Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hopefull
1 minutę temu, Gość Kalina94 napisał:

Elph - niby  polecają robić w 20-21 dc, ale myśle ze jakbyś zrobiła w 19-20 to wyjdzie. 
 

hope - kiedy masz kolejna wizytę ? Przepraszam jeśli przeoczyłam ? Bo ja tak JK siedzę na forum nawet tym po ivf to wiele osób ma tak, ze beta wysoka a brak serduszka a tydzień po już jest. 

Wizytę mam już w poniedziałek 07.12 więc wszystko się wyjaśni. Musi być dobrze! 😊

Odnośnik do komentarza

Hopefull - myślę, że Twoje wyliczenia potwierdzają tylko, że wszystko musi być dobrze ;-). Moja lekarka jak tylko zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak, to od razu powiedziała coś w tym stylu, że zmienia się kształt pęcherzyk.. Więc chyba byłoby widać gdyby coś było nie tak.

Elph - ja robiłam progersteron w 2pdc i wynik był wysoki więc myślę, że 18/19 też już będzie jednoznaczny. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaa

Hopefull to ma sens !!! Rób sobie betę do tego 7 żeby się nie zamartwiać i wiedzieć czy stoi czy rośnie czy co się dzieje. Trzymam kciuki ❤️
 

dzisiaj moj pęcherzyk ma jakieś 19 mm w prawym jajniku, czuje w nim od czasu do czasu kłucie co to oznacza? 
i pojawił się o dziwo śluz, wczoraj sucho a dzisiaj  jak kurze jajko, ale śmiesznie ! 
 

Odnośnik do komentarza
Gość aplaneta18
5 godzin temu, Gość Kokardkaaa napisał:

Aplaneta to testujemy jakoś razem? 🙂

Kochana ja cykle mam Zwyczaju 31-33 dniowe. I myślę właśnie że jakby po tych 33 dniach @ nie przyszla to zrobię test jakoś koło 21/22 grudnia .

Odnośnik do komentarza

Hopefull trzymam mocno kciuki i oczekuję Twojej wizyty poniedziałkowej, jesteś silna i się na razie nie zamartwiaj 😘😉 u mnie nic się długo nie będzie działo więc będę żyła waszymi cyklami i dniami 😄 jedyny progres u mnie to umówiłam się do diabetologa na 9.12. więc coś tam działam 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Katarina

Dziewczyny, jak wspaniale czytać o tych wszystkich progresach, pękających pęcherzykach i posuwających naprzód diagnozach! Czuć pozytywną energię i działanie! Trzymam za wszystkie kciuki i wyczekuję kazdego kolejnego testowania:)

Hopefull, tak jak dziewczyny piszą, na logikę wszystko co napisałaś ma sens i trzyma się kupy. Faktycznie moze patrząc po samej dacie miesiączki Twój gin tak  zareagował,ale tak jak mówisz, przy dużym przesunięciu i owu i zapłodnienia to ciągle jest możliwe:) ważne, żeby teraz był prawidłowy progres i super, że tak szybko masz wizytę. Ja już bym nie robiła bety tylko w cierpliwości doczekała do poniedziałku chyba..ba4dzo dobrze, że zachowujesz taką zimną głowę, podziwiam i bardzo kibicuję. 

Ja mam kolejną wizytę za 2,5tyg. ale dziś przez króciutką chwilę usłyszałam bicie serduszka. Powiem Wam, że jestem ciągle tak oszołomiona, że nawet nie ryczałam, ale to pewnie dlatego, że mój gin tez caly czas mowi, ze na razie jest dobrze, ale trzeba sie miec na bacznosci. Zarodek ma 1,6mm..to jest dla mnie ciągle kosmos...

Odnośnik do komentarza

Hopefull.. dobrze, ze jesteś pełna nadziei, w końcu pseudonim zobowiązuje.. 3mam kciuki za poniedziałek, musi być dobrze, w końcu to data moich urodzin!!!  Koniecznie daj znać po wizycie, o której masz? 
 

Katarina, jak miło słyszeć takie słowa, odpoczywaj teraz dużo i zdawaj nam relacje! 

Zudurianka, jesteś? Daj znać co u Ciebie?

Helios, a jak Ty się czujesz? 

Olgik, wizyta u diabetologa to dobre posunięcie, chociaż wiem z doświadczenia ze najważniejsze jest trzymanie diety, ja ostatnio wzielam się  za siebie, zapomniałam ze uwielbiam słodycze i uważam co i ile jem.. i nawet waga idzie w dół.. 

Jesli chodzi o mnie i moje plany to w połowie grudnia mam wizytę u swojej gin, co prawda na chwile obecna muszę czekać, ale przynajmniej ustalę plan, sprawdzę czy po operacji mam owulacje. Na szczęście okres wrócił, wiec może cała reszta tez funkcjonuje dobrze. 
#czekam na rok 2021.. mam nadzieje, ze będzie łaskawszy dla mnie...
 

Odnośnik do komentarza

Cześć Wam, przez chwilę znowu się nie odzywałam bo sporo stresu miałam w życiu ale czytalam forum codziennie 🙂 Jutro w końcu drożność i wizyta u moje gin żeby ustalić plan działania na nowy cykl 🙂 trzymajcie kciuki bo mega się boję..

Drop 2021 już blisko na pewno będzie łaskawszy 🙂 

Kokardkaa mam nadzieję, że zaskoczysz jeszcze w tym cyklu 😁 jesteśmy na forum chyba chyba podobną ilość miesięcy czas w końcu zobaczyc dwie kreski 😛 

Hopefull i pozostałym przyszłym mamusiom zazdroszczę i wiem, że łatwo jest mówić ale bądźcie szczęśliwe i pełne wiary wtedy wszystko będzie dobrze ❤️ 

Trzymam za wszystkie dziewczyny kciuki! 

Odnośnik do komentarza
Gość Kociara89

Hej dziewczyny, ja jestem właśnie po pierwszym cyklu z clo. Cały cykl monitorowany. Owulacja w 16 dniu cyklu, był duży pęcherzyk w lewym jajniku,w prawym dwa małe, które utworzyły się dużo później. W 18 dniu cyklu okazało się, że te dwa małe pęcherzyki zrobiły się bardzo dorodne i lekarz się trochę wystraszył, że mogą wyjść bliźniaki. Mnie oczywiście by to bardzo cieszyło 🙂 dziś mija 26dc i pojawiło się delikatne brązowe plamienie 😞 boję się, że to zbliżająca się miesiączka, chociaż byłam pełna nadziei, bo od ponad tygodnia kłują mnie na zmianę jajniki i prawie cały czas czuję lekki ucisk w podbrzuszu. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kalina94

Kociara - ja jestem z tych osób, które wola zrobić betę i mieć to z głowy. Miałam w życiu kilka testów fałszywie dodatnich także nie namawiam do ich zrobienia. Dziewczyny z forum to tez nie wróżki. Ja przy ciąży nie miałam plamienia implantacyjnego, jednak ponoć plamienie jest normalne na początku ciąży. Jeśli masz możliwość zbadaj się lub zrób test.. 

Odnośnik do komentarza
Gość Fikumiku

No i ja jestem po wizycie, pecherzyk pękł i całkiem możliwe że w poniedziałek jak mial 20 mm, po powrocie od ginekologa tak mnie rozbolaly jajniki, nigdy takiego bólu nie doświadczyłam pod względem owulacji 😱 od dzisiaj mam brać  luteine, no chyba że wystąpi krwawienie to przerwać i 16 grudnia zrobić test jeżeli do tego dnia nie dostanę miesiączki 🙂

Malina i jak po drożności ? Bolało? 😄

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Malina napisał:

Kochane jestem po droznosci i konstrast przepłyną bez żadnych problemów i opóźnień 😁 jestem pełna nadziei na nowy cykl 🙂 

Malina ja mam w poniedziałek . Da się wytrzymać drożność ? 

Odnośnik do komentarza

Sam zabieg trwał jakieś 10 minut ale jest mega nie przyjmny i trochę boli. Ale ja ogólnie mam niska granice bólu. Cieszę się że się zdecydowałam bo przynajmniej wiem że jajowody są ok 🙂

Gorzej z moim lekarzem... Chyba tracę do niego zaufanie co byście zrobiły? Poszłam do lekarza ucieszona  ze drożność wyszła super - lekarza zero pozytywnego entuzjazmu... Mówię że chciałabym teraz 3 cykle zrobić na Clo i zobaczyć czy się uda. A on mi na to że od razu inseminacja. - nie zgodziłam się i mówię że wiele kobiet po tym zabiegu zachodzi w ciążę i żeby chociaż raz spróbować. - zgodził się ale nie przepisał mi Clo... Powiedział, że mam przyjść 5 dnia nowego cyklu. Mówię że żeby się do niego dostać to zawsze musze kombinować w pracy i że wcześniej przychodziłam na usg dopiero w trakcie brania Clo... Nie przegadałam go i muszę kombinować żeby się do niego wtedy dostać... Wizyty u niego coraz droższe i mam przyjść po sama receptę i zapłacić 150? Wkurzona jestem i pójdę jeszcze na konsultacje do innej Pani doktor. 

Plan działania wg mojego obecnego lekarza: 1 cykl na Clo a później od razu inseminacja... Mówi że każda stymulacja Clo obniża mi rezerwe jajnikowa. 

Dziewczyny co myślicie? Doradźcie 🤷🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny przed drożnością - idźcie ale weźcie wcześniej tabletkę przeciwbólową. Najgorsze jest zakładanie tego "cewnika" i wpuszczanie kontrastu później wgl nie ma bólu więc tylko 10 minut. Ale inne dziewczyny pisały ze je nie bolało. Więc zależy od każdej indywidualnie. 🙂

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Malina napisał:

Dziewczyny przed drożnością - idźcie ale weźcie wcześniej tabletkę przeciwbólową. Najgorsze jest zakładanie tego "cewnika" i wpuszczanie kontrastu później wgl nie ma bólu więc tylko 10 minut. Ale inne dziewczyny pisały ze je nie bolało. Więc zależy od każdej indywidualnie. 🙂

Też mam nadzieję, że mi kiedyś lekarz zaleci zrobienie hsg jeżeli dalej będą cykle bezowocne... zawsze mnie interesowało tak na chłopski rozum krok po kroku jak wygląda przygotowanie do tego zabiegu. Napisałabyś jakie badania i kiedy musiałaś zrobić, czy przed samym zabiegiem jakoś się musiałaś przygotować "fizycznie"?

Odnośnik do komentarza

Musisz mieć ważna cytulogie ja miałam z lutego 2020. I miesiąc przed robiłam tylko biocenoze pochwy mykoligia + bakteriologia - wynik musi być prawidłowy bez żadnych infekcji. 

Na badanie musiałam być na czczo i 3 dni przed zabiegiem zero seksu. 

Warto wziąć sobie tabletki przeciwbólowe, wodę i podpaskę bo ten płyn się później wylewa. Ja mialam pianę ExEm to ponoć najmniej inwazyjna drożność. Po zabiegu przez godzinę uczucie jak podczas okresu a później już nic nie czujesz. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarina

Cześć dziewczyny, co do hsg to zupełnie bym się nie sugerowała innymi, to jest super indywidualne. Ja myślałam, że umrę, a byłam po głupim jasiu, ale normalnie mam potwornie bolesne miesiączki, może to ma jakiś związek. Więc nie ma co się stresować na zapas, każda ma inaczej. Natomiast powiem Wam, że dziwi mnie, że lekarze Wam zalecają clo bez wcześniejszego hsg. Jeśli nie ma drożności to i tak clo i owu jest na nic i szkoda się faszerowac bez sensu.

Malina, super, że wszystko poszło super, trzymam mocno kciuki! Dobrze, że idziesz jeszcze do kogoś innego, bo rzeczywiście dziwne, że nie dał Ci clo od razu..dodatkowo też miałabym wątpliwości co do jego kompetencji, kiedyś słuchałam wywiadu z ginem z Novum, jednej z lepszych nirplodnosciowych klinik z Warszawy, że stymulacja w żaden sposób nie obniża rezerwy. To nawet jest logiczne, rodzimy się z określoną już ilością pęcherzyków, a clo tylko sprawia,że więcej z nich dojrzewa. Za to mechaniczna ingerencja, jak laparoskopia już niestety bardzo obniża rezerwę. Myślę, że gdyby tak było, to zawsze lekarze obowiązkowo sprawdzaliby AMH przed symulacją, a nie ma takiej zasady. Ja na Twoim miejscu też dałabym sobie te 3 cykle na clo po drożności. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...