykazywał za kilka miesięcy to nie wiem, mam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieni :)

Ok lece na kolacyjkę i dokończyć książkę bo mnie ciekawość zżera :D

http://b2.lilypie.com/BYJdp1/.png

Odnośnik do komentarza

co do książek to ja jakoś nie potrafię czytać na raty a przy dzieciach to będę musiała sie nauczyć

jeśli chodzi o mycie ząbków to myjemy 2 razy dziennie (tzn. ja myje Majce)
a tak to jej daję szczoteczkę i ona ją bardziej gryzie

jeśli chodzi o kłopoty z myciem to z tego co dokładnie pamiętam to gdzieś do 1,5 roku nie miałam z JUlką problemów potem był bunt
właściwie jest do dzisiaj problem bo Julka twierdzi że to nudne dlatego jak każę jej myć to myję razem znią aby jej nudno nie było
a jak była młodsza to różnie bywało czasem poprzez zabawę że misio myje ząbki a czasem jakieś przekupstwo

Tree moja też ma za sobą czekoladke ale bardziej się nią wymazała niż zjadła i też jej smakowała

Odnośnik do komentarza

Wielbiłam Chmielewską przez całe swoje dzieciństwo i wczesne młode lata. Zawsze marzyłam o skompletowaniu całej jej bibliografii, ale ta babka jest taka płodna, że to wcale nie jest takie proste ;)
W każdym razie bardzo lubie jej poczucie humoru.
A na chwilę obecną czytam "Przeżyć z wilkami" (o żydówce i jej wojennych perypetiach), ale u mnie to często się zmienia, bo ja akurat czytam bardzo dużo (2-3 książki w tyg to mus). Staram się każdą wolną chwilę wykorzystać. Czasem jedną ręką pcham wozek, a drugą książkę trzymam :)

Tree to życzę Ci żebyś nie miała z Julkiem takich problemów :) Ja to już w stresie chodzę ostatnio spać, bo mam poczucie winy, że Viki znów nie ma ząbków wypucowanych jak należy. Pocieszeniem dla mnie jest, że mała zawsze przed spaniem czystą wodę pije, to chociaż sobie przepuka buzie na noc.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-28944.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...