Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe mamy 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Róża84

Trzymam kciuki za nadchodzące wizyty :) u mnie mdłości dopadają mnie momentami, przy mocniejszych zapachach, zarówno miłych jak i niemiłych. No i mam chyba hormonalnie zapchany nos, już od ponad miesiąca nie oddycham swobodnie przez nos. To mi chyba najbardziej daje w kość. Apetyt nawet mam ale od wędlin odrzuca mnie dość gwałtownie. Od początku jeszcze nie przybyli mi na wadze ale brzusio juz wyszedł i w zwykłych spodniach zrobiło sie za ciasno.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki. Witam wszystkie nowe :) super,ze forum troche odzylo :)
Ja po wizycie. Wszystko dobrze. Ponad 2.6cm. Jednak z powodu ogromnego bolu glowy lekarz jak mnie zobaczyl zabronil mi isc do pracy wiec mam l4 na dwa dni :) boje sie, ze szef sie dowie, nawet jezeli to nie ma prawa mnie o to zapytac :)chce powiedziec dopiero jak skoncze 12-13t. bo moja ostatnia ciaza sie zatrzymala na 11t4d ;/
Ja mam mdlosci calymi dniami. Do wytrzymania. Zle sie robi po 17:) moj maz sie ze mnie smieje ze moje mycie zebow to jest jak walka o zycie bo tak mnie ciagnie i odgłosy z lazienki tez sa jak z horroru.
Co do Medicover to ja mam w pakiecie papa i usg na ktore wlasnie sie zapisalam. Do papa kazano oddac krew na tydzien przed usg.
Dziewczyny jakies sposoby na bol glowy ?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, również trzymam kciuki za nadchodzące wizyty.
Wczoraj koleżanka która była niedawno w bliźniaczej ciąży poleciła mi krople o nazwie anaketon do stosowania w zaburzeniach trawienia,nudnościach i wymiotach u dzieci, dorosłych, w tym kobiet w ciąży. W skład wchodzi imbir,rumianek,witamina B. Wzięłam pierwszy raz wczoraj wieczorem i dzisiaj z rana i muszę powiedzieć że jest o dużo lepiej.
123 45 Jedyny mój sposób na ból głowy to sen no ale wiadomo że jak się chodzi codziennie do pracy to nie da rady. Wczoraj miałam atak w pracy bólu głowy , myślałam że wyjdę z siebie. Przed ciążą głowa bolała mnie raz na rok. Jeżeli macie jakieś metody to chętnie wypróbuję.
U mnie w pracy już wiedzą od dobrego miesiąca i muszę powiedzieć że mam mega wsparcie, ale najchętniej bym poszła na l4. Moja ginekolog na ostatniej wizycie prawie mi wmuszała zwolnienie mówiąc co mi zależy i tak 100% płatne (chodzę prywatnie) odmówiłam z tego względu że w pracy mam z kierowniczką relację koleżeńskie i jakoś głupio mi to wszystko zostawić. Obiecałam sobie że max do końca marca, będę wtedy w 17 tygodniu o ile dam radę:-)
Może to jeszcze za wcześnie ale chciała bym sobie zakupić jakiś krem na brzuszek. Możecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza

Cały dzień przeryczałam a jak już się uspokoiłam, zasnęłam.

Maleństwo ma 11mm a serduszko bije, jak dzwoń. Nie wierzę w nasze szczęście. :)

Teraz, gdy emocje jeszcze nie opadły muszę szybko ogarnąć nowego lekarza. Takiego, który prowadzić będzie ciąże na NFZ, ale w razie potrzeby przyjmie mnie też prywatnie. Czy jest ktoś może z Krakowa/okolic i ogarnia?

Tak sobie liczę i już nie jestem taka pewna, czy będę wrześniowa mamą. Chyba bardziej październikową. Jej, będę mamą, będziemy rodzicami! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Róża84

~Annka
Cały dzień przeryczałam a jak już się uspokoiłam, zasnęłam.

Maleństwo ma 11mm a serduszko bije, jak dzwoń. Nie wierzę w nasze szczęście. :)

Teraz, gdy emocje jeszcze nie opadły muszę szybko ogarnąć nowego lekarza. Takiego, który prowadzić będzie ciąże na NFZ, ale w razie potrzeby przyjmie mnie też prywatnie. Czy jest ktoś może z Krakowa/okolic i ogarnia?

Tak sobie liczę i już nie jestem taka pewna, czy będę wrześniowa mamą. Chyba bardziej październikową. Jej, będę mamą, będziemy rodzicami! :)


Super ze serducho bije :) ale jak dobre wiadomości to czemu przepłakałaś cały dzien?
Odnośnik do komentarza

~Annka
Cały dzień przeryczałam a jak już się uspokoiłam, zasnęłam.

Maleństwo ma 11mm a serduszko bije, jak dzwoń. Nie wierzę w nasze szczęście. :)

Teraz, gdy emocje jeszcze nie opadły muszę szybko ogarnąć nowego lekarza. Takiego, który prowadzić będzie ciąże na NFZ, ale w razie potrzeby przyjmie mnie też prywatnie. Czy jest ktoś może z Krakowa/okolic i ogarnia?

Tak sobie liczę i już nie jestem taka pewna, czy będę wrześniowa mamą. Chyba bardziej październikową. Jej, będę mamą, będziemy rodzicami! :)

Ja jestem z Krakowa, ale mogę Ci tylko prywatnie poradzić, nigdy nie byłam na NFZ.

05.04.2017 (')
07.12.2017 (')

Odnośnik do komentarza

Ale super. Same dobre wiesci! :)
Gomerka chyba idziemy podobnie. Zapisalam sie na genetyczne 6 Marca. Jaki stres...
Ale i tak ide jeszcze w poniedzialekdo lekarza na nfz. Szukam takiego od trudnych ciaz, a ten ma dobre opinie. Zobaczymy.
Jakie plany na walentynki ??? My co prawda tego dnia nie obchodzimy, alemimo wszystko zycze nam dzisiaj samej pozytywnej energii :)

Odnośnik do komentarza
Gość Uradowana

Kobitki a macie juz widoczny brzuszek? Bo u mnie 11+5tc i powiem Wam ze jest spory. Ogolnie jestem drobnej budowy bo waze 47kg i to moja druga ciaza ale jednak jest dosyc mocno widoczny. Az strach pomyslec co bedzie w 9 miesiacu hehe

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj mam chwilę zwątpienia. Od rana sie czuje dobrze. Mialam sile poodkurzac mieszkanie i nawet ugotowalam sobie obiad czego nierobilam od jakiegos miesiaca... Troche to niepokojace, dopiero 9t5d, ale mam nadzieje, ze na poniedzialkowej wizycie wszystko bedzie dobrze.. a co u Was ?

Odnośnik do komentarza
Gość Aneczkka_poprzerwie

Cześć dziewczyny po dłuższej przerwie :) u mnie również serduszko ładnie bije. Niestety miałam odklejajaca się kosmówkę na która dostałam Duphaston 2x1 przez miesiąc, aż do kolejnej wizyty.
Widzę ze mamy bardzo podobne paranoje: Dzisiaj rano wstaję, czuje się DOBRZE, zero mdłości i od razu panika ze to pewnie coś ne tak. Godzinę po tych myślach dostaje solidnych mdłości i niemocy fizycznej Haha :D

12 345 - chciałabym Cię zapytać, czy masz może „biały pakiet” w Medicover? To by znaczyło ze i ja mam PAPP-a w pakiecie ;)

7t2d dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza

Oj nie wiem :( mam z pracy wiec ciezko powiedziec . Wiem, ze mam jakis rozszerzony bo doplacam kilka zl co miesiac. Tyle, ze u mnie z racji 3 poronien to juz sie "nalezy" ten test. Tylko zastanawiam sie na ile dobry sprzet maja w medicoverze. Bo slyszalam kiepskie opinie i zastanawiam sie czy nie isc gdzies dodatkowo prywatnie lub na nfz. Nie wiem czy mozna miec dwa takie usg w ciagu tygodnia/dwoch, czy nie zaszkodzi ciazy oczywiscie o ile bedzie dobrze bo ostatnia ciaze stracilam w 12t :/ wiec przesuwam wszystko w czasie na pozniej :)

Odnośnik do komentarza
Gość Aneczkka_poprzerwie

12 345
Jak wejdziesz w „zakres usług” na swoim profilu medicover online to powinnaś mieć info jaki to rodzaj pakietu. Ja tez mam z pracy i dopłacam ponad 100,00 ale ta dopłata to już uzależniona od firmy w jakiej pracujesz.

Odnośnik do komentarza

~123 45
Mi kazano krew oddac tydzien wczesniej. Teraz juz sama nie wiem :/
Zaraz sprawdze pakiet. 100 za ten badziewny Medicover. Nie dalabym tyle ;)

Mi też tak kazano ale mój lekarz powiedział że większe prawdopodobieństwo wyniku jest w tym samym dniu. Wiąże się to z tym że dodatkowo trzeba iść na konsultacje, no ale cóż tak zrobię :)

Odnośnik do komentarza

Pajka
~123 45
Mi kazano krew oddac tydzien wczesniej. Teraz juz sama nie wiem :/
Zaraz sprawdze pakiet. 100 za ten badziewny Medicover. Nie dalabym tyle ;)

Mi też tak kazano ale mój lekarz powiedział że większe prawdopodobieństwo wyniku jest w tym samym dniu. Wiąże się to z tym że dodatkowo trzeba iść na konsultacje, no ale cóż tak zrobię :)

Ja w poprzedniej ciąży robiłam test Pappa i USG, u mnie się sprawdziło, bo test z krwi znacznie obniżył ryzyka. Ale to jest statystyka, niestety niekiedy wprowadza sporo stresu, mimo wszystko wydaje mi się, że lepiej wiedzieć i w razie czego zrobić amniopunkcję niż nie. Ja będę robić. Mam oddać krew 5 dni przed USG i tak zrobię, ufam swojemu lekarzowi.

Co do USG w 11-13 tygodniu to moim zdaniem nie ma znaczenia, czy zrobicie je w Medicover czy gdzieś indziej, ważne, żeby lekarz, który je robi miał odpowiednie uprawnienia. Czy ma takie uprawnienia możecie sprawdzić https://fetalmedicine.org/lists/map/certified/NT

Jeśli ktoś jest z Krakowa to mogę polecić 2 genialnych lekarzy, którzy na USG dostrzegą wszystko - czasami to plus, czasem minus, no ale zawsze lepiej wiedzieć.

05.04.2017 (')
07.12.2017 (')

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...