Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Edna

Antykoncepcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko.
Ginekolog przepisala mi tabletki limetic . Jak u niej byłam miałam 2 dzień krwawienia i kazała mi brać te tabletki odrazu ale okres dostalam w czwartek a skończył mi się w niedzielę i zaczęłam brać od poniedziałku kiedy tabletki będą działać na 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Baśka190

Rzuć tabletki, przejdź na naturalną antykoncepcję. Ja stosuje komputer cyklu [reklama usunięta], który wyznacza moje dni płodne i wówczas wiem, że seks bez prezerwatywy w dni owulacji, równa się ciąża. Ja swój komputer kupiłam na stronie sklepu [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maniela90

a w jaki sposób pigułki antykoncepcyjne zmniejszają pms?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Majka223

Mają krótszą przerwę, stosuje się je w systemie 24+4, więc jest mniejsze wahanie hormonów. Nie odczuwasz tego tak bardzo, więc nastrój lepszy, brzuch tak nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kajka43

Nie ma owulacji, jajniki są uśpione i nie ma też PMS-u, potwierdzam! z tymże ja biorę belarę akurat. Podobno najlepsze na takie dolegliwości. A co do zaczęcia to tabl max do 5 dnia cyklu się bierze, potem już trzeba czekać do kolejnej miesiączki. Bez sensu zaczynać w środku cyklu. Bo nie wiadomo kiedy zaczną działać, jak owulacja się już zacznie to raczej cykl będzie płodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tojamarkanna

Nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz. Każdy organizm może zareagować inaczej. Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych, a pms się rzeczywiście zmniejszył. Najlepiej po prostu pogadaj na ten temat z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anettttka

Dziubala
Żadne tabletki nie dają 100% zabezpieczenia ;)

Ale mają bardzo wysoką skuteczność, jesli sa przyjmowane regularnie i bez robienia przerw. Dlatego warto pomyśleć o pigułkach bez przerwy, 21+7, zeby nie wybijać się z rytmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rafcia

Tak dokładnie, przez co jest lepszy dla osób początkujących w tek kwestii, młodych dziewczyn. Nie powinny wystąpić skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota333

Skutki łykania chemii hormonalnej będą tak na prawdę znane po 15-20 latach od ich łykania. Ja przyjmowałam hormony przez 10 lat i one wpłynęły min. na to że o dziecko musiałam starać się prawie rok. Wiadomo są one bardzo wygodne, ale osobiście jak bym mogła decydować to dziś bym nie zdecydowała się na nie. Po porodzie zaczęłam zabezpieczać się mechanicznie, ale nie prezerwatywą. Kupiłam [reklama usunięta] tzw. kapturek naszyjkowy. Mam go już ponad rok i jeszcze nie zawiodła mojego zaufania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy organizm jest inny - kiedyś pytałam lekarza jak to jest gdybym chciała odstawić pigułki czy nie będzie problemu z zajściem w ciążę - powiedział mi, że tabletki są anty a nie sterylizacyjne. Mi to wystarczyło. Biorę Vibin - kiedyś też brałam ostawiłam, zaszłam w ciążę i teraz do niech wróciłam. Tabletki 21+7 lecebo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~Yule
Chyba placebo. :) To taka pigułka "pusta", bez hormonów.

Tak masz rację - to literówka :) Dla mnie te plecebo to dobre rozwiązanie w Vibin bo nie mam problemu z tym czy powinnam już zacząć brać nowe opakowanie czy zapomnę czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HankaPanka

A vibin mini któraś z Was brała? Mojej siostrze został przypisany jako pierwsze tabletki i ponoć właśnie są dobre na rozpoczęcie przygody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HankaPanka ja kiedyś brałam Vibin mini - właśnie jak zaczynałam brać tabletki bo w sumie po kilku podejściach tylko te mi "podeszły" bez skutków ubocznych. Teraz zwykły Vibin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aurora 100

ja, jak nie mam pewności co do działania tabletek to sprawdzam sobie swoją owulację czy przypadkiem nie wróciła, używam testera owulacyjnego ze śliny [reklama usunięta] i wszystko szybko wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sensa

Czy to będzie vibin czy inna, warto w pierwszym miesiącu zastosować dodatkową, towarzyszącą metodę antykoncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość annnnaa

Jeśli bierzesz pigułki od 1 dnia cyklu to jesteś chroniona od początku, jesli zaczynasz od innego dnia to powinnaś się dodatkowo zabezpieczać przez 2 tygodnie. Takie rzeczy są w każdej ulotce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bojowa

~anettttka
Dziubala
Żadne tabletki nie dają 100% zabezpieczenia ;)

Ale mają bardzo wysoką skuteczność, jesli sa przyjmowane regularnie i bez robienia przerw. Dlatego warto pomyśleć o pigułkach bez przerwy, 21+7, zeby nie wybijać się z rytmu.

Zgadzam się z Tobą - chyba tylko abstynencja daje 100% pewności ale ja wole nie zastanawiać się i wybieram jak najmniejsze ryzyko ciąży czyli tabletki [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ulka

A co sądzicie o diafragmie caya? Ja właśnie się zastanawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bona

ja mam diafragmę caya, polecam bo na prawdę ulga po tych skutkach ubocznych spowodowanych pigułkami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia

ja kontroluje dni płodne i całe cykle termometrem owulacyjnym a dołączona apka zapisuje moje objawy każdego dnia, sprawdza się bo go kiedyś zweryfikowałam u ginekologa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...