Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2019


Gość marzenka91

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez slyszlam ,ze przy witaminach dzieci rodza sie wieksze. Ale tez nie umiem okreslicz czy naprawde. Bralam w pierwszej ciazy i syn urodzil sie 56cm i 3700 i ten byl o czasie . A mlody urodzil sie 5 tygodni przed terminem i mial 52 cm i 2750. Wiktor waga nie odpowiadal normą wczesniaka. Lekarze mowili ,e spokojnie mozna bylo sie spodziewac ponad 4 kg. I przy nim nie wzielam zadnych witamin. Baaa ja nawet kiepsko sie odzywialam bo pol ciazy wymiotowalam.
A dodam ze ja mam 160 cm. Ojcowie moich dzieci 182 i 185 cm.
No i teraz najfajniejsze bo moje chlopaki od malutenkiego maja tendencje do duzych stóp. Starszy ma juz 45 a mlodszy ma 3 lata i 28 :D. Do maluchow tez nie naleza. Kuba juz 181 cm.
Ja to sie ciesze bo jednak chlopak to dla mnie wysoki musi byc :D

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15ojlfc35h.png

Odnośnik do komentarza

Tosia ja się boję przeokropnie. Nigdy nie rodziłam, więc nie wiem jak to jest, ale mam maksymalnie niski próg bólu... stwierdzony, nie wymyślony:) więc nie wiem jak to będzie.
Wcześniej myślałam, że wolałabym cesarkę, właśnie z tego powodu. Dziś wydaje mi się, że może lepiej spróbować naturalnie ? A prawda jest taka, że nie wiem jak to jest i boję się bardzo.

https://www.suwaczki.com/tickers/o1489vvjhdlfcz69.png

Odnośnik do komentarza

Siekierkowska ja ciebie pociesze. Pierszy porod byl dlugi,le samo parcie mimo ze godzinne nie bylo zle. Ja samego porodu zle nie wspominam. Tylko ja miala.pronlemy z gojeniem sie wszystkiego. Bylam nacieta ale i popekalam. ale rodzilam w wodzie i jakbym mogla to bym chciala drugi raz tak samo.
Drugi porod byl mega szybki. Wievzorem zaczal bolec mnie mocniej krzyz. Nad ranem troche przytepilo mi myslenie przex bol. Ale jka mi o 4 poszly wody tak piorunem soe otworzylam. Po 3 parciach mialam juz moja kruszynke. Jak tylko bylam po pionizacji to smigalam jakbym wogole nie rodzila. Dla mnie cc to ostatevznosc ratujace zycie dziecka albo moje. Ja zawsze bylam typem kurpia. Jak ja noe zrobie to kto :D Przed piereszym porodem ludzie probowali mi wmowic ,ze sie boje. A ja sie naprawde nie balam. Zawsze pattzylam np. na moja mame. Urodzila 3 dzieci. Da rade?oczywiscie ze da rade :D
Nastawilam sie ze ide,rodze,trzy dni na obserwacji i wychodze. Przy porodzie nie krzyknelam. Polozna mnie chwalila ,bo miala ulatwona prace. Sluchalam sie co do mnie mowi i robilam tak jak polecala. Ciagle myslalam o tym ze jek tak samo zalezy na szybkim i dobrym porodzie jak mnie.
Teraz wiem jaki to bol. Wiem ,ze nie da sie go opisac z niczym . Napierdala rowno. Ale jak jest maluszek to nie pamietasz o tym. A w zasadzie to nie jest zupelnie istotne.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15ojlfc35h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...