Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

ojoasia ja też mam 05.11 długo oczekiwaną wizytę, ale u mnie będzie 17 tydz. Najlepszy czas na połówkowe jest podobno skończony 20tydz - 21 tydz. Raczej chyba każdy robi to prywatnie więc bez skierowania - u nas cena około 300zł. Moja Pani dr zawsze zaczyna wizytę od sprawdzania szyjki i ph.
Ja ze względu na długie starania i jedno niepowodzenie jak tylko była taka możliwość poszłam na zwolnienie mimo pracy biurowej, ale momentami stresującej.
PS. dużo moich imienniczek widzę jest wśród mam :) u mnie w podstawówce też byłyśmy 3 :)

Odnośnik do komentarza

Dobrze,że korzystacie z tego czasu by wypoczywać i mieć czas dla siebie i Maluszka,który rośnie.
Stres jest najmniej potrzebny w ciąży,więc czy to biurowa czy inna praca warto odpoczywać .
Ja w ciąży z Synkiem byłam bardzo aktywna Ciężarówka i to w pracy i prywatnie-chodzilam po górach,wycieczka na Maltę w 5mcu i kurs prawa jazdy łącznie z egzaminem w 8mcu;) także miałam intensywna ciążę.fajny czas.Teraz jestem bardziej w domu,spokojniejszy tryb, ale za to dźwigam dość często mój słodki ciężar 9,5kg :) Miłość Miłość Miłość

Ja wizytę mam u swojego Gina już w środę(doczekać się nie mogę ,bo po 4tyg.)
Prenatalne polowkowe mam 14.11.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem na L4 od początku jak się dowiedziałam o ciąży. Nie chciałam ryzykować, bo praca fizyczna, stojąca i często trzeba ciężkie rzeczy podnosić, hałas, a w lecie wysokie temperatury. Skoro mam tam umowę na stałe mogłam sobie pozwolić na ten luksus.

Wczoraj miałam kiepski dzień, brzuch mnie pobolewał. U mnie też zaparcia się zdarzają, zazwyczaj co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza

Cebulka27 źle napisałam, oczywiście chodziło mi, że moja Pani dr poleciła mi dra Szajnera na pierwsze prenatalne nie na połówkowe :) Tzn. o połówkowych mamy dopiero rozmawiać na następnej wizycie. Z tego co czytałam dr Szajner ma oko do wykrywania wad.
Marlenk4 ja też wczoraj czułam delikatne kłucia, a dziś ból głowy i jakoś piersi się też uaktywniły..
Posprzątałam sobie trochę koszulki w szafie, bo już był taki bajzel, że "nie miałam się w co ubrać" :D
Ten tydzień jak na mnie to mam dość aktywny, jutro z kumpelami do kina (na "Zwyczajną przysługę"), w czw warsztaty dla mam, a sobota urodziny szwagra (prezenty już zamówione) :)

Odnośnik do komentarza

KurcZe ale dziś mam fatalne samopoczucie niby nic nie boli a jakoś siły na nic nie mam:(chyba to przez to długie siedzenie w domu, ostatnio coraz więcej takich dni,to już 3 miesiąc a ja tak mam ze im mniej zajęć tym mniej siły nie wiem jakoś praca mnie mobilizuje do działania i dodaje energi

Odnośnik do komentarza

U mnie jeśli chodzi o ciuchy to mam jedne jeansy ciążowe na wyjście i leginsy ciążowe po domu ale jak sobie pojem i tak pod wieczór mam większy brzuch a jestem gdzieś w tych wyjściowych to i tak muszę opuścić ten pas w dół bo mnie ciśnie. Po domu leginsy i tak noszę pod brzuszkiem także niekoniecznie muszę mieć ciążowe.

Jeśli chodzi o moją wagę to apetyt u mnie niedawno się pojawił i jem w sumie trochę więcej niż normalnie, narazie u mnie jest +1,3 kg a jeszcze 2 tygodnie temu było 0.

U mnie już 14+3 myślicie że jest możliwe by poznać/nie poznac już płeć? Wybieram się pojutrze prywatnie do lekarza aby może się tego już dowiedziec

Odnośnik do komentarza

Marlenk4 U nas na usg prenatalnym dziecko ułożyło się tak, ze raczej nie ma wątpliwości co do płci. Poza tym oboje od początku czujemy, ze to dziewczynka i usg tez na to wskazuje. Oprócz tego na teście pappa mam wysokiego hcg. Oby to oznaczało dziewczynkę, a nie marker zd, bo czekamy na wyniki. Płeć lekarz jest w stanie dokładniej ocenić w 16 tc.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vhqvkcfq62vkb.png

nasza forumowa tabelka :) - https://tinyurl.com/ybt75p59

Odnośnik do komentarza

Markenk4 pewnie,że Gin już może poznac płeć.a jak Dzidzia dobrze się ułoży to już na pewno i jak chłopiec to w 100% bo przy dziewczynkach jak pewności nie ma to często wola nie mówić bo czasem po prostu siusiak się schowa

Iwo87ka bo to tak bywa,że bez konkretnych zadań to dzień taki rozlazły,zwłaszcza teraz jesienią.moze słuchaj fajnej myzyki-jak lubisz oczywiście. Pozytywna muzyka zadziała też dobrze na Maluszka.

Dziękujemy za alert z ofertą Lidla. Doceniam .ubranka z Lidla dla dzieci są super jakościowo.te spodenki w 2pakach można prać i prac i są jak nowe,więc zawsze chętnie lapne nowy zestaw ,gdy są w ofercie.

Odnośnik do komentarza

U mnie plec , tak na 90% powiedzieli na usg prenatalnym w 12+6;)
Wiec musle ze jestcszsnsa. Ale z kolei moja szwagierka jedt w 25vtug i nie wie jeszcze..bo dziecko sie nie pokazuje odpowiednio plus ona jest dosć otyła wiec pewnie tez to przeszkadza.
Ja najcz5rsciej chodzę w luznych ogrodniczkach po domu lub legginsach ciazowych. A na wyjscia zwykle albo luzne sukienki/ tuniki lub legginsy i do tego jakis swetr.

Dzis dowiedziałam sie o szkole rodzenia. W sw Zofii oraz innych szpitalach bezplatnie szkoly sa tylko dla zameldowanych lub rozliczajacych podatki w wawie..Inaczej kosztuje 600zl! Szok.
Na szczescie dostalam namiar do Domu Narodzin gdzie szkola jest bezplatna. Jutro zadzwonie.
Przy okazji zaczynam sie interesowac porodem naturalnym w domu narodzin. Mialyscie do czynienia?

Dobrej nocy:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgwjb80s39.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...