Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Gość Hopefull napisał:

Olgik - ale super!!! Mam dobre przeczucia co do nowego lekarza. Mam wrażenie ze tak rozsądnie podchodzi do tematu i bardziej jest wszystko poukładane a nie w chaosie.

Zuduarinka - przykro mi, ale tak jak mówi Ewa poczekaj, bo jeszcze nie wszystko stracone.

Drop, Inez - Dzieki Dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście. Mam nadzieję, że wszystko ok 😞

Ewa - ojej, biedna... mnie tez pobolewa brzuch, trochę mdli ale tragedii nie ma. Trzymam kciuki zeby wszystko było ok. A przypomnij mi proszę do kiedy masz kwarantannę?

Moja Beta to 313,34 mlU/ml i niby ok tylko, że mam podane takie widełki:

Kobiety miesiaczkujace 0 - 3,1

kobiety menopauzalne 0,1 - 11,6

4-5 tydzień 1500 - 23000

no i w górę. Niższych kryteriów nie ma. Ostatnią @ miałam 07.10.2020 więc wychodzi, że jestem w 4 tygodniu to Beta jest chyba za mała prawda...?

 

Hopefull po pierwsze gratulacje!!! Bardzo się cieszę, że się w końcu udało. Po drugie nie panikuj bo Beta jest dobra. Ja w 27dc miałam 243. U mnie takie były widełki: 

3 tydz: 5,8 - 71,2

4 tydz: 9,5 - 750

Po trzecie bóle, które opisujesz są jak najbardziej normalne, także spokojnie. Odpoczywaj, śpij kiedy masz okazję i potrzebę i dbaj o siebie. 

Ja i 22-tygodniowa, kopiąca i ważąca ponad pół kilo Jagoda pozdrawiamy Ciebie i Dzidziusia bardzo ciepło.❤️❤️

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Gość Hopefull napisał:

Olgik - ale super!!! Mam dobre przeczucia co do nowego lekarza. Mam wrażenie ze tak rozsądnie podchodzi do tematu i bardziej jest wszystko poukładane a nie w chaosie.

Zuduarinka - przykro mi, ale tak jak mówi Ewa poczekaj, bo jeszcze nie wszystko stracone.

Drop, Inez - Dzieki Dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście. Mam nadzieję, że wszystko ok 😞

Ewa - ojej, biedna... mnie tez pobolewa brzuch, trochę mdli ale tragedii nie ma. Trzymam kciuki zeby wszystko było ok. A przypomnij mi proszę do kiedy masz kwarantannę?

Moja Beta to 313,34 mlU/ml i niby ok tylko, że mam podane takie widełki:

Kobiety miesiaczkujace 0 - 3,1

kobiety menopauzalne 0,1 - 11,6

4-5 tydzień 1500 - 23000

no i w górę. Niższych kryteriów nie ma. Ostatnią @ miałam 07.10.2020 więc wychodzi, że jestem w 4 tygodniu to Beta jest chyba za mała prawda...?

 

Na moim wyniku bety były inne widełki... 3tydz- 5,8-71,2 / 4tydz - 9,5-750 / 5tydz - 217-7138 . Dosyć spory rozstrzał pewnie dlatego że u każdej kobiety może być inaczej. Nie martw się napewno wynik jest ok 🙂 to dopiero początek! 😍 Ja mam kwarantannę do soboty... 

Odnośnik do komentarza

Kiki, jak miło ze tutaj do nas zaglądasz.. cieszę się, ze zdrowo rośnięcie.. to cudownie słyszeć, ze będziesz miała dziewczynkę.. w związku z moimi problemami, miałam okazje poznać Twojego obecnego lekarza.. dość specyficzny, ale widać ze to specjalista.. 

 

Odnośnik do komentarza

Zuduarinka może na prawdę jest za wcześnie i jeszcze nic straconego

Olgik dobry lekarz to prawie 80 % sukcesu 🙂

Hopefull nie jestem specjalistą ale utkwiło mi w głowie i pamiętam słowa lekarki ważny jest przyrost 🙂 a znalazłam takei widełki :

  • 3. tydzień - 5 - 50 mIU/ml
  • 4. tydzień - 5 - 426 mIU/ml
  • 5. tydzień - 18 - 7,340 mIU/ml

wiec chyba bym nie skupiała się na tym 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaa

Hopefull, trochę  mała ta  beta... ale może to dlatego, ze tak wczesna ciaza! 
trzymam kciuki żeby było ok 

 

aneta, przykro mi... trzymaj się jakoś 

Jak mogę sprawdzić  kiedy mam owulacje? 11 dc pęcherzyk 11  mm lekarz nie wiedział czy owulka się przesunie czy nic z tego nie będzie..  

Odnośnik do komentarza

U nas już drugiej IUI. Okazało się że są trzy pęcherzyki, której jeszcze nie pękły. Standardowo lekarka nie powiedziała o ile urosły przez dwa dni. No i oczywiście temat invitro zaczęła. Zabraliśmy dokumentację z kliniki i się okazało że nie ma tam większości wizyt z monitoringów ... Byliśmy 5 razy a mamy tylko 2. 

Któraś z was jest z Wrocławia ?

🙂

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Inez napisał:

Dziewczyny, mam pytanie o wiesiołka.. bierzecie taki w tabletkach czy tylko taki płynny ma sens ?

Ja kupiłam sobie wiesiołka w tabletkach z firmy allines.

 

Cloman kurde to nie powiem ale trochę słabo . Jak można nie prowadzić dokumentacji. Ja chyba bym skorzystała z konsultacji innego lekarza 😕 Moja lekarka zawsze powtarza, że koniecznym jest sprawdzenie wzrostu pęcherzyków ( szczególnie przy staraniach ) a szczególnie jak są 3 pęcherzyki . Dziwne nie powiem .

Odnośnik do komentarza

Kokardkaa,  no najpewniej jest pójść na kolejny monitoring. Lub już po owulacji, sprawdzić czy była badając progesteron, po 20dc, tak jak pisze Inez.

Cloman, może faktycznie w Waszym przypadku ivf jest jakąś opcją. Ale z tego co piszesz, to mam poczucie3,że nie do końca ufasz obecnej lekarze,więc może warto zasięgnąć opinii jeszxze kogoś innego?

Aneta...❤ przytulam mocno..chyba żadne słowa teraz nie ukoją, może tylko klisza,  że z czasem będzie łatwiej pogodzić się że stratą dziadków.

Zuduarinka, będziesz powtarzać betę?

Hopefull, kiedy masz wizytę u gina? Myślę tak jak dziewczyny, patrząc na te różne widelki to ta beta wygląda nieźle! Trzymam kciuki,żebyś się nie sprawowała tym za dużo.

Inez, ja biorę oba rodzaje wiesiołka 😂 ten w tabletkach jak jestem gdzieś na wyjeździe, a w domu mam w butelce, też bardziej się opłaca ten drugi🙂

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Katarina napisał:

Aga, Ty pisałaś że nie robisz bety jeszcze, ale coś jakoś zapamiętałam, że testujesz niedługo, nie wiem skąd mi się to wzięło..który masz dc?

Dziś 22 dc , testować powinnam 16.11 żeby wiedzieć czy odstawiać luteinę i estrofem. więc stwierdziłam że 14 pojadę na bętę żeby mieć 100 % pewności

Odnośnik do komentarza

U mnie morfologia rok temu była 0% ale przy 230mln/ml . Androlog powiedzial, żeby się nie przejmować tylko działać i po pół roku zrobić drugie badanie. Jak nie zadziała to widzimy się za rok.  Ale doszedł czynnik żeński, który wg. Mnie jest słabo diagnozowany dlatego przed rozmowami o invitro jedziemy do innego polecanego lekarza na konsultacje. Tam nie robią invitro dlatego wydaje mi się najbardziej odpowiedni, bo nie będę uważał, że chce kasy dla swojej kliniki, a słyszałem że owe kliniki tak postępują.  U nas było od wejścia że 1 x clo, później 2 x inseminacjena clo i później invitro . Za pierwszym razem dala duphaston a później nie . Prolaktyna była wysoka dla Bronka pół tabletki i zapomniala, że takie coś istnieje . Nie mówiła, żeby zrobić ponowne badanie ani nic... Wszystko to jakieś zagmatwane...

🙂

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny jestem tu nowa i  jestem na cło teraz , wczoraj byłam na wizycie i jestem w 13 dc mialam dwa piękne pecherzyki i zastrzyk ovitrelle. Niestety u mnie nie pękają a jak pękają to wylatuje pol płynu z pęcherzyka i teraz mam pytanie. Wcześniej mnie kuly uu bolały jajniki i dodam ze nie pękały a nie byłam na cło a teraz nie boli mnie nic , mogły pęknąć ? 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny bylam dzisiaj na monitoringu u mojego gina. Mam dzisiaj 12 dc i sa dwa pecherzyki 18 mm i 19 mm lekarz powiedzial ze jest 200% szans. W piatek rano mam dac sobie zastrzyk ovitrele. I w piatek wieczorem przytulanki. Lekarz uwaza ze sie uda.

Odnośnik do komentarza

Kiki !!!! Jak miło ze tu nadal jestes 🙂 jejku ale cudownie ❤️ Juz ponad połowa za Toba... 🥰 dziękuję za pocieszenie ❤️

Dzięki za pocieszenie. Byłam u profesora i uważa ze Beta jest ok biorąc pod uwagę, że okres powinnam wczoraj lub dzisiaj dostać, bo to wczesna ciąża. Pęcherzyka jeszcze nie widac, za wczesnie. Ale endometrium jest ok, poziom progesteronu tez wiec żadnych leków na podtrzymanie nie dostałam 🙂 

i to co najbardziej mnie zdziwiło... NIE MAM JUŻ ROBIĆ BETY! Jak to określił „niepotrzebnie bede sie nakręcała”. Jest wszystko ok i za 2 tygodnie kontrola, potwierdzenie ciazy i moze juz bedzie serduszko. Do tego czasu mam zrobić pełno innych badań. Więc posłucham go. Na przestrzeni tylu miesiecy nie mylił sie, ufam mu 🙂 zrobię jak mówi, odpuszczam i żyję normalnie, spróbuję. I tak nie mam na nic wpływu. To podejście ostatnio mi pomogło, wiec spróbuje i teraz 🙂 

Kochane, która teraz testuje?

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Gość Natalia napisał:

Cześć dziewczyny jestem tu nowa i  jestem na cło teraz , wczoraj byłam na wizycie i jestem w 13 dc mialam dwa piękne pecherzyki i zastrzyk ovitrelle. Niestety u mnie nie pękają a jak pękają to wylatuje pol płynu z pęcherzyka i teraz mam pytanie. Wcześniej mnie kuly uu bolały jajniki i dodam ze nie pękały a nie byłam na cło a teraz nie boli mnie nic , mogły pęknąć ? 

Cześć Natalia, jakiej wielkości miałaś pęcherzyki i jak dawkowałaś clo? Pytam tak z ciekawości 😉 jeżeli chcesz się dowiedzieć czy coś pękło to najlepiej udać się na ponowny monitoring za kilka dni, lekarz nie umówił się z Tobą za klika dni? Ewentualnie tak jak dziewczyny tutaj piszą, możesz w którymś dniu pomiędzy 20 i 22 dc zbadać progesteron (a przynajmniej tak powinno być przy książkowych 28-dniowych cyklach) i wynik potwierdzi, że owulacja miała miejsce... poprawcie mnie jeżeli źle coś doradzam 😉

Odnośnik do komentarza

Umówiona na monitoring  i zastrzyk jak będzie coś na sobotę do szpitala w Katowicach. Lekarz "kazał" się bzykać od dziś codziennie haha mój M. znowu będzie obolały 😂😂😂

Ten cykl mam nadzieję że przejdę ze spokojna główka🙃 inne mam nastawienie i mam nadzieję że się nie będę zadreczac ciąża.

W tym cyklu nie czuje jajników tak jak w tamtym miesiącu.  Troszkę lewy jajnik czuje ale nie mocno. Czy może mam prawy nieczynny ? Bo nigdy go nie czułam  

Co polecacie na infekcje intymną bo coś mi się chyba zaczyna dziać tam. ??

 

Niech wam beta ładnie przyrasta kochanie A tym co testują na dniach życzę 2kresek hihi 

 

Ile płacicie za zastrzyk na pęknięcie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Cloman napisał:

U nas już drugiej IUI. Okazało się że są trzy pęcherzyki, której jeszcze nie pękły. Standardowo lekarka nie powiedziała o ile urosły przez dwa dni. No i oczywiście temat invitro zaczęła. Zabraliśmy dokumentację z kliniki i się okazało że nie ma tam większości wizyt z monitoringów ... Byliśmy 5 razy a mamy tylko 2. 

Któraś z was jest z Wrocławia ?

🙂

Ja jestem z Wroclawia. Gdzie się leczycie?

Odnośnik do komentarza

Cloman no na prawdę dziwne,  u mojej lekarki inseminacja czy invitro jest ostatecznością . Najpierw wykorzystuje wszystkie możliwe środki . 

Bardzo dobrze że pójdziecie na konsultacje . Trzymam kciuki.

Hopefull ważne jest zaufanie ! . Jeśli tak czujesz tak zrób 🙂

Magdalena hmm coś  ok 85 zł 

Odnośnik do komentarza

Chyba różne są te ceny od 80-190 zł nawet... ja wczoraj pojechałam aż do tych Katowic (ponad 60km) i tam kupiłam ovitrelle za 125 zł, ale dałabym też więcej gdyby było droższe zwłaszcza, że potrzebowałam na ten sam wieczór... dostałam samą ampułko-strzykawkę, a wiem że jest też w takim grubszym "długopisie" i z takiego lepiej mi się aplikowało w poprzednim miesiącu gonal.

Odnośnik do komentarza

Za sam zastrzyk? Czy to jest cena wizyty plus zastrzyk... bo to bardzo dużo.

Mam taką zagwozdkę teraz... wczoraj ok. 22:30 robiłam zastrzyk z ovitrelle na ten mój niepęknięty zastrzyk jeszcze z poprzedniego cyklu, ten co ma jakieś 40mm... rano tak bardziej z ciekawości zrobiłam test strumieniowy owulacyjny - wyszedł negatywny, a przed chwilą zrobiłam kolejny czyli 24 godz. po zastrzyku i wyszedł pozytywny ;) Jeszcze chyba nigdy nie trafiłam robiąc te testy, żeby wyszedł mi pozytywny. Cały czas się zastanawiam czemu lekarz kazał się starać... czy ten 40 mm pęcherzyk jeszcze może być tym ciążowym? On ogólnie mówił, żeby jak najwięcej się starać ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...