Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

Ile mają twoje dzieci? Ciężko jest leżeć przy dzieciach. Ja się muszę przyznać że w dni kiedy małą zostawiła że mną a ja nie dawałem rady wstawać to większość dnia niestety oglądała bajki. Zawsze byłem na to wyczulona, 2-3 bajki max a teraz nawet 2-3 h. Ona 9czywiscie szczęśliwa, wiadom9 jak cis zakazane to cieszy bardzo. Teraz już mogę trochę siedzieć to rysujemy razem lub bawimy się piaskiem kinetycznym. Ale ona już duża to rozumie że czasem mama musi leżeć i bawi się sama a ja leżę obok na kanapie. Nie tak wyobrażałam sobie lato z nią no ale mam nadzieję że po porodzie mimo tego cewnika będę mogła iść na spacer czy plac zabaw.
A wczoraj chyba przez pół godziny gadała z bratem w brzuchu. Mieli strasznie dużo tematów :)

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę wam tych babć. Moja mama choć mieszka na dole, nie zajmowała mi się dziećmi, żebym odpoczęła. Jak muszę jechać do miasta, lekarza to owszem. Przyjdzie, zostanie z młodym. Ale np jak syn miał dwa miesiące a ja i dzieci starsze się pochorowaliśmy do tego stopnia, że gorączka dochodziła do 40 stopni, nie przyszła, nie pomogła a jeszcze musiałam sobie obiady gotować. Mały miał dwa miesiące, ciągle płakał a ja ledwo zylam i jeszcze miałam dwójkę starszych dzieci na głowie. Trochę miałam do nie żal, bo chociaż ten obiad by dała, przecież dla siebie też gotowali z ojcem. No ale daliśmy radę, wszyscy żyjemy ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ni to taki absorbujacy wiek. Ale może imię się razem bawić, jak do mojej przyjdzie koleżanka to 2 h nie wiem że mam dzieci w domu tak się bawią razem fajnie. Jak jest sama to wtedy marudzi że nie ma się kto z nią bawić i się nudzi. Ale mi się spać chce a przecież wstałam 3 h temu. Chyba coś znowu z ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza

Bożka, torba super. I Ty też piękna :)
Iwona kość ogonowa dalej mnie boli. I położna i lekarz stwierdzili że to normalne bo tam wszystko się szykuje i do porodu jakoś muszę wytrzymać. Ja jak siadam na kanapie to z z tej długiej poduszki do spania dla ciężarnych robię sobie kółeczko tak że siadając nie naciska na kość. Coś na zasadzie kółka do pływania.
Ja dziś miałam ciężką noc. Przez całą noc mnie brzuch pobolewał, a o 6 już tak bardzo że leżałam i płakałam z bólu. Wzięłam no-spe i zasnęłam. Teraz jest trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja tez niemam pomocy od babc. Tesciowa ma nas gdzies zreszta tak samo jak i moja matka z ktora ostatnio widzialam sie w lutym przez 5 minut..jedynie mam wspanialego tate ktory do nas przyjezdza prawie codziennie i zawsze moge na niego liczyc. A tez jest ciezko jak maz wyjezdza na 3 tygodnie w trase, lekarz kazal lezec ze wzgledu na te coraz czestsze i mocniejsze twardnienia brzucha..ale niestety nikt za mnie nie ugotuje obiadu.. a syn w sumie tez rozumie ze musze lezec duzo i jakos mnie bardzo nie meczy..

Odnośnik do komentarza

Rany dziewczyny - jeszcze kilka tygodni musimy wszystkie wytrwać.
Moja córka (prawie 3 l.) też od lipca idzie do przedszkola więc chociaż tyle, że mąż będzie ją woził a ja trochę więcej będę odpoczywać. Za to dzisiaj muszę się wziąść w garść i odgruzować chatę bo na jutro szwagier się zapowiedział, więc jakoś musi wyglądać. No i ciasto z truskawkami chcę zrobić jeszcze. Póki co czas mi ucieka (mąż w pracy, córa w żłobku) a ja siedzę na necie i piję kawę! Taaak mi się nic nie chce. A młoda w brzuchu od wczoraj fika i się wypina - głowa na dole i tak ciśnie czasem, że aż boli :/
Ech..nie dogodzisz :)

Mnie też nikt nie pomaga bo teściową nie poprosimy - nawet mąż przy pierwszej córce powiedział, że jej dziecka nie powierzy bo jeszcze zapomni, że ma się nim zajmować... a moi rodzice za daleko mieszkają (ok 200 km) więc na co dzień jesteśmy sami. Pocieszam się faktem, że tyle rodziców dało radę to i my damy! :)

Odnośnik do komentarza

Naprawdę podziwiam Was, że sobie same radzicie, twarde babki z Was :)

Ja z kolei mam pytanie z zupełnie innej beczki. Przeglądałam sobie swoje stare zamówienia z apteki z czasów poprzedniej ciąży, żeby się upewnić, że niczego mi nie brakuje i trafiłam na Juvit K+D3. Faktycznie pamiętam, że wtedy lekarka kazała to podawać od urodzenia. Ale ten lek jest chyba wycofany, jest tylko wersja bez wit. K. Czy zmieniły się zalecenia i już się nie podaje wit. K? Czy może jakiś inny specyfik jest teraz "na topie"?

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Z tego co wiem wystarczy zastrzyk po porodzie z Wit K my potem podajemy tylko Wit D. Już 3 lata temu zmieniły się zalecenia i wyrzuciłam do kosza witaminy, które niby miałam właśnie podawać k+d.

Ja kupiłam D3 + dha już dla malej

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ta witamina o której piszecie to vigantol krople i są już bez recepty dostępne od dawna tylko z nimi należy uważać z dawkowaniem bo każda kropla to duża dawka.
Jeszcze wszystko zależy też od sposobu karmienia bo w mm też witamina d juz jest.

Odnośnik do komentarza

Bożka piękna Ty :-)
Moje dzieci na zielona szkołe pojechały i mamy chate wolną. Na początku była panika co tu robić, kino, restauracja. Ostatecznie zostaliśmy w domu, włączyliśmy film, który oczywiście cały przespałam.
Dziewczyny pomóżcie mi z materacykiem. Nie umiem wybrać. Chcę piankowy bo moje dzieci mają alergię, ale jaki czy PUR HR? Jakiej firmy? Nie umiem wybrać. Musze kupić dwa bo łóżeczko mam na dole i do góry i męczę się z tematem już chyba z miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Panda Sprawdziłam ten Vigantol, ale to nie to, on też jest suplementem diety. Wydaje mi się, że to był Devikap, a on nadal jest na receptę.

MamaAnia Ja kiedyś już polecałam firmę Hevea.

Udało mi się dzisiaj wyprasować kilka ciuszków, bo na upałach nie miałam nawet ochoty patrzeć na żelazko. A tu właśnie mi Szwagier powiedział, że zapowiadana jest nowa fala upałów, nawet 40 stopni :/
Artykuł z informacją o upałach

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...